Charlie Bone i tajemnicze zdjęcia

Tłumaczenie: Krystyna Ociepa
Cykl: Dzieci Czerwonego Króla (tom 1)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Midnight for Charlie Bone

Które z dzieci nie marzy o posiadaniu niezwykłej mocy umożliwiającej wywrócenie świata dorosłych do góry nogami? Charlie uwielbia swoje spokojne życie.

To jest jedna z książek mojego dzieciństwa, ale ostatnio przypomniał mi o niej kolega podczas rozmowy. Pamiętam, że mi się ta książka podobała, chociaż nie pamiętam szczegółów.
Jak łatwo się domyślić, głównym bohaterem jest Charlie, który patrzy na zdjęcie i nagle zaczyna słyszeć głosy. Nie wie, co ma o tym sądzić, ale dowiaduje się, że wcale nie jest jakiś nienormalny, a posiada po prostu niezwykłą moc. On nie jest tym jednak zachwycony, bo przez tę zdolność musi opuścić swą dotychczasową szkołę i zacząć uczęszczać do Akademii Bloora.

Pięknie przedstawiony, magiczny świat. Czytałam tylko pierwszy tom, ale chyba zacznę czytać i drugi. Książka dobra i dla dzieci i dla nastolatków. Polecam!

Mimo , że na początku się nudziłam to później okazało się , że ta książka jest super , a szczególnie podobała mi się Akademia Bloora:) Bierzcie się za czytanie:)

LucznikZycia | 2014-08-16

Świetna książka którą przeczytałem (zresztą jak i drugą cześć) już osiem razy i planuje jeszcze kilka razy w razie gdybym nie miał co czytać. Książka opowiada o życiu młodego chłopaka który lubił swoje spokojne życie, lecz pewnego dnia odkrył w sobie pewną zdolność przez którą jego świat wywrócił się o 180 stopni. Ciotki wysłały go do dziwnej szkoły w której... więcej nie powiem żeby nie spoilerować. Przeczytajcie chociaż w formacie pdf jeśli nie macie jak kupić, bo warto wstąpić do tego niesamowitego świata pełnego magii i innych niesamowitych rzeczy. Gorąco polecam Łukasz czyli Łucznik Życia.

Vertila | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

I już skończyłam... jednodniowe czytanie :). No ale nie jest to książka zbyt gruba, a za to bardzo ciekawa. Bardzo łatwo i przyjemnie się ją czyta.'
Hm... co by tu o niej powiedzieć? Jest o chłopcu Charliem, który nagle zaczyna słyszeć głosy, a jego 3 dziwne cioteczne babki posyłają go do kompletnie nowej szkoły. Mam nadzieje że to nie był spoiler.
W każdym razie nasz bohater przypadkowo zaplątał się w tajemniczą zagadke o... a to się dowiecie w książce.
Jest to dopiero początek niesamowitych przygód tegoż chłopca i jego rodziny... a także wielu innych osób.
Polecam jako miłą książke dla odpoczynku.

lajcik_bajcik | 2014-04-23

Moja ulubiona książka o tematyce fantastycznej z czasów gdy chodziłam do podstawówki. Naprawdę idealna dla młodych czytelników (choć i mojej mamie się podobało). Świetnie zbudowany klimat i przedstawieni bohaterzy. Ręczę, że po przeczytaniu pierwszej części i chociaż częściowym zadowoleniu, będzie się chciało sięgnąć po drugą, choćby z ciekawości, co ta Jenny Nimmo napisze dalej.

Solyenna | 2014-08-26
Przeczytana: 2011 rok

Literatura raczej dziecięca.Po pierwszej części wykupiłam wszystkie następne (5 tom nie był jeszcze przetłumaczony). Bawiłam się świetnie! Magiczny świat, ciekawe postacie, świetna atmosfera, nie mogłam oderwać się od tych książek! Nie, nie byłam nastolatką, miałam 26 lat.

Spinka | 2015-02-04
Na półkach: Przeczytane, Charlie Bone
Przeczytana: 22 lipca 2014

Świetna książka. Dałam się wciągnąć. Też chciałabym przeżywać takie przygody jak Charlie. To jest super mieć taką moc, jaką miał on. Myślałam, że nie będzie ciekawa, sądząc po grubości książki, ale się myliłam.
Gorąco polecam!!

klaudia__20 | 2011-07-29

Całą serię o przygodach chłopca, który słyszy głosy ze zdjęć przeczytałam już dosyć dawno. Pamiętam, że wszystkie części bardzo mi się podobały. Kiedy sięgnęłam po tą książkę ostatnio, już mnie tak nie zachwyciła, no alee... : )

Natalia_G | 2014-06-04

Czyta się bardzo szybko mimo że jest to gruba książka. Świetna książka polecam 16-17 latkom najbardziej ;)

Madeline | 2011-09-25
Przeczytana: 24 września 2011

Rewelka
Głównym bohaterem jest Charlie Bone jedynastoletni chłopak mający niezwykłe zdolności odziedziczone od strony ojca. Niestety jego moce okazują się wielkim probremem dla Charliego musi zmienić szkołę i rozstać się z najlepszym przyjacielem Benjaminem. Jego głównym celem jest odnalezienie pewnej dziewczynki , która jak przypuszcza znajduje się w Akademii Bloora do ,której on będzie uczęszczał w środku semestru .Aby odnależć Emmę musi jednak pokonać wiele przeszkód główną z nich jest rodzina Bloorów i jego ciotki oraz jego babcia!
Kiedy przychodzi czas przygotowań do nowej szkoły chłopiec poznaje pewnego młodzieńca o imieniu Fidlelio ,który tak samo jak Charlie chodzi do Akademii Bloora. Fidleilo uczy Charliego grać na instrumentach co idzie jak bułka z masłem.Ostatniego dnia w domu Charlie idzie na rynek pod katedrę gdzie poznaje bardzo miłą bibliotekarką pannę Ingledew, która jak się okazuje jest ciotką Emmy.Daje ona chłopcowi mechanicznego pieska i bardzo...