miłość, życie, romans
Klaudia

Czy przystojny nieznajomy może się okazać księciem z bajki,a restauracja – miejscem, gdzie spełnia się sen o szczęściu? Magda czasem ma ochotę rzucić wszystko w diabły. Niby nie powinna narzekać – pracuje na kierowniczym stanowisku, jest niezależna... ale w jej życiu czegoś brakuje. Czegoś czy raczej kogoś – Tego Jedynego, do którego mogłaby się przytulić po powrocie do domu, z kim mogłaby...

Magda czasem ma ochotę rzucić wszystko w diabły. Niby nie powinna narzekać – pracuje na kierowniczym stanowisku, jest niezależna... ale w jej życiu czegoś brakuje. Czegoś czy raczej kogoś – Tego Jedynego, do którego mogłaby się przytulić po powrocie do domu, z kim mogłaby zjeść kolację i przy kim mogłaby budzić się i zasypiać.Niespodziewanie życie Magdy przewraca się do góry nogami. W drodze do pracy wpada na Roberta – mężczyznę z marzeń. I wszystko byłoby cudownie, gdyby ten po jakimś czasie nie stwierdził, że cudowny romans to błąd.
Czy Magda pokona przeciwności losu, odnajdzie sens życia i zdobędzie prawdziwą miłość, której zapach już unosi się w powietrzu?

źródło opisu: http://replika.eu/katalog_ksiazek.php?wyd=1&id3=339&k=Romans

źródło okładki: http://replika.eu/katalog_ksiazek.php?wyd=1&id3=339&k=Romans

Oficjalna recenzja
malineczka74 książek: 5504

Świat zza różowej szybki

Magda, główna bohaterka książki Justyny Chrobak, ma 28 lat i jest singielką. Ale nie z przekonania, tylko z przypadku. Po nieudanym małżeństwie zakończonym rozwodem wierzy, że odnajdzie tego właściwego mężczyznę, dla którego będzie najważniejsza na świecie i tak będzie przez wiele długich lat, aż do sędziwej starości. Magda pracuje jako menadżer sieciowej restauracji w centrum handlowym, ale ta praca nie daje jej satysfakcji i zadowolenia. Dziewczyna czuje się bowiem jak trybik w korporacyjnej maszynie, bo w tej pracy nie ma miejsca na indywidualność, kreatywność i własne pomysły. Trzeba tylko realizować cele sprzedażowe i minimalizować straty. Nudną pracę rekompensują jej wspaniałe koleżanki, z którymi można kraść przysłowiowe konie, zwierzyć się i radzić. Dziewczyny utrzymują ze sobą kontakt również poza pracą i tworzą zgraną paczkę przyjaciółek.

Jest zima, lutowy poranek nie nastraja do wyjścia z ciepłego łóżka i udania się do pracy. Ale to właśnie wtedy na idącą przez centrum handlowe Magdę wpada niezwykle przystojny mężczyzna, który od razu wpada jej w oko. Ona też nie jest mu obojętna i dochodzi do spotkania od którego wybucha płomienny romans. Na początku to związek bez zobowiązań, choć ona marzy od czymś poważniejszym. Czy ta znajomość przerodzi się w coś trwałego ? Czy para zostanie ze sobą na dłużej ? I co ich będzie łączyło ? Czy Robert nadaje się na stałego partnera ?
Perypetie miłosne tej pary możecie prześledzić na kartach książki.

“Zapach miłości “...

Perypetie miłosne tej pary możecie prześledzić na kartach książki.

“Zapach miłości “ Justyny Chrobak to romantyczna, współczesna historia miłosna. Książka jest typowym babskim czytadłem, które może znakomicie służyć poprawie humoru, odprężeniu i relaksowi. To powieść przy której można się pośmiać i uronić łezkę. Lektura napisano prostym, współczesnym językiem z dodatkiem młodzieżowych powiedzonek, co powoduje, że jest lekka w odbiorze i nie wymaga zbytniej koncentracji. Czyta się ją szybko. Akcja toczy się dość spokojnie, by blisko końca znacznie przyspieszyć i nieco zaskoczyć. Zakończenie jest może banalne i przewidywalne, ale nie wyobrażam sobie innego.

Główna bohaterka to dość typowa, młoda współczesna kobieta, niezależna finansowo, która marzy o szczęściu w miłości i byciu kochaną z wzajemnością. Magda może jest nieco nieśmiała, zakompleksiona i naiwna, ale to sympatyczna postać, w której każda z Czytelniczek znajdzie jakąś cząstkę siebie.
Na uwagę zasługuje też prześliczna moim zdaniem okładka – niezwykle romantyczna idealnie pasuje do osobowości głównej bohaterki.

