Doskonałe. Pretty Little Liars

Tłumaczenie: Mateusz Borowski
Cykl: Pretty Little Liars (tom 3)
Wydawnictwo: Otwarte
Perfect
Pretty Little Liars
Monika

Myślałyście, że wam odpuszczę? Przez cały czas mam na was oko. I może nawet patrzę na was teraz. A. Do mediów trafia film z ostatnich wspólnych wakacji Emily, Hanny, Arii, Spencer i Ali. Wspomnienia tamtego lata wracają ze zdwojoną siłą, a tajemniczy nadawca SMS-ów zaczyna realizować swoje groźby. Sekrety czterech przyjaciółek już wyszły na jaw, teraz gra toczy się o najwyższą stawkę. A....

Myślałyście, że wam odpuszczę? Przez cały czas mam na was oko.
I może nawet patrzę na was teraz.
A.

A. popełnia jednak błąd. Czy to wystarczy, by go zdemaskować?

źródło opisu: http://otwarte.eu/book/doskonale

źródło okładki: http://otwarte.eu/book/doskonale

Arlet | 2016-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

Kłamczuszki myślały, że A. dał/a sobie siana, a tu niespodzianka! Straszonko zaczyna się od nowa. Nie wiem, która z dziewczyn ma najgorzej w tej części. Aria? Emily? A może biedna Hanna? Spencer też się obrywa, choć akurat jej nie jest mi żal i jakbym miała taką siostrę to z pewnością pałałabym do niej nienawiścią z taką samą siłą jak Melissa. I pewnie wytargałabym ją za kłaki.

Już prawie wiadomo kto pisze smsy i maile, a może jednak nie?
Napięcie w książce jest, co chwila dzieje się coś nowego i nie ma nudy.
Jednak mam pewne zastrzeżenia do powtórzeń. Ile razy można czytać o włosach bohaterek? Emily ma zniszczone od chloru włosy? Heloł! To już wszyscy wiedzą. Poza tym objaśnienia na początku lepiej sobie darować. To jest z pewnością przeznaczone dla osób, które sięgają po części wybiórczo.
Jednak nie zawiodłam się i polecam.

Peyton | 2017-03-19
Na półkach: Przeczytane, 2017, Ebook
Przeczytana: 19 marca 2017

Kolejna część Kłamczuszek za mną. Akcja ani na chwilę nie zwalnia, nadal nie wiadomo kim jest tajemniczy A. oraz kto stoi za zabójstwem Ali.

Cieszę się, że role bohaterek są mniej więcej równe. Najbardziej polubiłam się z Arią i nie chciałabym, żeby jej udział w powieści jakoś się umniejszył. Co do reszty... Hanna trochę mnie drażni, na dobrą sprawę sama nie wie czego chce. Ale cieszę się, że Mona nie jest jedną z Kłamczuszek, bo chyba wygrałaby plebiscyt na najbardziej denerwującą główną bohaterkę.

Coś powoli zaczyna się wyjaśniać, ale w sumie to nie wiadomo, czy autorka nie próbuje wpuścić nas w maliny. Czy rozwiązanie byłoby tak oczywiste? Patrząc ile jeszcze części przede mną nie wydaje mi się, żeby tak szybko wszystko wyszło na jaw. Pozostaje tylko sięgnąć po następne tomy.

| 2015-11-07

Co to była za akcja! I to mi się podoba, mam nadzieję, że takie tempo będzie podtrzymane już do końca!
Jednak dwa wątki nadal mi się nie podobają: Emily i Spencer... No cóż, zobaczymy, co będzie potem!

CzekolladowaMuffinka | 2015-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„A” nie odpuszcza. Z każdym kolejnym krokiem niszczy życie głównych bohaterek. Oczywiście co niektóre same się o to prosiły…

„ Przygotuj się na pierdy z Moną” ~ Hanna traci „przyjaciółkę” a „A” omal jej nie zabija, bo „Za dużo wiedziała”

„A” wyjawia tajemnice Emily, która jest zmuszona przez rodziców do zgłoszenia się do programu, który ma ją „wyleczyć” z tego, że woli dziewczyny (obłęd…) po czym dziewczyna wyznaczona do pomocy schodzi się ze swoją byłą oznajmiając, że tak naprawdę program w niczym nie pomaga i jest do bani bo „Nie można zmienić tego kim się jest”, jednak kiedy była z Mayą jej mama dostała wiadomość od „A” i ją przyłapała co równało się z wysłaniem do Ciotki.. ale kiedy powiedziała, że nie jest już jej córką... moim zdaniem przesadziła.

Sekret Spencer również zostaje ujawniony. Jej siostra dowiaduje się, że ukradła Esej za, który może zdobyć prestiżową nagrodę. Podczas kłótni Spencer popycha siostrę ze schodów a ta upada… czy to samo nie zrobiła kiedyś...

Lenka | 2016-09-24
Przeczytana: 24 września 2016

W tej części tępo akcji niestety zwalnia. Bohaterki borykają się wciąż z tymi samymi problemami i tajemnicami. Nie nazwałabym tego nudnym, bo autorka dba o utrzymywanie napięcia, ale nie wyobrażam sobie o czym można jeszcze pisać przez kolejnych kilkanaście tomów.
Zakończenie interesujące, niepozwalające nie sięgnąć po kolejny tom:)

AngelFire | 2016-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

Doskonałe to trzeci tom przygód czterech kłamczuch.Dziewczyn z sekretami,które pewna osoba pragnie zdemaskować.

