Co każdy przedszkolak umieć powinien

Okładka książki Co każdy przedszkolak umieć powinien Dorota Krassowska
Okładka książki Co każdy przedszkolak umieć powinien
Dorota Krassowska Wydawnictwo: Skrzat literatura dziecięca
2011-01-01
24 min.
978-83-7437-673-0
dziecko przedszkolak

Przychodzi taki moment w życiu naszego dziecka, kiedy idzie ono do przedszkola. Jest to wielkie przeżycie nie tylko dla dziecka, ale również jego rodziców. Nasze pociechy zastanawiają się, jak to będzie w przedszkolu, co będą tam robić, kogo poznają. Z pewnością boją się myśli o rozstaniu z rodzicami i pozostaniu samemu wśród obcych dzieci oraz w towarzystwie pani przedszkolanki. Rodzice z kolei zastanawiają się, czy ich dziecko jest już na tyle samodzielne, aby poradzić sobie w tym nowym dla niego etapie życia. Nie jeden raz pojawi się myśl, czy aby nasz maluch potrafi wszystko, co w tym wieku potrafić powinien. I tu z pomocą dzieciom oraz ich rodzicom przychodzi seria książeczek "Co każdy przedszkolak", w której skład wchodzi omawia dziś książeczka "Co każdy przedszkolak umieć powinien...". Autorką tej serii jest Dorota Krassowska, doświadczona nauczycielka wychowania przedszkolnego.

Na samym początku poznajemy małą Zuzię oraz Kubusia. Razem z nimi będziemy przyglądali się ich codziennym czynnościom, które wykonują samodzielnie, bądź też z pomocą któregoś z rodziców. Prześledzimy ich rozkład dnia od momentu wstania z łóżka, aż do wieczornego ułożenia się do snu. Na każdej stronie znajdziemy kilka zdań o tym, co w danym momencie dzieci robią i od razu możemy przyjrzeć się temu na zamieszczonym kolorowym obrazku. Pod nim natomiast znajdziemy pytanie skierowane do naszych dzieci, czy one również potrafiłyby coś takiego zrobić. I tak nasze dzieci dowiedzą się m.in, w jaki sposób prawidłowo myć ząbki, jak się ubierać, co można robić oraz w jaki sposób należy zachowywać się w przedszkolu. To bardzo fajny sposób na uświadomienie naszym dzieciom tego, jak dużo już wiedzą i potrafią. A jeśli jeszcze z czymś mają problemy z pewnością nadrobią to w najbliższym czasie.

Sama jestem mamą pięcioletniej dziewczynki. W tym roku moja córka poszła po raz pierwszy do przedszkola. Wiem, jakie to przeżycie zarówno dla niej, jak i dla mnie. Dlatego cieszę się, że na naszym rynku można dostać tak ciekawe książeczki jak ta autorstwa Doroty Krassowskiej. Z ich pomocą przedszkolny start będzie z pewnością łatwiejszy zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Polecam!

Moja ocena: 5/6
recenzja z mojej strony: http://magicznyswiatksiazki.pl/co-kazdy-przedszkolak-umiec-powinien-dorota-krassowska-recenzja-305/

• Posiadam - przeczytane
  • Przeczytane w 2013
  • Rok 2015
  • Otrzymana do zrecenzowania
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Co każdy przedszkolak umieć powinien