Lekturę powieści “Zapach miłości” polecam przede wszystkim Paniom, które mają ochotę na lekturę lekką, łatwą i przyjemną. Sama jestem przecież kobietą i wiem, że są dni kiedy taka książka działa jak lekarstwo na stres i wszelkie kłopoty. Czasem warto pobyć w takim “ świecie za różową szybką, gdzie wszystko dobrze się kończy “.

Bernardeta Łagodzic-Mielnik

onika | 2013-10-28
Na półkach: Przeczytane, Czytadła
Przeczytana: październik 2013

Czytanie "Zapachu miłości" kojarzyło mi się z oglądaniem brazylijskiej telenoweli - fabuła prosta jak konstrukcja cepa, wykonanie słabiutkie, a jednak człowiek brnie dalej w oczekiwaniu na kolejne genialne pomysły autora. Nie powiem, pani Chrobak namotała w życiu bohaterki i naprawdę uważam, że zamysł powieści jest całkiem dobry. Niestety, postaci są do bólu jednowymiarowe.

Główna bohaterka, Madzia, singielka z odzysku, zamiast sympatii wzbudziła moją irytację. Dziewczyna jest menadżerką w sieciowej restauracji, nie lubi swojej pracy, ale nic nie robi, by ją zmienić. Ona jest też narratorką i widzimy wszystko z jej perspektywy, przy czym niestety poznajemy też jej przemyślenia...Jest infantylna, niezdecydowana, sama sobie przeczy - jedynym momentem, w którym faktycznie wzbudziła moje cieplejsze uczucia było spięcie między nią a Ewą, menadżerką konkurencyjnej restauracji. Myślałam, że te pazurki, które pokazała, zostaną jej na dłużej, ale nie...

Ukochany Madzi, Robert - przystojny...

Magdalena Kędzior | 2015-03-24
Przeczytana: 23 marca 2015

"Czy przystojny nieznajomy może się okazać księciem z bajki,a restauracja – miejscem, gdzie spełnia się sen o szczęściu?" - przeczytałam na wstępie zanim wypożyczyłam tę książkę z biblioteki. Szukałam jakiegoś szybko wciągającego romansu i znalazłam :D Dwa dni i książkę połknęłam w całości.
Dalszy powiedzmy mały opis książki brzmi - "Magda czasem ma ochotę rzucić wszystko w diabły. Niby nie powinna narzekać – pracuje na kierowniczym stanowisku, jest niezależna... ale w jej życiu czegoś brakuje. Czegoś czy raczej kogoś – Tego Jedynego, do którego mogłaby się przytulić po powrocie do domu, z kim mogłaby zjeść kolację i przy kim mogłaby budzić się i zasypiać. Niespodziewanie życie Magdy przewraca się do góry nogami. W drodze do pracy wpada na Roberta – mężczyznę z marzeń. I wszystko byłoby cudownie, gdyby ten po jakimś czasie nie stwierdził, że cudowny romans to błąd. Czy Magda pokona przeciwności losu, odnajdzie sens życia i zdobędzie prawdziwą miłość, której zapach już unosi się w...

isabelle142 | 2014-05-04
Przeczytana: 03 maja 2014

W końcu trafiłam na jakąś książkę, która mi się podobała! A już się bałam, że straciłam dar do wyłapywania perełek z bibliotecznych półek.
Tym, co na dobrą sprawę zadecydowało o wyborze, była... okładka. Jest absolutnie przepiękna!
A sama powieść? Jak to zwykle w przypadku polskich czytadełek bywa, wciągająca jak nieszczęście. Od pierwszych stron polubiłam główną bohaterkę. Bardzo się z nią utożsamiłam... W wielu kwestiach była taka podobna do mnie... Dużym atutem jest pierwszoosobowa narracja.
O znudzeniu podczas lektury nie mogło być mowy - dużo się tutaj działo.
Minus? Błędy logiczne, fleksyjne itp. (np. w numeracji - zagadka: Gdzie podział się rozdział 11? Konia z rzędem temu, kto go znajdzie.)A wystarczyłaby malutka korekta... No cóż.
Tak czy owak, jeśli macie ochotę na coś lekkiego - jak najbardziej ją polecam.

JustynaJot | 2014-04-10
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

Typowe kobiece czytadło ale polecam bo bardzo fajnie się czyta. Bohaterka trochę przypominała mi Bridget Jones ale dla mnie to akurat dobrze, bo ja lubię tego typu bohaterki.
Za to zupełnie nie rozumiem dlaczego taka okładka i taki tytuł. Można by było pomyśleć, że to jakieś przesłodzone romansidło. Gdyby nie to, ze książkę poleciła mi koleżanka to biorąc pod uwagę tytuł i okładkę sama bym nie sięgnęła po tę książkę.

