Jaskółka i koliber

Okładka książki Jaskółka i koliber Santa Montefiore
Okładka książki Jaskółka i koliber
Santa Montefiore Wydawnictwo: Świat Książki literatura piękna
The swallow and the hummingbird
Świat Książki
2011-06-01
2011-06-01
978-83-247-2385-0
Anna Dobrzańska-Gadowska

Postać Rity jest tak irytujaca...

Postać Rity jest tak irytujaca...

Wspaniała, wzruszająca i wciągająca historia napisana pięknym językiem. Polecam.

Często wspominam tą książkę. Jest dla mnie wyjątkowa pod wieloma względami. Jestem wielką romantyczką i do końca kibicowałam miłości głównej bohaterki. Wyobrażam sobie jej cierpienie. Bardzo jej współczułam. Wiele emocji w jednym utworze. GORĄCO POLECAM

Żuraw i czapla" trochę za dużo było tego rozmijania się i wyciskania łez. Ale książka z rozmachem, historią, pisana na dwa kontynenty. Jest co przeżywać.

Ach ta Santa Montefiore! Jej ciepły i "przytulny" styl pisania nigdy mnie nie znudzi . Książka z początku wydaje się troszkę rozwlekać zbyt mocno, ale to zakończenie pokazuje tak na prawdę wartość pięknego początku książki! Książka o życiu, o prawdziwych wartościach, o wyborach, które nie zawsze są może dobre , ale powstają w sercu! O rodzinie na przestrzeni lat, o trudnych traumach wojennych i osobistych małych tragediach!. bardzo polecam.

Na początku źle się czytało. Od połowy NIESAMOWITA, wciągnęła na maxa. Anglia, małą wieś nad morzem, czasy po II wojnie światowej.. George wraca z frontu z depresją zaręcza się z ukochaną Ritą ale wyjeżdża do Argentyny by odreagować, zapomnieć o wojnie.... jednak żeni się z dziewczyną poznaną w podrózy. Potem całe życie wyrzuty sumienia wobec zdrady wielkiej miłości wobec Rity. a Rita czekai wciąż go kocha... George po czterdziestce z tego wszystkiego dostaje udar.....

Nic specjalnego

Nic specjalnego

Przepiękna opowieść o miłości. Płakałam jak kończyłam czytać . Niestety takich książek już nie ma. Temat o miłości może wydawać się banalny ale w tej książce jest ukazana w tak bardzo niewinny, czysty sposob że ja się się łatwo wzruszyłam. Moim zdaniem można się nauczyć z tej książki tego że życie bardzo szybko przemija, nie wykorzystane szansę bolą, młodość się traci , zranienie i trud wybaczania mogą przeszkodzić iść na przód . Myślę że warto przeczytać ta książkę.

Końcówka bardzo mnie rozczarowała.

Końcówka bardzo mnie rozczarowała.

Nie chcę oceniać książki negatywnie, ponieważ nie czytam ostatnio tego typu literatury. Cała historia dobra, ale ta książka strasznie mi się dłużyła... Cieszę się że już mogę sięgnąć po coś innego.

• Santa Montefiore
  • 2015