Nie czytać o zmierzchu! cz. 1

42 min.
8320705673
Opowieści z dreszczykiem

Okładka książki Nie czytać o zmierzchu! 3 Edith Nesbit, Bram Stoker
Nie czytać o z... Edith Nesbit, Bram ...
Okładka książki Smutny kos. Opowieści niesamowite i osobliwe z prozy niderlandzkiej Belcampo, Louis Paul Boon, Hendrik Conscience, Louis Couperus, Jacques Hamelink, Maarten't Hart, Willem Frederik Hermans, Anton Koolhaas, Hubert Lampo, Harry Mulisch, Félix Timmermans, Simon Vestdijk, Maurice d'Haese, Manuel van Loggem
Smutny kos. Op... Belcampo, Louis Pau...
Okładka książki Polska nowela fantastyczna. Niezwykły kryształ Stanisław Baliński, Jerzy Bronisław Braun, Feliks Burdecki, Kazimierz Czyżowski, Ferdynand Goetel, Stefan Grabiński, Aleksander Junosza-Olszakowski, Mieczysław Krzepkowski, Rafał Malczewski, Antoni Marczyński, Janusz Meissner, Mieczysław Smolarski, Jerzy Sosnkowski, Roman Umiastowski, Aleksander Wat, Leonard Życki
Polska nowela ... Stanisław Baliński,...
Okładka książki Opowieści niesamowite z języka niemieckiego Ludwig Bechstein, Joseph von Eichendorff, Paul Ernst, Hanns Heinz Ewers, Friedrich Gerstäcker, Johann Wolfgang von Goethe, Jeremias Gotthelf, Wilhelm Hauff, Paul Heyse, E.T.A. Hoffmann, Henryk Mann, Thomas Mann, Dauthendey Max, Gustav Meyrink, Paul Rohrer, Georg von Schlieben, Oskar A.H. Schmitz, Theodor Storm, Karl Hans Strobl, Ludwig Tieck, Friedrich de la Motte Fouqué, Heinrich von Kleist
Opowieści nies... Ludwig Bechstein, J...

A właśnie, że czytałam o zmierzchu!! I co? I pstro!
Kilka fajnych opowiadań. Jedne z dreszczykiem, inne nie.
1. RĄCZY WILK
Piękny wilk. Piękne opisy przyrody. Piękna historia.
2. SAMOTNIK
Dziwny pan Bloom może przyprawiać o ciarki, ale chyba nie do końca zrozumiałam co się właściwie wydarzyło się na koniec w tym opowiadaniu.
3. DUCHY W DOMKU DLA LALEK
I tu także pojawia się gęsia skórka… ale taka malutka…
Ciekawa historyjka. Duchy, domek dla lalek... i historia pewnej rodziny.
Zabrakło mi tylko rozwiązania ...
4. LAURA
Super. Pośmiałam się. Laura to psotnica.

A właśnie, że czytałam o zmierzchu!! I co? I pstro!
Kilka fajnych opowiadań. Jedne z dreszczykiem, inne nie.
1. RĄCZY WILK
Piękny wilk. Piękne opisy przyrody. Piękna historia.
2. SAMOTNIK
3. DUCHY W DOMKU DLA LALEK
I tu także pojawia się...

Nie należy sugerować się tytułem. Po książkę można sięgnąć o dowolnej porze dnia i nocy. Zbiór opowiadań z dreszczykiem lęku nie wywołuje, a czytając "Laurę" można nawet uśmiechnąć się pod nosem. Prezentowane opowiadania pochodzą z początku XX wieku, jest to pozycja lekka i rozrywkowa.

Chyba najlepszy odcinek serii. Świetne opowiadanie SAMOTNIK - można czuć ciarki na plecach pod warunkiem, że czytamy to w jakiejś "samotni" . Czytalem w nocy w domu w górach i było groźnie.

Dom dla lalek - klimatyczny, a Saki jak zwykle zaskakujący. Warto!

Dom dla lalek - klimatyczny, a Saki jak zwykle zaskakujący. Warto!

Majstersztyk i arcydzieło! Jedna z moich pierwszych książek grozy! Autentycznie się bałam, szczególnie czytając dwa pierwsze opowiadania. Szkoda tylko że pozostałe teksty W. de la Mare nie są tak dobre :(... a na zbiór A. Blackwooda poluje od dawna!

Książka nie przypadła mi do gustu, strasznie nudna. Dobrze, że te opowiadania nie były takie długie. Nie wiem, może powinnam przeczytać ją właśnie wieczorem.

Niestety zawód, teksty męczące i po prostu średnie.

Niestety zawód, teksty męczące i po prostu średnie.

2062

Ta część jest najsłabsza, ale i tak jest bardzo dobra. Po trzy opowiadania w każdym tomie.

POLECAM!

POLECAM!

Dość ciekawe opowiadania, lecz można z powodzeniem czytać nawet po zmierzchu; czytałam je ponownie, gdyż postanowiłam wrócić do starej biblioteczki - czasem warto

Trzymają w napięciu, fajnie napisane

Trzymają w napięciu, fajnie napisane