Kraków i okolice

Wydawnictwo: Skrzat
Przewodnik, Kraków, Historia, Legendy
Grzegorz

Dziesięć spacerów po Krakowie i okolicach.

źródło opisu: Własny.

źródło okładki: Wydawnictwo

Doskonała do rodzinnych spacerów po Krakowie. W słoneczny dzień, weź książkę pod pachę, spójrz na zamieszczone mapki, wybierz trasę/y i odwiedzaj ważne historycznie miejsca i zakątki Krakowa, zatrzymując się i oddając lekturze, ilustrowanej, bogatej w ciekawostki, krakowskie legendy i zagadki o mieszkańcach grodu. Książka podzielona jest na "dziesięć spacerów". Spacerując z dzieckiem, w zależności od jego wieku, łatwo jest wybrać odpowiednie informacje: legendy i obrazki lub dojrzałą i fachową wiedzę. Jest bardzo atrakcyjnym przewodnikiem po Krakowie i okolicach ( również: Tyniec, Ojców, Niepołomice, Czerna, Wieliczka i inne) Panią Annę Chachulską miałam przyjemność poznać osobiście i wysłuchać jej cennego wykładu. Panią Ewę Stadtmuller również słuchałam podczas spotkania autorskiego z dziećmi w moim domu kultury. Polecam jako autorki i fachowców w swoich dziedzinach.

emik84 | 2015-05-01

Weekend majowy to dla mnie wspaniała okazja do podróży, które tak kochamy całą rodziną. Nieco wcześniej trzeba jednak takową wyprawę zaplanować, zastanowić się gdzie i co chcemy zobaczy Znalazłam niedawno bardzo fajną serię przewodników "Skrzat poznaje świat" i ostatecznie w moje ręce trafił jeden z nich tj. „Kraków i okolice”.
To, że Kraków jest bardzo atrakcyjnym miastem dla turystów to oczywiście żadna nowość, ale jak ktoś, kto po raz pierwszy gości w tym pięknym zakątku może się w nim odnaleźć? No cóż, bez dobrego przewodnika to bardzo trudne, na pewno.
Przyznam, że pierwszy raz natknęłam się na tak fajny i niecodzienny przewodnik. Narratorem a zarazem osobą oprowadzającą nas po Krakowie jest tutaj sympatyczny Skrzat. Zabiera on swoich czytelników na 10 spacerów, podczas których poznamy najpiękniejsze zakątki Krakowa oraz jego okolicznych miejscowości. Każda z tras spacerowych jest odpowiednio zaplanowana, nie wędrujemy z jednego zakątka miasta w drugi, zwiedzamy je w sposób...

eliza | 2015-11-18

Bardzo fajna książka edukacyjna dla dzieci i nie tylko. Przyjemnie się czyta - bajkowe legendy ,przeplatane wierszykami,tekstem, pięknymi ilustracjami i zdjęciami wg mnie lektura obowiązkowa dla mieszkańców Krakowa. Polecam !

Agnieszka | 2018-09-15
Meowth | 2016-02-24