Tu jesteśmy. Kosmiczne wyprawy, wizje i eksperymenty

Wydawnictwo: Znak emotikon
Darmowe dodatki Edytuj książkę
978-83-240-1748-5
kosmos,
Ag2S

Każdy w dzieciństwie marzył, by polecieć w kosmos. Dzięki książce Tu jesteśmy Aleksandry i Daniela Mizielińskich stało się to możliwe. Rodzice i dzieci razem mogą wybrać się na Marsa! Skorzystają z niej nie tylko młodzi naukowcy - to książka dla dociekliwych dzieci, które uważnie obserwują świat i zadają mnóstwo pytań. A także dla wszystkich marzycieli lubiących patrzeć w gwiazdy. Zwięzłe,...

Zwięzłe, przystępne teksty przekazują ogrom wiedzy, którą zawstydzić można niejednego dorosłego. I ciekawostek, o których nie śniło się nawet uczonym.
Mizielińscy wielokrotnie już dowiedli, że potrafią najtrudniejsze nawet tematy pokazać w sposób, który fascynuje młodych czytelników i zadziwia ich rodziców. Tym razem udowadniają, że czarna z pozoru przestrzeń kosmiczna jest wszechświatem kolorów i kopalnią fascynujących opowieści.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2011

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3136,tytu...»

kroofy | 2014-02-15
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Jak wszystkie książki tych autorów, pięknie ilustrowana.
Dla młodszych dzieci (poniżej 7-8 roku), teksty mogą być zbyt trudne, zwłaszcza jeśli ich wiedza o kosmosie jest malutka i książka miałaby im go przybliżyć. Jednak rysunki powinny się spodobać.
Dla tych co już o kosmosie mają podstawową wiedzę, będzie rewelacyjnym rozszerzeniem.

LiterackaKavka | 2018-09-04

„Ziemia jest średnią planetą, okrążającą przeciętną gwiazdę, położoną na skraju zwyczajnej galaktyki spiralnej, jednej z ponad miliona galaktyk w obserwowanej części wszechświata”. (Stephen Hawking)

Być może nie jesteśmy niezwykli, ale przecież mamy swoje miejsce we wszechświecie. A skoro jesteśmy zawieszeni gdzieś w kosmosie, który nie wiadomo jak jest wielki, a raczej nieskończony, a jeśli skończony to wiecznie powiększający się, a skoro ciągle się powiększa to… uf! Jak sobie to wszystko wyobrazić? Kto stoi za teoriami dotyczącymi funkcjonowania kosmosu, zjawiskami w nim zachodzącymi, gwiazdami, czarnymi dziurami. Czy potrafimy wyobrazić sobie wielkości planet względem siebie albo klimat panujący gdzieś daleko, miliardy lat świetlnych od błękitnej planety (którą nadal przecież poznajemy, mimo, że na niej żyjemy…

Z odsieczą przybywają Aleksandra i Daniel Mizielińscy oraz pozycja „Tu jesteśmy” – nadal Wydawnictwo Dwie Siostry. Totalny hit dla małych i większych odkrywców kosmosu....

Ciutwięcej | 2018-08-10

Na początku jej nie doceniłam, więc nie będę zdziwione jesli po szybkim przekartkowaniu nie będziecie zadowoleni. Ta książka potrzebuje czasu i zagłębienia się w nią. Posiada mnóstwo fantastycznych informacji i ciekawostek. To nie tylko rewelacyjna zabawa dla dzieci, ale również dla dorosłych- a takie połączenie lubię najbardziej :) Polecam! A więcej przeczytać możecie na moim blogu: http://ciutwiecej.pl/2018/08/ksiazka-tu-jestesmy/

Hrabia Piotr Zawodniak | 2018-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2018

Właściwie czemu by nie 10/10? W swojej kategorii jak najbardziej zasługuje. Nie ma przerostu treści nad formą, jest jej w sam raz (chociaż bym może się wkrótce zdezaktualizuje - oby!). No a sama forma jest wyborna,rysunki świetne. Będę czytał synowi :)

Katia | 2015-02-06

Książka ta śmiało może stać się pierwszą lekturą dla dzieci o tematyce kosmosu. Jest pięknie ilustrowana (jak to u Mizielińskich) i odkrywa przed dziećmi najważniejsze zagadnienia związane z kosmosem. Po jej lekturze polecam obejrzenie filmików na youtube z życia na stacji kosmicznej ISS. Dzieciaki będą zachwycone zobaczeniem jak wygląda brak grawitacji :)
Polecam dla dzieci 6+

Yumeandra | 2011-11-25

Mój synek marzy o tym, by być kosmonautą. Codziennie latamy w kosmos. Zbudowaliśmy już rakietę, zawiesiliśmy własnoręcznie stworzone planety i oglądaliśmy zdjęcia planet w internecie. Chciałabym, żebyśmy się zbliżyli do prawdziwego kosmosu.

lucilla | 2018-10-15
komestor | 2018-06-28