dilbi | 2014-05-30
Przeczytana: 29 maja 2014

Czyta się niezwykle szybko i bardzo szybko zapomina o czym była książka.
Bohaterowie są trochę jak z brazylijskiej telenoweli - kochają się okropnie, ale tyle osób im w życiu miesza i tacy oni są biedni, rozstają się i wracają do siebie i znów rozstają pokłóceni okropnie.
A wystarczyłoby zamiast od razu drzeć koty, a potem lądować w łóżku porozmawiać...
Ale wtedy nie byłoby o czym pisać ;)

kasia900 | 2013-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2013

Główną bohaterką powieści Justyny Chrobak jest Magda- singielka, pracująca jako manager w jednej z restauracji, w centrum handlowym. Ma 28 lat i jest po ciężkim rozwodzie. Mimo wszystko wierzy w prawdziwe uczucie oraz w to, że spotka swojego księcia z bajki. I jak grom z jasnego nieba, wpada na nią On- przystojniak z kartonami. Krótka wymiana spojrzeń, a Magda czuje się jak zahipnotyzowana. Wtedy wszystko się zaczyna....

Po kilku dniach, nasza bohaterka coraz częściej zaczyna przypadkowo wpadać na tego samego mężczyznę od kartonów. Najzabawniejsze jest w tym wszystkim to, że Magda dosłownie na niego wpada, ciągle robiąc z siebie niezdarę. W ramach rekompensaty Robert zaprasza ją na obiad.

Nadchodzi dzień urodzin Magdy, więc koleżanki z pracy robią jej z tej okazji niespodziankę w klubie. Zjawia się tam też Robert, który zaproszony jest przez jedną z najbliższych przyjaciółek Madzi- Asię. Niestety nasza bohaterka tak bardzo się upija, że Robert wynosi ją na rękach z baru, a...

Cyrysia | 2011-10-20

Co często decyduje o losie danego człowieka, przeznaczenie czy przypadek? A może jedno i drugie? Ja wierzę, że wszystko co w naszym życiu się dzieje, ma jakąś przyczynę i cel, trzeba tylko umieć to zauważyć i wykorzystać jak najlepiej w tworzeniu własnego szczęścia. Niekiedy jednak zdarzają się problemy i trudności, ale nie możemy się poddawać, tylko trzeba z zacięciem w sercu walczyć o dobro losu.

Justyna Chrobak mieszka w Bielsku Białej i choć ukończyła studia polonistyczne zajęła się gastronomią. W wolnych chwilach natomiast oddaje się pasji pisania w której przelewa swoje uczucia i emocje. I tak oto powstała niezwykle piękna i pełna zmysłów książka zatytułowana ,,Zapach miłości’’ wydana pod nakładem wydawnictwa Replika.

Główną bohaterką powieści jest Magda, 28-letnia singielka. Dziewczyna ma już za sobą nieudane małżeństwo zakończone rozwodem, lecz nie oznacza to wcale, że nie ma ochoty na miłość, wręcz przeciwnie. Marzy, by kochać i być kochaną ale niestety strzała Amora...

agus2003 | 2017-09-23
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Magda, główna bohaterka książki to 28-letnia kobieta po przejściach. Wierzy jednak, że gdzieś tam jest ten jedyny, wymarzony mężczyzna, który będzie z nią na dobre i na złe, w zdrowiu i w chorobie. Pracę Magda ma wg niej nudną i nierozwojową. Pracuje bowiem jako menadżer restauracji w centrum handlowym. Czuje się jak jeden z wielu trybików, który ma odnosić sprzedaż i minimalizować straty. Żadnych własnych pomysłów czy indywidualnych zmian. Jak to w sieciówce.

W pewien zimowy poranek Magda w drodze do pracy wpada na Roberta – mężczyznę marzeń.
Coraz częstsze niewinne spotkania przeradzają się w szalony romans. Do czego to ich zaprowadzi? Czy to jest właśnie ten jedyny, o którym ciągle marzyła Magda? Czy Robert też myśli o stałym związku? Związku z Magdą?

Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w książce. A warto po nią sięgnąć, zwłaszcza gdy lubimy babskie lekkie czytadła. Takie, które pozwolą nam zrelaksować się i odprężyć przy lekturze.

Książka napisana językiem prostym,...

KatarzynaI | 2018-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2018

Taka piękna okładka, a taka tragiczna historia. Nie rozumiem tego zabiegu, bo właśnie owa okładka przyciągnęła mnie do książki. Spodziewałam się lekkiego romansu, a dostałam prawdziwego kopa od życia, które postanowiło nie oszczędzać Magdy, głównej bohaterki. Odejmuję więc gwiazdki za wprowadzenie czytelnika w błąd. Historia sama w sobie pełna męczących zwrotów akcji, które po jakimś czasie stają się lekko abstrakcyjne.

książek: 1983
Julka | 2015-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Taka sobie opowiastka o problemach uczuciowych i zawodowych 28-letniej, nieco roztrzepanej i zwariowanej Magdy - pani menadżer sieciowej restauracji. Z braku czegoś lepszego, do przeczytania w kilka godzin, ale na pewno nie do powtórzenia w przyszłości.