Tomek i kłótliwe lokomotywy. Tomek i przyjaciele

Wydawnictwo: Egmont Polska
5 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
tłumaczenie
Barbara Górecka
Calling All Engines!
Kuba

Na wyspie Sodor powstaje nowe lotnisko. Jednak parowozy i lokomotywy spalinowe kłócą się, zamiast zgodnie pracować. Kiedy nad wyspą przechodzi groźna w skutkach burza, wydaje się, że lotnisko nie zostanie otwarte. Czy Tomkowi uda się namówić wszystkie lokomotywy do współpracy, żeby zdążyć na czas?

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Villiana | 2016-03-30
Przeczytana: 30 marca 2016

Takie tam... nie przepadam za serialem telewizyjnym, więc tutaj też mnie niespecjalnie ruszyło. Dzieciaki chciały, to poczytaliśmy.

Na wyspie Sodor ma powstać nowe lotnisko, ale parowozy i lokomotywy spalinowe tylko się kłócą i zaczepiają, zamiast wziąć się zgodnie do pracy. Czy cokolwiek jest w stanie przemówić im do rozsądku?

Historia oczywiście przewidywalna i oczywista, fajnie, że jest morał, ale całość i tak nie robi na mnie wrażenia, niestety.

Joasia Markowska | 2014-10-07
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci