7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8322001991
popularnonaukowa
takisobiejac

Wszystko o kamieniach szlachetnych. Od agatu przez brazylianit, chryzokolę, danburyt, epidot, fluoryt, gagat, hambergit, ilmenit, jadeit, kordieryt, lazulit, malachit, nefryt, oliwin, prehnit, rodonit po sfaleryt, turmalin, waryscyt i zoisyt.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Dla osoby interesującej się kamieniami szlachetnymi pozycja konieczna. Oprócz przedstwienia i opisania wszystkich minerałów, i to wraz z właściwościami takimi jak: twardość, skład chemiczny, rysa, gęstość itp można w tej książce znaleźć bardzo dokładne opisy położenia złóż każdego z opisywach minerałów (Czytelnik może być zdziwiony że i w naszym kraju występują złoża kamieni szlachetnych, a od siebie dodam, że Polska jest największym na świecie producentem srebra- w naszym kraju znajdują się jego wielkie złoża- miejmy to na uwadze, porównujac np kiepskie złoto i srebro z dobrą próbą- za granicą srebro i złoto ma ceny porównywalne).
Pozycja niezastąpiona w biblioteczce każdego jubilera czy zbieracza kmieni.

MadameShepard | 2014-10-31
książek: 2050