Wyzwanie czytelnicze LC

Koczownicy i rycerze. Najazd Mongołów na Polskę w 1241 roku na tle sztuki wojennej Europy XII i XIII wieku

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nowe Średniowiecze". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Templum
978-83-932793-2-6
historyczna
Niziołka

Książka "Koczownicy i rycerze..." jest dziełem historycznym opowiadającym o wszelkich aspektach najazdu Mongołów w 1241. Przedstawia nie tylko przebieg działań militarnych, ale także szeroko rozwija zagadnienie zarówno organizacji, jak i techniki walki, uzbrojenia i możliwości zarówno po stronie Mongołów, jak i armii Europy.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: historia.org.pl

Vangio | 2017-05-14

Szkoda czasu na takie "przekrojówki". Książka Maronia kompletnie nic nie wnosi do tematu. Stoi na niskim poziomie merytorycznym. Wprost roi się w niej od błędów. Przedstawia natomiast wiele błędnych tez. Maroń to przykład historyka, który ma na swoim koncie kilkadziesiąt publikacji ale bez większej wartości poznawczej. Zastanawiam się skąd się biorą tacy jak on? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam czytelnikom. Zdecydowanie nie polecam! :(

Bindusara | 2017-05-05
Sensej | 2017-04-06