Agatha Raisin and the Vicious Vet

Cykl: Agatha Raisin (tom 2)
Wydawnictwo: Robinson Publishing
Agatha Raisin and the Vicious Vet
kryminał
angielski
Aka

Agatha lets sleeping vets lie. Retired PR boss Agatha Raisin is enjoying life in her pretty Cotswold village of Carsely. It even seems likely that the attractive new vet, Paul Bladen, has taken a shine to her. But before romance can blossom, Paul is killed in an accident with Lord Pendlebury's horse. Only the circumstances are rather suspicious.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/8789401-agatha...(?)

źródło okładki: http://www.agatharaisin.com

Piotr | 2017-07-06
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane
Przeczytana: 06 lipca 2017

Powoli staję się fanem serii Agathy Rasin, kobiety w średnim wieku, która po przeniesieniu się na wieś doświadcza niesamowitych przygód, czasami zabawnych, czasami refleksyjnych. Jest zabawnie, jest po angielsku. Tak jak lubię. Do tego interpretacja Pauliny Holtz jest wręcz mistrzowska.

Tytuł wiele zdradza. Tym razem jako pierwszy ginie weterynarz. Oczywiście we wsi znowu panuje poruszenie, a policja jak zwykle nie potrafi znaleźć zabójcy. Kolejne morderstwa nie przynoszą odpowiedzi na pytania, wręcz przeciwne. Mała, lokalna społeczność stara się żyć normalnie, ale nie jest to łatwe. Agata z partnerem nie może patrzeć bezczynnie na opieszałość i bezradność władzy. Zaczynają prowadzić własne śledztwo. Agata jest osobą z zewnątrz i ze swoim świeżym spojrzeniem ma możliwość odkrycia

M. C. Beaton stworzyła grono niesamowitych postaci, kolorowych, a do tego pięknie namalowała angielską wioskę z panującymi tam codziennymi zwyczajami. Czytelnik ma ochotę przenieść się na...

veinylover | 2016-10-23
Przeczytana: 23 października 2016

Trochę słabsza książka, niż ta z zabójczym ciastem, ale przyjemne czytadło.
Weterynarz rzeczywiście wredny: oszust-psychopata, którego zgładzenie w zasadzie było dobrym uczynkiem, a nie przestępstwem, tyle że na weterynarzu się nie skończyło, więc należało mordercę bądź morderczynię znaleźć. Nie ma w tym rozstrzygnięciu zaskoczenia, od razu typowałem osobę zabójcy i nie pomyliłem się.
Agatha w tej książce przejawia nieco staropanieńskich, irytujących zachowań, niby to śmieszne, ale psuje sympatię czytelnika (moją) do niej.
Zauważyłem, że w pewnej scenie została poczęstowana dwoma aspirynami i alkoholem, otóż nie należy aspiryny popijać alkoholem, bo taka mieszanka wywołuje wrzody żołądka i to po jednorazowym podaniu tego zestawu (!) - w badaniach na zwierzętach - potwierdzone.

książek: 2059
jamczyk | 2018-02-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 05 lutego 2018

Niecodziennych przygód, tym razem ze zwierzętami w tle, ciąg dalszy, a w roli głównej szukająca miejsca w życiu i nieustannie tropiąca morderców -Agatha Raisin. Sympatyczna opowiastka o dolach i niedolach życia na angielskiej prowincji, na tyle udana, że sięgam po następny tom.

Agatha Raisin ma:
- dwa prawie identyczne koty, w tym jednego zdobycznego
- widoki na romans z prawdziwym weterynaryjnym Casanową, za którym szaleją miejscowe kobiety
- obsesję na punkcie swojego przystojnego sąsiada, który boi się jej panicznie i nawet zmienia plany wakacyjne, żeby tylko się z nią nie spotkać
- konkurentkę w postaci frywolnej sąsiadki
- talent do wpadania w tarapaty
- zdolność przypadkowego rozwiązywania zagadek kryminalnych
"Agatha Raisin i wredny weterynarz" to kryminałek humorystyczny, który czyta się z dużą przyjemnością. Jest lekki, łatwy i przyjemny, ale nie pozbawiony prawdziwie angielskiego uroku.

smallangel | 2017-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Seria książeczek o Agathie Raisin to propozycja idealna na upalne chwile na leżaku. Nie jest to literatura wysokich lotów, jednak czytając drugi tom bawiłam się doskonale. Z pewnością pokuszę się o zdobycie i trzeciej części, ponieważ sądzę, że rozrywka i poprawa nastroju jest istotną częścią czytelnictwa.
Pięćdziesięcioletnia Agatha podpiła moje serce i mam nadzieję, że rozweseli mnie ponownie.

Magdalena | 2016-03-04
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 04 marca 2016

Miałam nadzieje, że będzie lepsza od poprzedniej. No cóż ... Według mnie poziom taki sam. I tak samo zwariowana, lekko bezmyślna pani w średnim wieku.
Gdy nie ma co czytać można sięgnąć po tę serię, ale żeby się w niej zaczytywać nagminnie to nie koniecznie.
Nie wiem, dlaczego (może dlatego, że to się dzieje w Anglii) książka ta cały czas kojarzy mi się ze świetnym wesołym serialem "Co ludzie powiedzą". Szkoda, że książka nie jest tak śmieszna ;).

anika | 2017-04-02
Na półkach: Przeczytane, Audiobook, 2017
Przeczytana: 29 marca 2017

Książka, której wysłuchałam z braku innych pozycji, mimo, że żenujące zachowanie głównej bohaterki momentami mocno mnie irytowało. Plusem słuchania było to, że nawet kilkuminutowe "wyłączenia" nie powodowały, że traciłam wątek, dlatego też książkę polecam jedynie "do towarzystwa" podczas pracy, bo brak skupienia nie przeszkadza w jej odbiorze.

PABLOPAN | 2012-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2012

Druga część serii jak najbardziej na poziomie. Przygody Agathy rozkręcają się ze strony na stronę i z niecierpliwością czekam na kolejne tomy. Może nie jest to kryminał w czystym tego słowa znaczeniu, ale trzeba przyznać, że książka sama się czyta :) Polecam!

biomycha85 | 2014-12-05
Przeczytana: 12 listopada 2013

Moją przygodę z tą serią rozpoczęłam w podróży, mała, lekka przyjemna lektura, nad którą nie trzeba się specjalnie skupić, a można uprzyjemnić sobie podróż PKP. Nie jest to literatura wybitna, nawet do średniaków raczej nie należy, ale momentami tak mnie bawiła, że śmiałam się pomimo 2-godzinnego spóźnienia pociągu.

Cirya | 2016-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2016

przyjemna lektura o swoistym klimacie, której akcja dzieje się na sielskiej, anielskiej wsi angielskiej... przypadła mi do gustu Pani Raisin, która nie dość, że znów uwikłała się w śledztwo, to jeszcze wzdycha skrycie do pewnego emerytowanego wojskowego :) książkę należy traktować lekko, nie doszukiwać się misternie skonstruowanego kryminału, bo go nie ma, niemniej jednak ma w sobie coś co przyciąga...