Tu jesteśmy. Kosmiczne wyprawy, wizje i eksperymenty

Wydawnictwo: Znak emotikon
Darmowe dodatki Edytuj książkę
978-83-240-1748-5
kosmos,
Ag2S

Każdy w dzieciństwie marzył, by polecieć w kosmos. Dzięki książce Tu jesteśmy Aleksandry i Daniela Mizielińskich stało się to możliwe. Rodzice i dzieci razem mogą wybrać się na Marsa! Skorzystają z niej nie tylko młodzi naukowcy - to książka dla dociekliwych dzieci, które uważnie obserwują świat i zadają mnóstwo pytań. A także dla wszystkich marzycieli lubiących patrzeć w gwiazdy. Zwięzłe,...

Zwięzłe, przystępne teksty przekazują ogrom wiedzy, którą zawstydzić można niejednego dorosłego. I ciekawostek, o których nie śniło się nawet uczonym.
Mizielińscy wielokrotnie już dowiedli, że potrafią najtrudniejsze nawet tematy pokazać w sposób, który fascynuje młodych czytelników i zadziwia ich rodziców. Tym razem udowadniają, że czarna z pozoru przestrzeń kosmiczna jest wszechświatem kolorów i kopalnią fascynujących opowieści.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2011

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3136,tytu...»

kroofy | 2014-02-15
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Jak wszystkie książki tych autorów, pięknie ilustrowana.
Dla młodszych dzieci (poniżej 7-8 roku), teksty mogą być zbyt trudne, zwłaszcza jeśli ich wiedza o kosmosie jest malutka i książka miałaby im go przybliżyć. Jednak rysunki powinny się spodobać.
Dla tych co już o kosmosie mają podstawową wiedzę, będzie rewelacyjnym rozszerzeniem.

Ciutwięcej | 2018-08-10

Na początku jej nie doceniłam, więc nie będę zdziwione jesli po szybkim przekartkowaniu nie będziecie zadowoleni. Ta książka potrzebuje czasu i zagłębienia się w nią. Posiada mnóstwo fantastycznych informacji i ciekawostek. To nie tylko rewelacyjna zabawa dla dzieci, ale również dla dorosłych- a takie połączenie lubię najbardziej :) Polecam! A więcej przeczytać możecie na moim blogu: http://ciutwiecej.pl/2018/08/ksiazka-tu-jestesmy/

Hrabia Piotr Zawodniak | 2018-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2018

Właściwie czemu by nie 10/10? W swojej kategorii jak najbardziej zasługuje. Nie ma przerostu treści nad formą, jest jej w sam raz (chociaż bym może się wkrótce zdezaktualizuje - oby!). No a sama forma jest wyborna,rysunki świetne. Będę czytał synowi :)

Katia | 2015-02-06

Książka ta śmiało może stać się pierwszą lekturą dla dzieci o tematyce kosmosu. Jest pięknie ilustrowana (jak to u Mizielińskich) i odkrywa przed dziećmi najważniejsze zagadnienia związane z kosmosem. Po jej lekturze polecam obejrzenie filmików na youtube z życia na stacji kosmicznej ISS. Dzieciaki będą zachwycone zobaczeniem jak wygląda brak grawitacji :)
Polecam dla dzieci 6+

Yumeandra | 2011-11-25

Mój synek marzy o tym, by być kosmonautą. Codziennie latamy w kosmos. Zbudowaliśmy już rakietę, zawiesiliśmy własnoręcznie stworzone planety i oglądaliśmy zdjęcia planet w internecie. Chciałabym, żebyśmy się zbliżyli do prawdziwego kosmosu.

komestor | 2018-06-28
martyna | 2018-04-19