One for the Money

Cykl: Stephanie Plum (tom 1)
Wydawnictwo: St. Martin's Press
9780312362089
stephanie plum, po angielsku
angielski
Katarzyna

Welcome to Trenton, New Jersey, home to wiseguys, average Joes, and Stephanie Plum, who sports a big attitude and even bigger money problems (since losing her job as a lingerie buyer for a department store). Stephanie needs cash--fast--but times are tough, and soon she's forced to turn to the last resort of the truly desperate: family. Stephanie lands a gig at her sleazy cousin Vinnie's bail...

Stephanie lands a gig at her sleazy cousin Vinnie's bail bonding company. She's got no experience. But that doesn't matter. Neither does the fact that the bail jumper in question is local vice cop Joe Morelli. From the time he first looked up her dress to the time he first got into her pants to the time Steph hit him with her father's Buick, M-o-r-e-l-l-i has spelled t-r-o-u-b-l-e. And now the hot guy is in hot water--wanted for murder.

Abject poverty is a great motivator for learning new skills, but being trained in the school of hard knocks by people like psycho prizefighter Benito Ramirez isn't. Still, if Stephanie can nab Morelli in a week, she'll make a cool ten grand. All she has to do is become an expert bounty hunter overnight--and keep herself from getting killed before she gets her man.

źródło opisu: http://us.macmillan.com/

źródło okładki: http://us.macmillan.com/

Perzka | 2013-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2013

O przygodach Stephanie Plum czytałam wiele pozytywnych opinii i recenzji. Zachęciły mnie one ogromnie, do tego żeby osobiście zapoznać się treścią książki i wyrobić sobie na ich temat własne zdanie.

Stephanie, młoda, zabawna dziewczyna,rozwódka,traci pracę przedstawiciela handlowego. Ponieważ jest na własnym utrzymaniu, szybko musi znaleźć nowe zajęcie, aby opłacić rachunki i zapełnić ziejącą pustkami lodówkę. Troszkę z przymusu, a raczej szantażu pomaga jej w tym kuzyn Vincent, który zatrudnia przeuroczą Stephanie jako łowczynię przestępców.
Stephanie z przyjemnością i wielkim zapałem zabiera się do pracy. W głowie aż huczy jej od szalonych pomysłów. Niestety szybko przekonuje się, że jest to trudna, a zarazem niebezpieczna praca dla kobiety. Postanawia zwrócić się o pomoc do kolegi po fachu, a także do kuzyna będącego policjantem. Pobiera nauki w strzelaniu, zapamiętuje ważne rady, którymi obdarzają ją panowie. Nie poddaje się. Z zapartym tchem, często z drżącym ze strachu...

„Jak upolować faceta. Po pierwsze dla pieniędzy” Janet Evanovich to pierwszy tom przygód Stephanie Plum, łowczyni nagród.

Dlaczego ludzie zostają łowcami nagród? Książka odpowie jednoznacznie na to pytanie: dla pieniędzy. Dodatkowa motywacja? Fura pieniędzy i wkurzający facet, na którym fajnie byłoby się zemścić. Coś jeszcze? Oczywiście jeszcze więcej pieniędzy. Najlepiej wie o tym bohaterka powieści, Stephanie Plum, z długami na koncie, windykatorem za plecami i ogromnymi potrzebami finansowymi. Dziewczyna uczy się, jak radzić sobie w nowej pracy i nie dać się wykiwać. Opanowała do perfekcji sztukę robienia makijażu, doboru konfekcji i robienia słodkich min, dużo gorzej idzie jej robienie odpowiedniej miny do złej gry. Stephanie dzielnie walczy. Jej nieporadność to jednak nie jej największy problem. Choć pakuje się w kłopoty częściej niż przeciętna fujara, najgorsze dopiero przed nią. By zdobyć górę pieniędzy odstawić ma do więzienia swoją dawną miłość, która zrobi wszystko, by...

deana | 2016-01-06
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Pracy brak, kasy brak, faceta brak. Czy Stephanie ma przed sobą jakąś inną drogę niż tylko zostanie łowcą nagród? Szczególnie, że pierwszym celem zostaje były chłopak. Cóż, nasza bohaterka zupełnie inaczej wyobrażała sobie tę pracę. Miała szybko i prosto namierzyć i złapać Morellego, dostarczyć go na posterunek i zainkasować dziesięć tysięcy dolarów. O ile pierwsza część jest rzeczywiście prosta, bo Morelllego szybko namierza, to już z resztą jest problem. I to duży. Ktoś zaczyna jej grozić i straszyć, nie waha się nawet posunąć do rękoczynów czy wysadzenia w powietrze samochodu. Stephanie zaczyna rozumieć, że bycie łowcą nagród bo nie jest aż takie przyjemne zadanie. Szczególnie jeśli posiada się wręcz nieprawdopodobny talent do pakowania się w największe kłopoty.

,,Jak upolować faceta? Po pierwsze dla pieniędzy" to dopiero pierwszy tom przygód niezwykłej łowczyni przygód. Seria rozrosła się nieprawdopodobnie - jeśli dobrze widziałam właśnie wyszedł dwudziesty drugi tom (22!)....

Virginia | 2016-09-15
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2016
Przeczytana: 15 września 2016

"Są tacy mężczyźni, którzy pojawiają się w życiu kobiety, by je dokumentnie spieprzyć na zawsze."

Zacznę od tego, że zanim sięgnęłam po książkę, film oglądałam dziesiątki razy. Z początku nie byłam świadoma, że historia Stephanie Plum miała swój początek na papierze. W końcu przyszło oświecenie i przemożna chęć przeczytania pierwowzoru. Napiszę krótko: jestem zachwycona!

