Crystalicum Znany wszechświat

Wydawnictwo: Mandragora
83-924154-6-9
hobby

Ilustrowane wspomnienia pana Marco di MirandeoAmbasadora Miasta Tysiąca Kolumn na dworze Cesarza Lodowych ElfówPodróżnika, żołnierza fortuny oraz awanturnika. Książka niniejsza jest bramą – gdy otworzysz jej okładki, znajdziesz się w magicznym Znanym Wszechświecie. Śledząc losy głównego bohatera poznasz to niezwykłe uniwersum – wraz z nim pożeglujesz na pokładzie międzygwiezdnych żaglowców,...

Książka niniejsza jest bramą – gdy otworzysz jej okładki, znajdziesz się w magicznym Znanym Wszechświecie. Śledząc losy głównego bohatera poznasz to niezwykłe uniwersum – wraz z nim pożeglujesz na pokładzie międzygwiezdnych żaglowców, odwiedzisz miejsca cudowne i niebezpieczne, spotykając przy tym istoty o niezwykłych obyczajach.

Twoja wprawa do Znanego Wszechświata nie skończy się jednak wraz z zakończeniem dziejów pana di Mirandeo. Raz zasmakowawszy przygody, możesz stale w niej uczestniczyć, dzięki serii gier, rozgrywających się w uniwersum Crystalicum. Brać będziesz udział w wydarzeniach niezwyklejszych jeszcze, niż opisane w niniejszej pozycji. Zyskasz wpływ na losy mieszkańców Znanego Wszechświata i weźmiesz odpowiedzialność za jego przyszłość.

Przygotuj się zatem. Sięgając po tę książkę rozpoczynasz wielką podróż do granic wyobraźni.

| 2013-01-12
Przeczytana: 05 stycznia 2013

Opowieść o panu Marco di Mirandeo bardzo traci na tym, że ma formę wspomnień. A więc pełna jest mowy zależnej, niemal pozbawiona dialogów i co ciekawszych informacji. Książka ,,Znany Wszechświat" miała posłużyć MG i graczom jako opis świata ( co widać w podręczniku RPG Crystalicum, gdzie czytelnik często odsyłany jest do ,,Znanego Wszechświata" ). I jako opis świata raczej słabo się sprawdza. Niby zawiera kilka interesujących informacji, imion, nazwisk, wydarzeń czy obyczajów - jednakże stosunek tych ilości tych informacji do ilości stron jest tak niekorzystny, że równie dobrze można by odpuścić sobie ,,Znany Wszechświat" i wymyślać wszystko samemu. Na szczęście nic nie tracimy, bo książka dodawana jest jako gratis do podręcznika Crystalicum.

Dominik Kot | 2011-03-12

Książka dziwna (choćby brak jakichkolwiek dialogów) i czerpiąca mnóstwo z innych utworów (podobieństwo do filmu "Planeta Skarbów" jest aż nadto oczywiste!), jednak mimo wszystko - fascynująca. Mimo, że czytałem ją wiele lat temu, nadal o niej pamiętam. Zainspirowała mnie i pochłonęła całkowicie mimo swych wszystkich wad.

MANI3K | 2012-09-14
Przeczytana: 2011 rok

Książka naprawdę ciężka do przeczytania, trzeba być dość zdeterminowanym aby tego dokonać

Maciej Ingielewicz | 2016-07-30
natali006 | 2014-06-25