Leśne bajki

Wydawnictwo: Wilga

Dziś kolejna książeczka dla najmłodszych czytelników. „Leśne bajki” Agnieszki Frączek to wspaniały zbiór opowieści prosto z bajkowego lasu. Widząc okładkę od razu wiedziałam, że spodoba się mojemu siostrzeńcowi. Gdy zajrzałam do środka moim oczom ukazały się niezwykłe ilustracje tętniące żywymi kolorami i szczegółami. Do tego interesujący tekst, prosty, przyjemny język, który idealnie sprawdza się w przypadku małych dzieci. Dwanaście różnych historyjek a bohaterami każdej z nich są zwierzęta i krasnoludki, które mają cechy typowo ludzkie. Boją się, śmieją, bawią, jedzą pyszne smakołyki, grają w piłkę, pływają w rzece, obserwują i cieszą się. A to tylko początek.

Od strony technicznej uwagę przyciąga piękna grafika, wartościowy tekst i zabawne dialogi. Każda z bajeczek uczy, pozwala zrozumieć otaczającą rzeczywistość i daje ułamek magicznego świata, którym jest las i kryjące się w nim stworzenia. Sporo tajemnic, sekretów, zaskakujących wydarzeń i osobliwych bohaterów zapewni...

Justyna | 2016-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2016

Wartościowa pozycja dla najmłodszych. Książka zawiera bajki dla najmłodszych. Ciekawe i krótkie historie zadowolą nie jednego maluszka

Basia_Pelc | 2014-09-14
Klarencja | 2011-01-06