Władca Słowa

Wydawnictwo: Złote Myśli
978-83-7701-257-4
poradniki
LuceClarius

Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? Możesz przemawiać bezpośrednio do czyichś instynktów i zmysłów, a wtedy Twoje słowa znajdą natychmiastowy odzew. Opisana w tej książce unikalna metoda nosi angielską nazwę Gut Talk. Tłumacząc dosłownie nazwę znaczy ona mniej...

Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty,
zniewalające i hipnotyczne?
Możesz przemawiać bezpośrednio do czyichś instynktów i zmysłów, a wtedy Twoje słowa znajdą natychmiastowy odzew. Opisana w tej książce unikalna metoda nosi angielską nazwę Gut Talk. Tłumacząc dosłownie nazwę znaczy ona mniej więcej “mówienie do czyichś wnętrzności”, czyli do serca, emocji, instynktów. Tyle tylko, że po polsku nie daje się wyrazić nawet w przybliżeniu tak krótko i jednoznacznie, więc zachowaliśmy oryginalną nazwę.

Władza. Pieniądze. Seks. Jeśli jesteś mniej więcej taki, jak większość ludzi, to widząc lub słysząc te słowa, odczuwasz lekki dreszcz. Uwierz jednak, że wypowiadanie słów: władza, pieniądze czy seks, to wcale nie jest jedyny sposób wywarcia wpływu na emocje innych ludzi. Kiedy ktoś wie, jak używać pozostałych wymiarów ludzkiej komunikacji – jak skoordynować to jak mówi, z tym co mówi – zdobywa umiejętność przyciągania czyjejś uwagi tak samo pewnie, jak dyskotekowy bramkarz potrafi wykręcić czyjąś rękę.

Nie chodzi tylko o zdobycie czyjejś uwagi. Ktoś, kto potrafi przemawiać bezpośrednio do instynktów, do serca, do emocjonalnej części psychiki; potrafi sprawić, że będziesz pragnął tego, czego nigdy nie pragnąłeś; potrafi otworzyć Twój umysł na możliwości, które nigdy by Ci nie przyszły do głowy.

Książka, „Gut Impact” stawia sobie za zadanie dać Ci tę władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię.

Odkryjesz dzięki niej, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz oddziaływać bezpośrednio na instynkty, jak możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami.

Chodzi o nauczenie Cię, jak możesz dotrzeć do ludzi, inspirować ich, motywować, prowadzić. Nie jest to książka pełna niezrozumiałych, naukowych dywagacji czy mglistych teorii. Jest to praktyczny poradnik, pełen konkretnych sposobów do wykorzystania w realnych, życiowych sytuacjach, prowadzący do uzyskania oczekiwanych rezultatów.

źródło opisu: Internetowe wydawnictwo Złote Myśli, 2008

źródło okładki: http://www.zlotemysli.pl/prod/6343/gut-impact-j-d-fuentes.html

D-C-P-Niszczyciel | 2016-01-02

Wbrew temu, jak wielu ludziom określanie typów osobowości, czy narzucanie zdania, iż umysłem ludzkim można sprytnie pokierować, budzi negatywne skojarzenia, książka wywarła na mnie niemałe wrażenie. Szczególnie spodobały mi się wcześniej wspomniane typy osobowości - lektura podaje, w jaki sposób je grupować oraz jak motywować ludzi z danej grupy. Byłam zdolna od razu zorientować się, w której grupie się znajduję, a co więcej, potem okazało się, iż rzeczywiście przypisany mi sposób motywacji działa. W tych czasach tak ciężko zarazić ludzi motywacją, prawda? Dlatego też polecam pozycję osobom o takich problemach, obserwatorom oraz ciekawskim. Może znajdziecie coś, co najzwyczajniej przyda Wam się w życiu.

Tomasz | 2017-10-17
Przeczytana: 17 października 2017

Dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę ze sprzedażą, marketingiem, nlp czy rozwojem osobistym być może ta książka będzie bardziej przydatna. Dla mnie osobiście nic nowego i mam dwa zarzuty:
- zero praktycznych przykładów (np. na podstawie jakiś przemów, haseł, reklam)
- władca słowa a połowa książki jest o komunikacji niewerbalnej:)

Także typologię ludzi/klientów polecałbym w mniejszym wymiarze - 8 typów jest nie do zapamiętania a tym bardziej nie do wykorzystania...

jaczylion0 | 2012-05-13

Długo się zastanawiałem komu i do czego mogłoby się przydać to co jest w tej książce i jedyne co przychodzi mi do głowy to jakiemuś profesjonaliście, a do czego to już nie mam zielonego pojęcia.
Ze względu na to że techniki zawarte w tej książce mogą zadziałać tylko na ludziach typu OWCA i na to że energia i czas włożony w naukę, trening i stosowanie tych technik na tyle na ile jest to możliwe nie mając mózgu typu Core 9 trijo i zachować przy tym naturalność są niewspółmiernie większe niż korzyści jakie można uzyskać podczas kontaktów z ludźmi typu OWCA uważam że ta książka to nieporozumienie.
A i jeszcze te typy ludzi jedynki, piątki i dziewiątki itd. kojarzy i śmierdzi mi to horoskopami.

Antagonista Esklaważu | 2015-03-29

Typowe, mało wartościowe trzepanie hajsu na Złotych Myślach.

tobru | 2018-08-04
julia107 | 2018-05-27