60-sekundowy lider

Wydawnictwo: APN Promise
biznes, finanse

Wszystko, co trzeba wiedzieć na temat przywództwa w jednominutowych odcinkach. Dlaczego właśnie ta książka? Na temat przywództwa napisano zbyt wiele książek, stworzono zbyt wiele teorii i opracowano zbyt wiele kursów. Z drugiej strony nie mamy czasu, aby odfiltrowywać wartościowe pozycje od kiepskich czy wręcz nudnych.

treepee | 2016-09-09
Przeczytana: 09 września 2016

Dla każdego lidera, nie ważne jak w firmie jego stanowisko się nazywa: mistrz, lider, technolog, kierownik itd. Świetnie napisana, krótkie rozdziały pozwalające skupić się na istocie problemu. Szczególnie polecam prezesom i dyrektorom dla których liczą się słupki i wskaźniki. Jedno zdanie z tej książki i już wiem, że cytowane słowa nie należą do polskich menedżerów.
"Wielce menedżerowie jako cel widzą ludzi. Ja postrzegam ludzi jako środki do realizacji celu".

alm19 | 2011-12-09
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 2009 rok

Uważam tę książkę za genialną i polecam każdemu, kto chce nauczyć się jak zostać liderem. Sama książka jest podzielona na króciutkie rozdziały, każdy o innym aspekcie bycia liderem, w którym znajduje się zarówno teoretyczne wprowadzenie, to co każdy powinien wiedzieć, jak i przykład z życia największych liderów.

trzeci_mroczek | 2014-05-31
yooon7 | 2015-01-06