Aria,Emily,Spencer i Hanna cały czas są na celowniku A.Ich prześladowca działa coraz mocniej.Niestety towarzyszy też temu śmierć.A także problemy miłosne i codzienne.Choć dziewczyny myślały,że znalazły winowajcę,to on wciąż ich zaskakuje.Pojawiają się za to nowi podejrzani i masa pytań.A tak mało odpowiedzi.

Trzeci tom znów wywołuje pozytywne emocje.Autorka cały czas trzyma poziom.I ani na chwilę go nie obniża.Akcja cały czas się rozwija.Robi się coraz ciekawiej.Wszystkich nurtuje jedno pytanie : Kto jest A ?.

Monia0420 | 2016-08-07
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

Kolejna część z serii Pretty Little Liars przeczytana. Już na samym początku muszę napisać kilka słów odnoście autorki. Genialny pomysł na książki, bezbłędny ciąg wydarzeń, umiejętność utrzymywania napięcia, po prostu rewelacja!
Dalej nie wiadomo kim jest A., jednak główne bohaterki mają co do tego kolejne przypuszczenia. Dziewczyny mają coraz więcej tajemnic, jednak część z nich została już ujawniona. Wątek każdej z kłamczuch jest bardzo ciekawy, a czytając chcę się wreszcie poznać prawdę. Akcja, tak jak w poprzednich częściach, bardzo szybko się toczyprzez co książkę dosłownie pochłonęłam.
Zdecydowanie warto przeczytać!

Leania112 | 2015-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2015

To zdecydowanie jedna z ciekawszych książek. Wiele się w niej dzieje,dowiadujemy się kilkunastu nowych sekretów i zaczynamy się już naprawdę bać tego,co będzie dalej. Nie wiem,co napisać,żeby nie zdradzić fabuły. Powiem tylko,że główne bohaterki nabierają charakteru,stają się bardziej prawdziwe. To naprawdę fajne zagranie. Poza tym rozdziały zbudowane są w taki sposób,że można je czytać w sumie wszędzie,a i tak nie straci się wątku. Od tej książki bardzo trudno jest się oderwać,a jak już trzeba to zrobić,ciągle myśli się o tym : dlaczego ? po co? jak to możliwe ? Ta książka to prawdziwy narkotyk. Uzależnia najpierw stopniowo,a później już całkowicie. Tak samo jak miłość. W książkach z serii PLL nie sposób wskazać ulubionego bohatera,bo każda postać ma swoje życie,popełnia swoje błędy i wyciąga z nich wnioski. W jednej chwili można kogoś nienawidzić,a później zacząć mu współczuć lub nawet polubić. Te książki są naprawdę super. Tym zdaniem zakończę,bo czuję,że zaraz zacznę pisać o...

aAtlanta | 2015-12-29
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 22 listopada 2015

Aby opisać tą część będę musiała użyć spojlerów. A sama nie lubię takich ludzi! Może dlatego skupię sie na pochwaleniu doskonałej perfekcji zdarzeń i ich chronologii. Saro brawo za A.
Cały pomysł na tą serię jest cudowny. Nie ma na rynku żadnej kopii tej historii. Myślę, że dobrze jest od czasu do czasu zagłębić się w życie zwykłych, amerykańskich nastolatek, które doświadczają tragedii, a nie nastolatek, które walczą se smokami, wiedźmami i złymi królami ;) Tutaj jest A.. Perfekcyjny, doskonały tropiciel, zwiadowca, szpieg i detektyw. Trochę to nienormalne, że dziewczyny nie zauważają takich wielkich wskazówek, ale w końcu sa egoistkami. No trudno.
To dopiero III część. Mam nadzieję na więcej, lecz nie ma Modę na Sukces!
Polecam!!!!//San

Stella Murano | 2015-07-18

Oto kolejna część serii "Pretty Little Liars", którą dosłownie pochłonęłam. Przyznam, że liczyłam na lekkie zwolnienie tempa po szeregu zwrotów akcji, które Sara Shepard wplotła w fabułę "Bez skazy", ale ostatecznie okazało się, że autorka nie przewidziała ani dla swoich bohaterów, ani dla swoich czytelników żadnej taryfy ulgowej. Z jednej strony jest to pocieszające, bo historie (oraz wspólna historia) Specner, Arii, Hanny i Emily nieustannie trzymają w napięciu, zmieniają się jak w kalejdoskopie, czasem wyprowadzają na manowce, a niekiedy skupiają się w luźniejszych momentach, niejako dedykowanych specyficznemu odsapnięciu od intryg A. Z drugiej strony nieco się obawiam, że w krótkim czasie autorka "PLL" wyczerpie większość świetnych pomysłów na prowadzenie akcji i z czasem seria stanie się głównie miałka oraz odtwórcza, żeby nie powiedzieć - opierająca się na bezsensie połączonym z nudą. No, ale zamiast martwić się na zapas, zdecydowanie zabieram się do lektury...