Mroczny szept

Okładka książki Mroczny szept Gena Showalter Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Mroczny szept
Gena Showalter Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Władcy Podziemi (tom 4) Seria: New York Times Bestselling Authors: Paranormal fantasy, science fiction
Władcy Podziemi (tom 4)
New York Times Bestselling Authors: Paranormal
The Darkest Whisper
HarperCollins
2011-09-21
2011-09-21
2009-10-01
Jacek Żuławnik
fantazy romans gena showalter władcy podziemi mroczny szept

Okładka książki Grave Wars Jill Monroe, Gena Showalter
Grave Wars Jill Monroe, Gena S...
Okładka książki Conrad: Falling For the Gravekeeper Jill Monroe, Gena Showalter
Conrad: Fallin... Jill Monroe, Gena S...
Okładka książki Twelve Graves of Christmas Jill Monroe, Gena Showalter
Twelve Graves ... Jill Monroe, Gena S...
Okładka książki Game of Gravestones Jill Monroe, Gena Showalter
Game of Graves... Jill Monroe, Gena S...

Pierwsza z książek w cyklu, gdzie widzimy przemianę głównej bohaterki, która (przynajmniej pod niektórymi względami) nie jest cnotliwa i niewinna.
Od tej części Autorka zaczyna również lepiej przeplatać wątki poboczne, cykl przestał być aż tak jednotorowy.
Tłumaczenie nadal leży.

Tłumaczenie nadal leży.

Książka ta jest czwartym serii, o czym nie wiedziałam i zaczęłam ją czytać. Nie przeszkadzała mi w żadnym stopniu nieznajomość tomów poprzednich. Mamy tu walkę Władców Podziemi z Łowcami. Tematyka ciekawa, ale potencjał poniekąd został zmarnowany. W tej książce jest romans i praktycznie żadnej akcji, dopiero na końcu się coś dzieje. Można przeczytać, ale d..y nie urywa.

Kolejna książka z długiej listy przeczytana. Chyba jestem już za stara aby czytać książki o takiej tematyce, ale przeczytałam i nie żałuję.

Kolejna część o Włodarzach. Dobra jak poprzednie, tylko z pewnymi wadami. Autorka, wiążące dla fabuły wydarzenia, opisuje krótko i zdawkowo, a zbyt rozwlekle pisze wtedy kiedy mało albo nic się nie dzieje. Treść można by skomasować w mniejszej objętości. Nie podobał mi się też sposób tłumaczenia, ale to już moja osobista uwaga.

Co tu dużo mówić. Książka jest którymś z kolei tomem serii, a ja dowiedziałam się o tym dopiero w trakcie czytania. Fajne rozpoczęcie przygody z serią, prawda?

Sięgnęłam po tę książkę tylko i wyłącznie dlatego, że nawinęła mi się gdzieś w bibliotece. Nie czytałam opisu, nie patrzyłam na okładkę czy autora. Po prostu wydawało mi się, że będzie to dobrym pomysłem.

Nie mogę powiedzieć, że się myliłam, bo pomimo tego iż książka jest którymś z kolei tomem serii nie miałam odczucia jakbym czegoś nie wiedziała. To już jest plus. Chociaż jak dla mnie dziwne jest to, że w bibliotece była zakwalifikowana jako fantasy młodzieżowe. Powiem tak: albo to ja jestem jakaś niedzisiejsza albo to normalne, że w książkach młodzieżowych praktycznie co druga strona zawiera podteksty erotyczne. Ba, właściwie na każdej stronie (nie licząc początku) jest jakaś wzmianka, podtekst, scena erotyczna. Tak więc zastanawiałam się, czy jest to winą biblioteki, czy też czegoś innego. Poszperałam w internecie i dowiedziałam się, że na początku książka była kwalifikowana jako młodzieżówka. Taaa... Odniosłam wrażenie, że osoba, która tak zadecydowała nawet nie tknęła jej palcem.

Oczekiwałam jakieś powieści fantastycznej, z nutą romansu, akcji i wszystkiego po trochu. Zamiast tego dostałam pół-erotyk, w którym może nie było jakoś bardzo dużo samych scen erotycznych, jednak książka wręcz opływała w podteksty lub kosmate myśli bohaterów. Nie było to coś, czego oczekiwałam, dlatego daje jej taką a nie inną ocenę.

Nie mogę...

Niby fajna ale zdecydowanie bardziej wulgarna i zniesmaczająca niż poprzednie części o władcach. To najgorszy tom tej serii. Momentami natykałam się na tak głupie porównania czy wyrażenia, że miałam ochotę zamknąć tą książkę i nigdy więcej do niej nie zaglądać, ale mimo wszystko ją skończyłam bo było mi głupio nie doczytać kolejnego tomu serii którą kiedyś bardzo lubiłam. Gdyby nie ten okropny język i sceny erotyczne co kawałek to byłaby naprawdę dobra historia. Niestety zawiodłam się.

Książka ta jest czwartą częścią Władców Podziemi, serii o wojownikach stworzonych przez samego Zeusa, którzy zostali potępieni za zabicie Pandory, strażniczki puszki. Władcy Ci próbują odnaleźć się w świecie współczesnym i naprawdę dobrze sobie radzą. Każda część opowiada o innej osobie, lecz całość łączy się ze sobą, dlatego nie polecam czytania nie po kolei.
Tym razem poznałam Sabina, mężczyznę opętanego przez demona Zwątpienia. Przez swojego lokatora jest samotny oraz zazwyczaj niszczy tych, których kocha. Przez to, że jego demon szeptał słowa zwątpienia do głów kobiet, Sabin wyrzekł się miłości. I tu zaczyna się cała zabawa. Wraz z przyjaciółmi nasz bohater ratuje grupę kobiet, w tym Gwen. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że ona nie potrafi zapanować nad swoją naturą. Dodajmy historię Sabina oraz jego nastawienie do kobiet do osobowości Gwen i wychodzi nam całkiem miła historia.
Cała recenzja tutaj:

Tym...

Kapitalna!!!!!!

Kapitalna!!!!!!

Kolejna książka, która jest kolejną częścią z serii, której nie zaczęłam wcześniej czytać. Mimo wszystko bardzo mi się spodobała i mam zamiar ,,nadrobić zaległości'' w tej serii ;)

Ostatnia z serii książka o mężczyznach po przejściach szukających szczęścia w życiu.Bardzo fajna, chociaż spodziewałam się czegoś jeszcze lepszego

Gena Showalter Mroczny szept Zobacz więcej