Wampiry z Morganville. Księga 6: Pojedynek

Okładka książki Wampiry z Morganville. Księga 6: Pojedynek Rachel Caine
Okładka książki Wampiry z Morganville. Księga 6: Pojedynek
Rachel Caine Wydawnictwo: Amber Cykl: Wampiry z Morganville (tom 10) fantasy, science fiction
Wampiry z Morganville (tom 10)
Bite club
Amber
2011-10-25
2011-10-25
2011-05-03
Anna Cichowicz, Magdalena Ufland
The Morganville Vampires wampiry z Morganville

Okładka książki Instynkt mordercy / Poznasz mnie (Pakiet) Rachel Caine, Sarah A. Denzil
Instynkt morde... Rachel Caine, Sarah...
Okładka książki Trapper Road Rachel Caine, Carrie Ryan
Trapper Road Rachel Caine, Carri...

I tutaj następuje moment, w którym Shane upada na głowę. Zamiast skończyć serię w godny sposób autorka zaczęła rozciągać fabułę na siłę

X tom opowiadający o " Wampirach z Morganville". Ta część posiada bardziej dynamiczną i interesującą fabułę.
Shane odgrywa bardzo znaczącą rolę w tej serii, nie jest już tylko tłem dla Claire, która również w końcu pokazała negatywne emocje. Zauważyć można rekacje ludzi na związek Pary wampira i człowieka. Widzimy emocje, które im towarzyszą, a nie tylko maski, które często przywdziewają.

Chyba jak każdy czytelnik tej serii, otwierając kolejną część zadawałam sobie pytania "Czy to jest już ten moment, w którym autorka wyczerpie temat?". I już znam odpowiedź. Księga tak samo rewelacyjna jak poprzednie, nic dodać nic ująć. Chcę więcej! Chcę więcej Shane, Michaela, chcę więcej Olivera, więcej Myrnina. Nawet Bishopa bym chciała więcej, no ale cóż. Z popiołu to on raczej nie powstanie:) Gdy zobaczyłam, że niektóre rozdziały są z perspektywy Shane spodziewałam się więcej, myślałam, że teraz poznamy go dużo lepiej, ale i tak wypadło to nieźle. Polecam kontynuować serię Rachel Caine, ja niebawem sięgnę po kolejną część :)

Moja opinia jak w pozostałych książkach tego tomu

Moja opinia jak w pozostałych książkach tego tomu

Kolejne przygody przyjaciół, kolejne morderstwa, tajemnice i kolejne kłopoty... tak, witaj w Morganville.

Tym razem mam wrażenie, że książka skupia się na Shanie, jego historii, odczuciach, przeszłości, uczuciach do Claire, Eve i Michaela, ale także o wenętrznym bólu, który nasyca jakże przepiękna Gloriana. Mamy nawet trochę opowiadania z jego strony, nie tylko ze strony Claire. Ba, pojawia się nawet "stary znajomy" z wcześniejszych części, Amelie dalej jest zołzowata według mnie, Oli - stary dobry Oliver dalej nieodgadniony. Myrnin jak zwykle moim oczkiem w głowie i w końcu trochę walki fizycznej! Nie tylko umysłowej, jakiej w poprzednich częściach toczy ciągle Claire (chociaż nie tylko).

'Witamy w Morganville - stąd nie chce się wyjeżdżać'
Dokładnie tak witają nas słowa na pierwszej stronie każdej z części Wampirów z Morganville. I uwierzcie, mimo, iż przeczytałam własnie 6 księgę to naprawdę, nie mam ochoty opuszczać Morganville. Sądzę, iż wiele osób komentuje, że tak długie cykle z jednej części na drugą sa coraz bardziej nudne.. cóż, weźcie w swe ręce Wampiry z Morganville, a gwarantuje Wam, że dzięki Rachel nie oderwiecie się od nich tak szybko.
Tę część przeczytałam w 1dzień !!! Hellooooo..to chyba znaczy tylko jedno.. ta część była po prostu wspaniała! Nawet nie wiem kiedy cały dzień się skończył..dobrze, że chora jestem to przynajmniej w łóżku się nie nudziłam cały dzień.
Wracając jednak do fabuły, muszę przyznać, że Rachel mnie wręcz przygwoździła do ściany, zaszokowała, nie przesadzę w określeniu, że nawet wkurzyła niesamowicie niektórymi faktami. Ale to właśnie budowało całe napięcie. Przyznaje także bez bicia, iż Myrnin stał się moim ulubieńcem. W tej części pani Caine ukazała go tak znakomicie! Naprawdę polecam Wam tę część, gwarantuje, że tak szybko się od niej nie oderwiecie !!

