Wampiry z Morganville. Księga 6: Pojedynek

Cykl: Wampiry z Morganville (tom 10)
Wydawnictwo: Amber
Bite club
TalaZ

Najnowszy tom bestsellerowej serii z list „New York Timesa”, która uplasowała autorkę na szczycie – obok L.J. Smith Brytyjska wytwórnia filmowa kupiła prawa do sfi lmowania cyklu wydawanego już w kilkunastu krajach Ciąg dalszy przerażających i romantycznych przygód śmiertelnej siedemnastolatki w mieście wampirów W Morganville wybucha nienawiść …i popycha do walki ludzi i wampiry. Czy...

Najnowszy tom bestsellerowej serii z list „New York Timesa”, która uplasowała

autorkę na szczycie – obok L.J. Smith

W Morganville wybucha nienawiść …i popycha do walki ludzi i wampiry.
Czy śmiertelna siedemnastolatka położy kres przemocy?
Claire przeżyła już niejedno w Morganville – i cieszy się, że jeszcze żyje. Jednocześnie zrozumiała, że nieumarli mieszkańcy miasta chcą po prostu żyć po swojemu.
Ale ktoś zamierza im w tym przeszkodzić. W Morganville powstaje nagle klub sztuk walki i z dnia na dzień przyciąga coraz więcej entuzjastów. Lecz Claire odkrywa, że niewinny sport może zmienić się wkrótce w krwawy pojedynek ludzi i wampirów. I że jej chłopak, uroczy Shane, może odegrać w nim najbardziej przerażającą rolę…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1206/wampir...»

Agatka | 2014-01-05

Bardzo lubią te serię, a ta część jest po prostu niesamowita.

zabielka | 2013-10-16

Jak dla mnie przyjemnie się ją czyta. :)

młoda_pisarka | 2014-03-14
Przeczytana: 28 stycznia 2013

Shane jest tym typem faceta, który gdyby mógł wziąłby na siebie winę za błędy każdego. Ale nie robi to z niego, bo ja wiem?, mazgaja, czy ofiary losu. Zdecydowanie nie. Shane jest kochający i przede wszystkim troskliwy. Sporo już w życiu przeszedł, można by powiedzieć, że piekło go nie ominęło.
Może to właśnie dlatego jest on tak wyraźną i budzącą zaufanie postacią.
W tej części poznajemy Shane od nieco innej strony. Przez całą książkę zastanawiałam się tylko, czy wszystko będzie z nim w porządku, bo wzbudził we mnie tyle sympatii, że nie chciałam by coś złego mu się przydarzyło.
Pani C. postanowiła zaserwować nam duży (XXXXL) pojemnik z popcornem bez popcornu za to z masą wrażeń. Nie ma to jak przez kiklaset stron trzymać kilkadziesiąt tysięcy czytelników w niepewności i śmiać się myśląc nad kolejną częścią. (Czasami wydaje mi się, że wielu autorów tak właśnie pogrywa ze swoją publiką).
Chcecie się dowiedzieć, co z Shanem? To przeczytajcie ciołki!

Linethin | 2014-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Kolejne przygody przyjaciół, kolejne morderstwa, tajemnice i kolejne kłopoty... tak, witaj w Morganville.

Tym razem mam wrażenie, że książka skupia się na Shanie, jego historii, odczuciach, przeszłości, uczuciach do Claire, Eve i Michaela, ale także o wenętrznym bólu, który nasyca jakże przepiękna Gloriana. Mamy nawet trochę opowiadania z jego strony, nie tylko ze strony Claire. Ba, pojawia się nawet "stary znajomy" z wcześniejszych części, Amelie dalej jest zołzowata według mnie, Oli - stary dobry Oliver dalej nieodgadniony. Myrnin jak zwykle moim oczkiem w głowie i w końcu trochę walki fizycznej! Nie tylko umysłowej, jakiej w poprzednich częściach toczy ciągle Claire (chociaż nie tylko).

