Spoko, założyłam bardzo duże gacie

Cykl: Zwierzenia Georgii Nicolson (tom 2)
Wydawnictwo: Egmont Polska
It's OK., I'm Wearning Really Big Knickers!
8323720428

Drugi tom przygód o dorastającej Georgii Nicholson. Zabawna, a jednak zaskakująco wzruszająca wersja Dziennika Bridget Jones dla nastolatków. Książka dla dorastających dziewcząt i dla wszystkich zmęczonych dorosłym życiem, którym przyda się przypomnienie, że młodość to nie tylko świetna zabawa.

nadzieja1925 | 2014-10-19
Przeczytana: 19 października 2014

Nie wiem co tu dużo mówić... chcesz się pośmiać albo odreagować doła lub dzień nudy? W takim razie zapraszam do przeczytania!

To już drugi raz kiedy spotykamy się z tą głupią, a przy okazji nieprzyzwoicie zabawną Georgią Nicolson! Gąski krzyczcie: Nnnn!

Tym razem przeżywamy na nowo miłosne rozterki, zawieszenia, super zabawę, odpały głupawki i próbę wyjazdu oraz romanse matki! A przy tym wszystkim chory psychicznie kot będzie przeżywał swoją pierwszą miłość.

Zapraszam na kolejną dawkę przezabawnej historii dziewczyny w moim wieku! Czasem zastanawiam się czy jej bohaterowie przypadkiem nie mają coś z głową!

Pati | 2014-06-04

Książka troszkę gorsza od części pierwszej - mniej śmieszna, ale mimo wszystko polecam.

"Spoko, założyłam bardzo duże gacie", czyli pamiętniki nastoletniej Georgii, tryskają humorem, oddającym rzeczywiście styl bycia 14-letnich, dorastających, zwariowanych kobietek. Forma lekka, anegdotyczna i tętniąca młodzieńczą wylewnością. Najlepiej ten tekst docierać będzie do równolatków głównej bohaterki, bo Louise Rennison, autorka tej dwutomowej pozycji, napisała rzeczywiście tekst z perspektywy Georgii i ani na chwilę nie zamienia się w rodzica, wychowawcę, nie podszywa się podstępnie pod Bogu ducha winną autorkę pamiętników.
Jednak nic nie przeszkadza, żeby o wiele starszy czytelnik śmiał się do łez z przygód pełnej temperamentu panienki.
Dziewczyna na własną rękę szuka odpowiedzi na swoje problemy i źródła informacji również wybiera sama - są to zazwyczaj kobiece pisma (”Cosmo”), porady przyjaciółki o imieniu Jas lub też podszepty wyobraźni i intuicji. Czego chce się dowiedzieć? Jak poprawić wygląd zewnętrzny, jakim strojem zaskoczyć, jaką kosmetyczną operacją osiągnąć...

Ervisha | 2010-10-19

Książka nie przypadła mi do gustu. Jest nudna, irytujaca infantylna i głupia. Nie polecam

Kamila | 2014-04-20

Rewelacyjna książka, można się nieźle uśmiać. Gorąco Polecam !!!

Tiger | 2010-06-12

Książka na poprawę humoru. Szczególnie dla nastolatek

Martyn | 2011-02-05

jak poprzednia część,to kolejny odmóżdżacz,na poprawę umoru.No,ale czasem trzeba się oderwać od 'mądrych' książek i ogłupieć na chwilę ;)

mroowkojad | 2011-01-15
Przeczytana: sierpień 2009

Masa śmiechu w dalszym ciągu. Warto!

Nyx | 2010-03-08

W sam raz na poprawę nastroju.

zochaaaaa | 2013-02-26

A więc SPOKO, ZAŁOŻYŁAM BARDZO DUŻE GACIE to kontynuacja ANGUSA, STRINGÓW I PRZYTULANEK powiem tak nie zawiodłam się, książka okazała się równie śmieszna jak jej poprzedniczka, bardzo fajna historyjka o dziewczynie i jej dość błahych problemach ,które wyolbrzymia. Aczkolwiek bardzo dobrze się bawiłam. Powieść idealna na upalne dni spędzone na plaży.