Okładka książki Sztuka pomagania. Jak dawać i przyjmować pomoc

Sztuka pomagania. Jak dawać i przyjmować pomoc

Autor:
tłumaczenie
Agnieszka Hippe
El arte de ayudar. Su luz y su sombra.
wydawnictwo
papier
Agniecha
5 (1 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Nieważne czy podajesz rękę staruszkowi, który potknął się na ulicy, opiekujesz się dzieckiem stawiającym pierwsze kroki czy przyjmujesz rady od innych, masz do czynienia z niezwykłą sztuką pomagania. To ona towarzyszy Ci każdego dnia i znacząco wpływa na Twoje życie. Autorki, które w całej Europie prowadzą warsztaty z tej niezwykłej sztuki, dzielą się z Tobą swoim wieloletnim doświadczeniem i pre...

Autorki, które w całej Europie prowadzą warsztaty z tej niezwykłej sztuki, dzielą się z Tobą swoim wieloletnim doświadczeniem i prezentują jej własną koncepcję. W tej publikacji prezentują jej poszczególne aspekty, popierając je przykładami z życia swojego i pacjentów oraz podają praktyczne wskazówki i ćwiczenia.
Dzięki książce poznasz zależności jakie zachodzą między pomagającym a wspomaganym oraz pułapki, które w tym procesie mogą spotkać obie strony. Dowiesz się, jak nieść pomoc, także wtedy, gdy masz do czynienia z osobą, która nie chce jej przyjąć. Poznasz sekrety tego, jak wspierać, a przy tym nie skrzywdzić drugiej osoby oraz, jak samemu prosić o pomoc kiedy naprawdę jej potrzebujesz. Aby skutecznie pomagać musisz wiedzieć, co robić lub czego unikać, bo niestety nie zawsze wystarczy dobra wola, czasami robiąc coś za wszelką cenę można jedynie zaszkodzić.

To przewodnik, który wskaże Ci drogę, na tej ważnej drodze zwanej sztuką pomagania.

źródło opisu: Wydawnictwo Studio Astropsychologii, 2011

Polecamy

Opinie czytelników
Agniecha | 2011-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2011

Poznały się w 1979 roku na zajęciach w Rio Abierto i od razu przypadły sobie do gustu. Choć jedna jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Buenos Aires a druga magistrem psychologii pochodzącym z Włoch połączyła je przyjaźń na wiele lat, pomimo dzielącej ich odległości. Claudia Casanovas oraz Felisa Chalcoff postanowiły w końcu wydać na świat swoje pierwsze dziecko i tak oto powstał swoisty poradnik o tytule „Sztuka pomagania. Jak dawać i przyjmować pomoc”. W Polsce pozycja ukazała się dzięki Studiu Astropsychologii, który
„Sztuka pomagania” to zbiór refleksji spisanych przez autorki a dotyczących zagadnienia dawania pomocy tym, którzy tego potrzebują i przyjmowania pomocy, kiedy my sami będziemy w potrzebie. Odpowiedzą na pytania jakie cechy powinien posiadać człowiek pomagający, a także o licznych problemach z jakimi może się on spotkać. Czytelnik będzie mógł poznać wszelkie czynniki jakie wpływają na możliwość niesienia pomocy, jak także to, że aby móc udzielić komuś pomocy,...

Magda | 2014-01-25

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica