Złodziej ryb

Wydawnictwo: Nowy Świat

Opowiadania Wojasińskiego są jak fragmenty rozbitej mozaiki. Pisarz poskładał je z powrotem, zostawiając jednak wolne obszary, które powinna wypełnić nasza wyobraźnia. Posługuje się prostymi, oszczędnymi zdaniami, bez jakichkolwiek ornamentów stylistycznych. Konsekwentnie wybiera prostotę, bo to najlepsza forma dla przedstawienia ponadczasowych opowieści.
„Rzeczpospolita”

źródło opisu: Nowy Świat

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

kotowkat | 2014-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2014

Kupiłem ją za 5 zł w koszu z książkami. Jak to często bywa w takich koszach, wiekszość śmieci. Patrzę, a tu naprawde fajna okładka, ciekawy tytuł, i całkiem obiecujący zbiorek. I tak właśnie wpadłem w pułapkę, przypomnijcie mi zdanie, nie oceniaj książki po okładce? Czy jakoś tak, skutek taki że większy pożytek miałby z tych 5 zł, jakbym je na browar wydał, a książka to do raczej najwyższych lotów literackich nie należy. Nie jest też, nawet średnia, a i w śród słabeuszy plasuje sie na dole tabeli. nie dałem najniższej oceny dlatego, bo jak już złapali jelenia, co to kupił to, troche tak jakbym sam sobie policzek dawał, wiec staneło na słabe i koniec.

PIT | 2018-02-18

Opowiadania Wojasińskiego mają swoją poetykę, ale jakoś szczególnie mnie nie zachwyciły.

Kubik | 2011-01-25
Przeczytana: 15 stycznia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka bardzo surowa. Na każdej stronie mamy zarówno historię, jak i bohatera tak topornego, prostego... ale jednak w ta prostota niesie głębokie przesłanie o trudzie życia, o chęci do życia, o pragnieniu życia, o próbie poradzenia sobie z nim. Ciekawa pozycja.

basteq | 2015-08-27
Przeczytana: 2012 rok