'Witamy w Morganville - stąd nie chce się wyjeżdżać'

Shane jest tym typem faceta, który gdyby mógł wziąłby na siebie winę za błędy każdego. Ale nie robi to z niego, bo ja wiem?, mazgaja, czy ofiary losu. Zdecydowanie nie. Shane jest kochający i przede wszystkim troskliwy. Sporo już w życiu przeszedł, można by powiedzieć, że piekło go nie ominęło.
Może to właśnie dlatego jest on tak wyraźną i budzącą zaufanie postacią.
W tej części poznajemy Shane od nieco innej strony. Przez całą książkę zastanawiałam się tylko, czy wszystko będzie z nim w porządku, bo wzbudził we mnie tyle sympatii, że nie chciałam by coś złego mu się przydarzyło.
Pani C. postanowiła zaserwować nam duży (XXXXL) pojemnik z popcornem bez popcornu za to z masą wrażeń. Nie ma to jak przez kiklaset stron trzymać kilkadziesiąt tysięcy czytelników w niepewności i śmiać się myśląc nad kolejną częścią. (Czasami wydaje mi się, że wielu autorów tak właśnie pogrywa ze swoją publiką).
Chcecie się dowiedzieć, co z Shanem? To przeczytajcie ciołki!

Może to właśnie dlatego jest on tak wyraźną i budzącą zaufanie postacią.
W tej...

"Popołudnia są trudne. Poranki są czystym złem z dna piekieł."
W Morganville panuje spokój. Do czasu. Powstaje tam klub sztuk walki, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z czasem wychodzi na jaw, że toczą się tam walki pomiędzy ludźmi, a wampirami. Na domiar złego uczestniczy w nich Shane, a za wszystkim stoi największy wróg Claire.
"Pojedynek" to już szósta księga "Wampirów z Marganville". Nowy tom za każdym razem zaskakuje czytelnika czymś nowym, niemniej jednak miałam wrażenie, że cały cykl jest rozciągnięty.
Po pierwsze nie podobały mi się teksty Shane'a. Zepsuło one jego postać w moich oczach.
Po drugie kolejny raz powtórzony ten sam schemat. Autorka tworzy postacie, zamyka ich wątek, aby powróciły dwie części dalej. Według mnie powieść zyskałaby na nowych bohaterach.
Książkę czyta się dosyć szybko, jednak nie wciąga. Jeśli już zabrałam się za nią, przeczytałam kilka rozdziałów, ale kiedy ją odłożyłam, specjalnie mnie do niej nie ciągnęło.
Jak na razie to koniec mojej przygody z tym cyklem. Może pewnego dnia, jeśli natknę się na kolejny tom w bibliotece się skuszę, jednak jak na razie mam dość "Wampirów z Morganville."

"Popołudnia są trudne. Poranki są czystym złem z dna piekieł."
"Pojedynek" to już szósta...

Cała seria bardzo mnie zaskakuje i teraz było tak samo!
"Pojedynek" rozpoczyna się tajemniczym morderstwem, któremu czoło musi stawić Claire, Michael i Eve. W tym samym czasie zostaje otwarta siłownia, gdzie często przebywa Shane. Czy jest to przypadek?
Pierwszy raz poznajemy punkt widzenia chłopaka Claire i jego wspomnienia związane z rodzinnym domem.
Nie umiem doczekać się momentu, w którym złapię kolejną część Wampirów z Morganville!

Cała seria bardzo mnie zaskakuje i teraz było tak samo!
Nie umiem doczekać...

Świetnie było poczytać o części wydarzeń z perspektywy także Shane'a, a nie tylko Claire.

• Wampiry
  • Wampiry z Morganville