Beata | 2014-03-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 13 marca 2014

"Popołudnia są trudne. Poranki są czystym złem z dna piekieł."
W Morganville panuje spokój. Do czasu. Powstaje tam klub sztuk walki, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z czasem wychodzi na jaw, że toczą się tam walki pomiędzy ludźmi, a wampirami. Na domiar złego uczestniczy w nich Shane, a za wszystkim stoi największy wróg Claire.
"Pojedynek" to już szósta księga "Wampirów z Marganville". Nowy tom za każdym razem zaskakuje czytelnika czymś nowym, niemniej jednak miałam wrażenie, że cały cykl jest rozciągnięty.
Po pierwsze nie podobały mi się teksty Shane'a. Zepsuło one jego postać w moich oczach.
Po drugie kolejny raz powtórzony ten sam schemat. Autorka tworzy postacie, zamyka ich wątek, aby powróciły dwie części dalej. Według mnie powieść zyskałaby na nowych bohaterach.
Książkę czyta się dosyć szybko, jednak nie wciąga. Jeśli już zabrałam się za nią, przeczytałam kilka rozdziałów, ale kiedy ją odłożyłam, specjalnie mnie do niej nie ciągnęło.
Jak na razie to koniec...

Erin | 2014-03-09
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 09 marca 2014

Cała seria bardzo mnie zaskakuje i teraz było tak samo!
"Pojedynek" rozpoczyna się tajemniczym morderstwem, któremu czoło musi stawić Claire, Michael i Eve. W tym samym czasie zostaje otwarta siłownia, gdzie często przebywa Shane. Czy jest to przypadek?
Pierwszy raz poznajemy punkt widzenia chłopaka Claire i jego wspomnienia związane z rodzinnym domem.
Nie umiem doczekać się momentu, w którym złapię kolejną część Wampirów z Morganville!

mrówcia | 2011-12-26
Przeczytana: 24 grudnia 2011

Uwielbiam całą serię "Wampirów z Mogrganville". Myślałam, że kolejna część będzie już nudzić, bo w końcu ile można, ale książka mile mnie zaskoczyła. A Myrnin i Eve są po prostu genialni. Czekam z niecierpliwością na kolejną część :)

Raybella | 2013-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2013

Ta część jest zdecydowanie lepsza niż "piątka". Posiada bardziej dynamiczną i interesującą fabułę.
Wreszcie Shane odegrał znaczącą rolę w tej serii. Nie był tylko tłem dla Claire, która również w końcu pokazała negatywne emocje (tłumione długo przez nią). Większy nacisk został również położony na problematyczny związek Michaela i Evy, nieakceptowany przez ludzi jak i wampiry (taka upiorna wersja Romea i Julii).
Warto też zwrócić uwagę, że wampiry zyskały nowego kolorytu - Amelia nie jest tylko zimną i surową "szefową", Myrnin szalonym naukowcem, a Oliver aroganckim dupkiem. Widzimy emocje, które im towarzyszą, a nie tylko maski, które często przywdziewają. Ma się uczucie, że ktoś w końcu opuścił kotarę i pokazał nam, co się za nią dzieję.
Mimo że seria nie wzbudza we mnie już takich "ochów i achów" jak kiedyś, to z przyjemnością sięgam po kolejne tomy.
Polecam.

Kaja | 2012-03-10
Przeczytana: 28 marca 2012

Za mało Myrnina!

Stokrotka89 | 2015-05-08
Przeczytana: 06 maja 2014

Chyba jak każdy czytelnik tej serii, otwierając kolejną część zadawałam sobie pytania "Czy to jest już ten moment, w którym autorka wyczerpie temat?". I już znam odpowiedź. Księga tak samo rewelacyjna jak poprzednie, nic dodać nic ująć. Chcę więcej! Chcę więcej Shane, Michaela, chcę więcej Olivera, więcej Myrnina. Nawet Bishopa bym chciała więcej, no ale cóż. Z popiołu to on raczej nie powstanie:) Gdy zobaczyłam, że niektóre rozdziały są z perspektywy Shane spodziewałam się więcej, myślałam, że teraz poznamy go dużo lepiej, ale i tak wypadło to nieźle. Polecam kontynuować serię Rachel Caine, ja niebawem sięgnę po kolejną część :)