Sisterhood Everlasting

Cykl: Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 5)
Wydawnictwo: Random House
angielski
Liliowa

From #1 New York Times bestselling author Ann Brashares comes the welcome return of the characters whose friendship became a touchstone for a generation. Now Tibby, Lena, Carmen, and Bridget have grown up, starting their lives on their own. And though the jeans they shared are long gone, the sisterhood is everlasting. Despite having jobs and men that they love, each knows that something is...

Despite having jobs and men that they love, each knows that something is missing: the closeness that once sustained them. Carmen is a successful actress in New York, engaged to be married, but misses her friends. Lena finds solace in her art, teaching in Rhode Island, but still thinks of Kostos and the road she didn’t take. Bridget lives with her longtime boyfriend, Eric, in San Francisco, and though a part of her wants to settle down, a bigger part can’t seem to shed her old restlessness.

Then Tibby reaches out to bridge the distance, sending the others plane tickets for a reunion that they all breathlessly await. And indeed, it will change their lives forever—but in ways that none of them could ever have expected.

As moving and life-changing as an encounter with long-lost best friends, Sisterhood Everlasting is a powerful story about growing up, losing your way, and finding the courage to create a new one.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/9461872-sisterhood-everlasting

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/9461872-sisterhood-everlasting

Inez | 2018-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2018

Po latach, wiedziona sentymentem, znów sięgnęłam po całą serię „Stowarzyszenia Wędrujących Dżinsów”. Mogłabym powiedzieć, że tym razem odbiór był zupełnie inny, jednak to nie prawda. W rzeczywistości zwróciłam uwagę na te same postaci, te same zdarzenia, emocje… Ponadto historie przywołały wiele wspomnień z czasów, gdy sama byłam nastolatką. Naturalne wydało mi się, że przeczytanie „Sisterhood everlasting” stworzy możliwość godnego pożegnanie z bohaterkami. I tak pewnie się stało, choć wiąż odczuwam pełno emocji związanych z tą powieścią. Tak jak pierwsze cztery części „Stowarzyszenia…” trafnie opisywały przeżycia nastolatek, tak piąta cześć adekwatnie odzwierciedla odczucia młodych dorosłych naszego pokolenia. Z jednej strony dziewczyny dojrzały, ustatkowały się, z drugiej wydają się wciąż czegoś szukać, same nie wiedząc czego. Zdarzenia z młodych lat wciąż na nie oddziałują. Brashares pokazuję, że zakończenie szkoły w żaden magiczny sposób nie zmienia tego, kim jesteśmy. Jeśli...

Dominika Pawelec | 2011-09-01
Przeczytana: 01 września 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dżinsy = Miłość. Tak brzmiała jedna z podstawowych reguł Stowarzyszenia, które jako piętnastolatki założyły cztery dziewczyny.
Carmen, Lena, Tibby i Bridget są przyjaciółkami od zawsze.
Myślę, że odpowiedź, na pytanie, czy udało im się przetrwać tę próbę czasu, będzie bardzo niejednoznaczna.
Kiedy powracamy do nich po latach, każda z dziewczyn dobiega trzydziestki.
Są kobietami, kroczącymi różnymi ścieżkami zawodowymi (ze zniewalającymi i miernymi efektami), podejmującymi naprawdę różnorodne decyzje, związanymi z miejscami zamieszkania czy wybrankiem serca. Niektóre z tych decyzji przyjmujemy ze zdziwieniem bądź entuzjazmem, inne wydają się irracjonalne.

Bardzo bałam się tego, że którymś miejscu ta książka będzie trąciła zapachem tzw. odgrzewanego kotleta literackiego. I nawet moje sentymenty związane z bohaterkami, nie są w stanie tego przyćmić, irytuje mnie np. to, że dana bohaterka zachowuje się dokładnie tak samo, gdy miała lat naście. Mimo upływu czasu, w moim odbiorze,...

Kamaa | 2011-08-16

Gdyby była napisana w języku polskim, albo chociażby przetłumaczona, z miłą chęcią sięgnęłabym po nią ;-) Zachęcająca okładka, autorka, którą od jakiegoś czasu polubiłam... Pozostaje mi tylko czekać, aż zostanie przetłumaczona.

Yuuki | 2011-12-04

Mam nadzieję że gdzieś znajdę...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak tylko dowiedziałam się, że będzie kontynuacja "Stowarzyszenia..." wiedziałam, że muszę ją przeczytać, jednak gdy już trafiła w moje ręce nie mogłam się za nią zabrać. Bałam się, że nie znajde w niej tego za co tak bardzo kocham całą serię.
Rzeczywiście, ta część jest inna, zaskakuje wiadomością o śmierci jednej z głównych bohaterek, wydaje się ze już nigdy nie będzie dobrze pomiędzy dziewczynami. Nic bardziej mylnego, choć początkowo przynosi jedynie cierpienie, to w swój pokręcony sposób na nowo łączy "Wrześniowe", które oddalały się od siebie przez ostatnie lata.
Jak cała reszta serii książka urzeka swoim ciepłem, i emocjami które wzbudza u czytelnika, zdecydowanie warta polecenia szczególnie dla tych, którzy dorastali ze "Stowarzyszeniem..."

Gosia | 2016-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2016

Po tak wielu latach udało mi się ukończyć serię. 'Sisterhood everlasting' poważnie odbiega klimatem od pozostałych części, pełna powagi, sprzecznych uczuć, zagubienia, ale i radości, nadziei. Cieszę się, że miałam okazję zapoznać się z tą częścią. Początek był dla mnie kompletnym zaskoczeniem, jednak później czytelnik od razu mógł przewidzieć rozwój większości wątków. Spotkałam się z wieloma krytycznymi głosami na temat piątej części, jednak osobiście jestem usatysfakcjonowana i przepełniona szczęściem, że ponownie mogłam uczestniczyć w fikcyjnych losach towarzyszek młodości :).

mekaari | 2018-02-06
Na półkach: Przeczytane, Po angielsku