Sztuka pomagania. Jak dawać i przyjmować pomoc

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
tłumaczenie
Agnieszka Hippe
El arte de ayudar. Su luz y su sombra.
978-83-7377-484-1
psychologia, poradnik
Agniecha

Nieważne czy podajesz rękę staruszkowi, który potknął się na ulicy, opiekujesz się dzieckiem stawiającym pierwsze kroki czy przyjmujesz rady od innych, masz do czynienia z niezwykłą sztuką pomagania. To ona towarzyszy Ci każdego dnia i znacząco wpływa na Twoje życie. Autorki, które w całej Europie prowadzą warsztaty z tej niezwykłej sztuki, dzielą się z Tobą swoim wieloletnim doświadczeniem i...

Autorki, które w całej Europie prowadzą warsztaty z tej niezwykłej sztuki, dzielą się z Tobą swoim wieloletnim doświadczeniem i prezentują jej własną koncepcję. W tej publikacji prezentują jej poszczególne aspekty, popierając je przykładami z życia swojego i pacjentów oraz podają praktyczne wskazówki i ćwiczenia.
Dzięki książce poznasz zależności jakie zachodzą między pomagającym a wspomaganym oraz pułapki, które w tym procesie mogą spotkać obie strony. Dowiesz się, jak nieść pomoc, także wtedy, gdy masz do czynienia z osobą, która nie chce jej przyjąć. Poznasz sekrety tego, jak wspierać, a przy tym nie skrzywdzić drugiej osoby oraz, jak samemu prosić o pomoc kiedy naprawdę jej potrzebujesz. Aby skutecznie pomagać musisz wiedzieć, co robić lub czego unikać, bo niestety nie zawsze wystarczy dobra wola, czasami robiąc coś za wszelką cenę można jedynie zaszkodzić.

To przewodnik, który wskaże Ci drogę, na tej ważnej drodze zwanej sztuką pomagania.

źródło opisu: Wydawnictwo Studio Astropsychologii, 2011

Gracze
Bogdan Rymanowski

0 (0 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,06 (36 ocen i opinii)
Bardzo długie przebudzenie
Grażyna Jeromin-Gałuszka

6,5 (8 ocen i opinii)
Nobliwy proceder
Philippa Gregory

8,5 (2 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Agniecha | 2011-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2011

Poznały się w 1979 roku na zajęciach w Rio Abierto i od razu przypadły sobie do gustu. Choć jedna jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Buenos Aires a druga magistrem psychologii pochodzącym z Włoch połączyła je przyjaźń na wiele lat, pomimo dzielącej ich odległości. Claudia Casanovas oraz Felisa Chalcoff postanowiły w końcu wydać na świat swoje pierwsze dziecko i tak oto powstał swoisty poradnik o tytule „Sztuka pomagania. Jak dawać i przyjmować pomoc”. W Polsce pozycja ukazała się dzięki Studiu Astropsychologii, który
„Sztuka pomagania” to zbiór refleksji spisanych przez autorki a dotyczących zagadnienia dawania pomocy tym, którzy tego potrzebują i przyjmowania pomocy, kiedy my sami będziemy w potrzebie. Odpowiedzą na pytania jakie cechy powinien posiadać człowiek pomagający, a także o licznych problemach z jakimi może się on spotkać. Czytelnik będzie mógł poznać wszelkie czynniki jakie wpływają na możliwość niesienia pomocy, jak także to, że aby móc udzielić komuś...

MałaDużaMi | 2015-09-28
Przeczytana: 28 września 2015