Sophie odkrywa Amerykę

Wydawnictwo: Amber
832412232x

Nikola | 2014-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2014

Polubiłam Dyan Sheldon. Choć pisze książki młodzieżowe to i tak chce się je czytać. „Idealne życie” spodobało mi się, ale dopiero po roku od przeczytania jej sięgnęłam po następną książkę tej autorki.
Sophie Pitt-Turnbull, ewentualnie Soph lub Sofa, jest zwyczajną dziewczyną z przedmieścia. Pochodzi z dobrej rodziny, a w jej żyłach płynie angielska krew. Wakacje jak co roku powinna spędzić we wspaniałej Francji, ale wszystko się komplikuje. Szalonym sposobem Sophie te wakacje spędza w Ameryce u równie szalonej rodziny Salamca. Wszystko jest inne niż sobie wyobrażała, a w dodatku jej bagaż zgubiono na lotnisku. Mówiono, że okrążył cały świat, ale na końcu i tak znalazł się w Brooklynie. No właśnie, czym się różni Brooklyn od wymarzonego Nowego Jorku i Manhattanu? Dla Sophie to straszna dzielnica, pełna dziwnych typów, którzy tylko chcą ją porwać czy obrabować … I tam właśnie mieszka rodzina Salamca. Ich dom nie ma mebli, są wegetarianami i obrońcami zwierząt, więc trzymają w domu...

alimaczek | 2012-06-27

Moja pierwsza i ostania(jak na razie i oby tak dalej ) zniszczona książka z biblioteki :)

yootsuu | 2010-08-21

typowa powieść dla nastolatek.

Tasiulencja | 2015-07-23
Margo Stachurska | 2015-05-12