Strata pracy, samochodu, rozwód - to wszystko przydarzyło się Stephanie Plum. Długi się piętrzą, w lodówce jest tylko światło i do tego odcięli jej telefon. Praca, potrzebna jej praca. W desperacji podejmuje się łapania bandziorów. Jako łowca nagród, przyjmuje zlecenie na Josepha Morellego, z którym wiąże ją ciekawa przeszłość. Czy zemsta będzie słodka?

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Nie podejrzewałam, że książka tak bardzo mi się spodoba. Tym bardziej, że jest zaklasyfikowana jako kryminał. Takowych pozycji nie czytuję, bo nie lubię, ale może zmienię w tej kwestii zdanie. Lekkie kryminały z dużą dozą humoru i...

allison | 2013-03-15
Przeczytana: 15 marca 2013

Zabawna opowieść o zwariowanej młodej kobiecie, która postanawia rozwiązać swoje finansowe problemy, zatrudniając się jako łowca nagród. Szybko okazuje się jednak, że śledzenie oskarżonych, którzy nie stawili się na rozprawę i narazili na szkody firmę poręczającą kaucję, jest więcej niż trudne. Wydaje się nierealne i w dodatku niebezpieczne...

Panna Plum opowiada o swoich perypetiach z naturalnym, niewymuszonym poczuciem humoru. Nawet gdy relacjonuje dramatyczne zdarzenia lub wspomina bolesne porażki miłosne z odległej przeszłości, potrafi rozbawić czytelnika do łez.
I - co ważne (!) - nie ma w tej lekkiej, świeżej narracji naśladownictwa, które upodabniałoby powieść np. do książek Helen Fielding, co często zdarza się autorkom chcącym uchodzić za zabawne i bezpośrednie.

Czytało mi się bardzo szybko i momentami ubawiłam się do łez przy tej szalonej historii. Była to świetna odskocznia od poważnych tytułów, po które ostatnio sięgałam i jestem pewna, że za jakiś czas znów...

03-03-2014
Właśnie przeczytałam książkę po raz kolejny i po raz kolejny muszę stwierdzić, że jest niezwykle wciągająca, zabawna, zaskakująca...

Życie potrafi dać w kość. Stephanie straciła pracę i nie może znaleźć innej. Komornik zabiera jej samochód, wiekszość wartościowych rzeczy już sprzedała. Przypadkowo dowiaduje się jak można zarobić trochę kasy jako łowca nagród, trzeba tylko złapać zbiega - Morelliego - oskarżonego o morderstwo, z którym w młodości Stephanie dogłębnie się poznała, a potem potrąciła samochodem:) Wkrótce się okaże, że była znajomość ze ściganym nie jest największym problemem bohaterki.
Naprawde polecam!!!

yaola | 2014-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2014

Literatura na obcasach w bardzo dobrym stylu;-) Zanurz się w świecie Stefanii, bo naprawdę warto. Determinacja godna pozazdroszczenia, a babcia Mazurowa wprost do "schrupania";-))

Tathagatha | 2013-07-15
Przeczytana: 14 lipca 2013

Całkiem fajna książeczka. Na początku obawiałam się, że prosty styl i głupiutka główna bohaterka zepsują mi lekturę, ale w ostatecznym rozrachunku czytało się przyjemnie.

Warto zaznaczyć, że takiej lektury mniej więcej chciałam - lekkiej, odrobinę zabawnej i z happy endem. Taką dostałam i jestem zadowolona.

Nie wiem czy sięgnę po kolejne tomy, lecz czasu poświęconego na tą nie żałuję.

Aniutka90 | 2012-07-30
Przeczytana: 29 lipca 2012

Pierwsza część przygód roztrzepanej, troszkę głupiutkiej łowczyni „głów” Stephanie Plum. Zabierałam się do tej książki strasznie wolno i żałuję. Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron i pragnęłam czytać i czytać, zwłaszcza o babci Mazurowej :D.Jest to zdecydowanie najlepsza postać powieści. Z niecierpliwością czekam na drugi tom cyklu.
Jeśli chcecie miło spędzić czas, pośmiać się, ta pozycja gwarantuje niezłą zabawę! Dajcie się wciągnąć....
Gorąco polecam.

PS. Cytat z książki z którego śmiałam się do rozpuku na plaży:

„Rozpędziłam novą do stu czterdziestu, ignorując fakt, że przednią część karoserii zaczęły wstrząsać drgawki. Ignorowałam również zdumione spojrzenia kierowców w pojazdach, które wyprzedzałam swoim CIPOWOZEM ”:D:D:D

„Jak upolować faceta. Po pierwsze dla pieniędzy”
Fabryka Słów
Lublin 2012
str. 308.

lacerta | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

Coraz częściej po przeczytaniu książki z wypisanym na okładce "Numer 1 z listy bestsellerów..." reaguję zgrzytaniem zębów i łzawieniem oczu. Jednak tym razem zachęcona ciekawą ekranizacją postanowiłam się przełamać i przeczytać ten bestseller. Absolutnie nie żałuję, bo książka od tej pory staje się jedną z moich ulubionych.
Kryminał i komedia w jednym. Wciągająca, trzymająca w napięciu, pełna humoru. Właśnie takiej książki potrzebowałam.
Dawno nie spotkałam się z takimi bohaterami - którzy przerażą mnie jak Ramirez i rozbawią jak babcia Mazurowa.