Moje wielkie wampirze wesele

Cykl: Miłość na kołku (tom 8)
Wydawnictwo: Amber
wampiry
TalaZ

Tłumaczona na 13 języków seria z list bestsellerów „New York Timesa” Powieść z Top 5 „New York Timesa” nagrodzona HOLT Award of Merit 2011 – nagrodą stowarzyszenia autorów romansów Virginia Romance Writers Polskie czytelniczki o powieściach Kerrelyn Sparks: Książka jest cudowna. Prawie cały czas się śmiałam. Nie sądziłam, że można tak się świetnie bawić, czytając. Co więcej,książka jest...

Tłumaczona na 13 języków seria z list bestsellerów „New York Timesa”

autorów romansów Virginia Romance Writers

Polskie czytelniczki o powieściach Kerrelyn Sparks:
Książka jest cudowna. Prawie cały czas się śmiałam. Nie sądziłam, że można tak się świetnie bawić, czytając. Co więcej,książka jest zupełnie inna od pozostałych wampirzych powieści.
Genialny opis, świetna okładka.
ksiazkim lodziezowe.fora.pl
Książka arcyzabawna i wciągająca.
granice.pl
Ta książka jest boska i niesamowita!!
ksiazkimlodziezowe.fora.pl

Kerrelyn Sparks pisze lekko i interesująco. Od pierwszych stron historia wciąga i zachwyca. Autorka zgrabnie połączyła akcję, humor i romans. Czyta się naprawdę szybko i z przyjemnością, pytając, „co dalej, co dalej?”

Różnice kulturowe? To nic wobec uczucia. Zakochanych nie poróżni nawet to, że jedno pije do kolacji greckie wino a drugie syntetyczną krew…
Psycholożka FBI Olivia Sotiris szukała chłodnej morskiej bryzy, piasku pod stopami i przerwy od wariackiego i czasami aż nazbyt niebezpiecznego życia. Ale kiedy uciekła na małą grecką wyspę, znalazła tylko wścibskie babcie, które usiłują wydać ją za mąż. Czy nie widzą, że nie interesuje jej żaden facet – z wyjątkiem Robby’ego MacKaya?

Robby też potrzebuje ochłonąć, bo może myśleć tylko o jednym: o zemście na tych, którzy trzymali go w niewoli. Ale poznaje Olivię, piękność z burzą czarnych włosów i kuszącym uśmiechem. Nie wie jeszcze, że będzie musiał ratować jej życie – i dać jej ten pierwszy raz, którego ona nigdy nie zapomni…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1202/moje-w...»

Opinie czytelników (1959)
zabielka | 2014-10-23
Przeczytana: 15 września 2014

Książki z serii "miłość na kołku" są powieściami od których nie należy dużo wymagać i z takim oto podejściem zaczęłam je czytać, Dlatego też nie dam niższej oceny.
Robby, który zostaje "wygnany" na urlop, notorycznie pilnowany przez swoich przyjaciół, ciężko mu się pozbierać psychicznie,,,, Pomoc nadciąga oczywiście w postaci idealnej dla niego kobiety. Przyjemnie się czytało :) Pozdrawiam

dominika_maria | 2013-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2013

Jak już ktoś zauważył, wszystkie książki tej autorki opierają się na tym samym schemacie. Ja przeczytałam bodajże 4 i tak jest. Jest sobie przystojny samotny wampir, który ma problem : złamany kieł albo trauma po torturach albo jeszcze coś innego. Dziwnym trafem spotyka śmiertelniczkę, w której się zakochuje. Oczywiście z wzajemnością. Nie mogą razem być, no on on wampir, a ona nie, ale w końcu kobieta przekonuje się i ulega wielkiej miłości. I żyją długo i szczęśliwie, naprawdę długo. Mimo schematyczności książki jednak bardzo mi się podobają. Opisy są tak plastyczne, że można sobie wyobrazić tą Olivię siedzącą z babcią na PATIU - to mnie denerwowało. Na patio, a nie na patiu. Denerwujące było również wieczne : 'Skrzywił się/ Skrzywiła się.' Można by odnieść wrażenie, że nic nie robią tylko się wiecznie krzywią.
W każdym razie książkę czyta się bardzo szybko, mi się bardzo podobała.

"- Jestem stara, ale nie martwa. Spiro to piękny młodzieniec. I dobrze się opiekuje swoimi kozami. Powinnaś się z nim umówić. Olivia zmarszczyła nos. - Na litość boską, a co ja miałabym robić z pastuchem kóz? - Na przykład dzieci... Olivia parsknęła"

Nemezis | 2012-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2012

Uśmiałam się do łez. Bardzo dobra ; D

Bardzo fajna okładka, książka natomiast ciekawa wciągająca i zabawa. Kolejna książka z serii miłość na kołku Uważam ją za udaną.

InezStanley | 2017-10-19

"Moje wielkie wampirze wesele" ( Love at Stake 8) - Kerrelyn Sparks

„Wszystko, co warte zachodu jest przerażające.”

Robby MacKay zostaje zesłany na wakacje. Musi odpocząć i przestać myśleć o ciągłej zemście na Malkontentach, po tym jak więzili go i torturowali. Tam jednak podczas nocnego biegu zauważa piękną grecką boginię z burzą czarnych loków - Olivię. Czy taka bogini zechce wampira? To pytanie nurtowało go przez długi czas ich znajomości. Jednak nie wiedział, że będzie musiał ratować jej życie i dać jej ten pierwszy raz, którego nigdy nie zapomni.
Olivia Sotiris psycholożka FBI z niesamowitym darem. Zostaję wysłana na wakacje, by odpocząć od nękającego ją problemu. Zamieszkuję z swoją babcią Yia Yia, która stara się znaleźć dla niej męża i dobrego ojca. Olivia jedna nie interesuję się żadnym z kandydatów swojej babki, bo interesuję ją tylko jeden - Robby. Jest dla niej jak czysta kartka, nie potrafi z niego nic odczytać. Jednakże czy to możliwe żeby tak szybko się...

myślnik | 2013-03-29
Na półkach: Przeczytane, Bye - bye!
Przeczytana: 2012 rok

Uwodzicielska kobieta na okładce,to za mało aby wyryć w pamięci wyjątkowy kształt tego co się czytało. Nie była to najgorsza książka jaką czytałam,ale nie była też na tyle dobra by błądzić mi w pamięci nie dając o sobie zapomnieć. Może to wina mojej krótkiej pamięci,a może nie przemówiła do mnie słowami:"Nigdy mnie nie zapomnisz i sięgniesz po kolejne części":)

Katarzyna | 2012-12-08
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Wampiry

Uwielbiam tą serię książek! :) Gorąco polecam wszystkie książki z tej serii!:)

Cóż kolejna cudowna książka o nieziemskiej i romantycznej miłości i seksownymi wampirami ze Szkocji.

Tym razem głównym bohaterem książki jest Robby Mackey . Robbie jest jedynym krewnym Angusa. Podobnie jak inne wampiry pracuje w rodzinnej firmie Angusa, zajmującej się ochronną.
W poprzedniej książce Robby został porwany przez Malkontentow i przez dwie noce był torturowany.
W tej części jest świeżo po traumie tortur. Jedyne czego pragnie to zemsta na oprawcach, zwłaszcza na ich okrutnym przywódcy Casimirze.

Jednak na prośbę (a właściwie wujka rozkaz ) zostaje wysłany na porzysmusowe 4 miesięczne wakacje. Pada na Grecka wyspę Patmos. Szczęśliwym trafem na wyspę, podczas pobytu Robbiego przyjeżdża piękna niczym grecka bogini Olivia.

Olivia pracuje jako psycholog FBI . Przesluchuje przestępców, bo odziedziczyła dar po babci, dzięki któremu rozpoznaje czy ktoś kłamie i odczuwa jego emocje.
Z tego powodu kobieta, pomimo zapierającej dech urody, dalej nie straciła wianka. ...

Raybella | 2013-08-10
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

To już 6. z kolei przeczytana przeze mnie książka z tego cyklu (niechcący pomyliłam się przy zakupie, omijając 2 poprzednie części: "Sekretne życie" i "Zakazane noce" - kolejność nie jest tutaj aż tak istotna, chociaż lepiej odnajdujemy się wtedy w znacznej liczbie bohaterów). Niestety muszę powiedzieć, że to jedna z najgorszych części.
Mimo, że bohaterowie są na poziomie, polubiłam zarówno Olivię jak i Robby'ego (bardzo sympatyczna para), to akcja się nie klei. Nie ma w niej ciągłości, w szybkim tempie jest przenoszona z miejsca na miejsce, poruszanych jest za dużo wątków. Autorka zgubiła gdzieś ten magnetyzm towarzyszący serii.
Jednak, nie można odmówić uroku romansom pisanym przez Sparks. Nie raz i nie dwa uśmiałam się czytając zabawne dialogi czy chłonęłam napięcie towarzyszące parze głównych bohaterów.
Po prostu to idealna książka na wieczór.

P.S. Najbardziej polecam z tej serii "Jak poślubić wampira milionera" i "Wampir z sąsiedztwa". :)

zobacz kolejne z 1949