Raphael

Okładka książki Raphael D.B. Reynolds
Okładka książki Raphael
D.B. Reynolds Wydawnictwo: ImaJinn Books Cykl: Vampires in America (tom 1) fantasy, science fiction
Vampires in America (tom 1)
Raphael
ImaJinn Books
2009-04-15
2009-04-15
9781933417479
Vampires in America Raphael Reynolds wampiry

Cynthia jest bardzo dobrym detektywem. z jej usług korzystają ludzie jak i .... wampiry. Nie wierzyła własnym oczom gdy w jej biurze zjawia się jeden z nich i nie był byle kim. Raphael był jednym z najpotężniejszych i najbardziej niebezpiecznych wampirów na świecie. Gdy ludzie porwali jego siostrę nikt nie mógł mu pomóc poza człowiekiem. Nie spodziewał się jednak że kobieta zawróci mu tak w głowie gdyż zawsze inne błagały o jego uwagę a cięty jerzyk dziewczyny i sprawia że wampir pragnie jej jeszcze bardziej. Książka jednak okazała się dla mnie kompletnie bez sensu. Przez większość czasu nie wiedziałam o co chodzi. Byłam zachęcona dobrymi ocenami i opiniami, jednak książka w ogóle nie wciąga i męczyłam się czytając ją. Widocznie nie mój styl.

Czyta się szybciutko. Tematyka wampirów i koegzystencji z ludźmi ciekawa. Główna bohaterka Cyn wykreowana interesująco i dokładnie tak jak lubię - niezależna, odważna, posiadająca własne zdanie. Uczucie pomiędzy nią i Raphaelem nie dominuje całej fabuły, ale ją uzupełnia. Zdecydowanie dobry początek serii.

Nie najgorsza pozycja S-F. Szybko się czyta i przyjemnie. Zdecydowanie zarysowanie charaktery głównych postaci jak i drugoplanowych, dając przedsmak kolejnych tomów. Nikt nie jest kopia kolejnej postaci chodź czasami wieje kiczem jak np płaszcz z Matrixa. Woreczki do picia tez skopiowane z innej serii o wampirach.

Wampajer Raphael wprawia w drżenie i spazmy samym wzrokiem. Twarda Cyn mięknie gdy tylko głębiej wpadnie w srebro jego ócz :P A wtedy - nie ma zmiłuj, żegnaj rozsądku, witajcie wizje twardego , ogromnego, wbijającego się w nią ...czegoś tam :P .I skórzane płaszcze do kostek, rąbnięte z Matrixa . Do tego garnier z między wampajerzej walki o władzę , malutkie porwanko w tle ale nade wszystko dyszenie , wbijanie się,więcej dyszenia i jeszcze takie tam :P Obśmiałam się jak norka :D

Świetna seria. Polecam wszystkim zwolennikom wampirów, lecz nie tylko, bo chociaż w każdej części wampiry walczą ze sobą, a nieliczne (te mądrzejsze zawierają sojusze) bohaterami są też ludzie, którzy próbują się odnaleźć w świecie zdominowanym przez inny silniejszy gatunek. Mnie zdobyły też bohaterki, które w serii reprezentują kobiety wojowniczki, a przy okazji seksowne kociaki. A jednak można to połączyć;-). W tej serii nie ma nudy. Akcja dzieje się tak szybko, że tylko wypieki na twarzy robią się coraz czerwieńsze. Są wiec silni, seksowni bohaterowie. Są gorące sceny erotyczne. Jest akcja zapierająca dech w piersiach (z części na część się jeszcze rozwija). Są złe wampiry, które trzeba pokonać. Czego więcej chcieć od powieści?

Jedna z najlepszych serii o wampirach jakie kiedykolwiek czytałam.
W tej części poznajemy seksowną panią detektyw Cynthię, która mając przy sobie swój pistolet nie boi się niczego, oraz przystojnego lorda Raphaela, który jest moim kolejnym książkowym mężem.

Uwielbiam silne bohaterki, które nie trzeba ratować z opresji za każdym razem gdy ktoś na nie źle popatrzy. Cyn jest ciekawie wykreowaną postacią, z determinacją prowadzi swoje śledztwo, nie boi się sama stawić czoła złoczyńcom. Jest również kobietą bardzo namiętną, nie może oprzeć się przystojnemu lordowi, jednak nie ulega mu od razu. Nie mamy tutaj typowego młodzieżowego romansu. Moim zdaniem ta książka jest czymś więcej. Cyn nie wzdycha do Raphaela, nie stara się o to, aby ją przemienił, a co najważniejsze nie narzuca się mu. Potrafi zachować ciszę w momentach kiedy inni tego od niej oczekują.

Co do samego Raphaela on również należy do jednego z najlepszych bohaterów występujących w książkach. Jest bardzo władczy, męski, lubi stawać na swoim, ale jest również zdolny przyjąć ewentualny kompromis. Gdy kogoś kocha to robi to całym sobą i stara się tą osobę bronić, nawet jeśli grozi to utratą przez niego życia.

Wynajmuje prywatnego detektywa, aby odnalazł Alexandrę, która jest przykładem bohaterek których nie lubię. Mimo, że niewiele wiem na jej temat to jednak jest typową księżniczką, która czeka, aż ktoś ją uratuje i nie stara się znaleźć rozwiązania.

Gorąco polecam wszystkim, którzy lubią dobrą akcję, trochę namiętności oraz tym którzy uwielbiają seksowne wampiry, myślę że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mam nadzieję, że jakieś wydawnictwo w Polsce skusi się, aby wydać tą serię bo naprawdę warto.

Jedna z najlepszych serii o wampirach jakie kiedykolwiek czytałam.

Jestem zachwycona. Jest całkiem inna niż wydawało że będzie po przeczytaniu opisów/komentarzy.
Przede wszystkim jest to świetny kryminał a potem romans. Są wampiry przedstawione bardzo "realnie". Główna bohaterka (Cyn) idealnie wykreowana. Bardzo inteligentna z dużą intuicją a i ważne waleczna. Nie jest to mimoza jakaś ale prawdziwa kobieta.
Jeśli chodzi o Raphaela naszego wampira to cóż jest wszystkim czego oczekiwała bym po takiej postaci. Mroczny, drapieżny i tajemniczy. Nie to nie wampir wymoczek to drapieżnik. Książka pisana jest z dwóch perspektyw ale w większej części z jej perspektywy. To bardzo dobrze bo jego postać stała się bardziej niebezpieczna i tajemnicza. Kiedy czytałam jego wypowiedzi to automatycznie zwalniałam bo tak chyba by się wypowiadał - wolno wyraźnie aby nadać grozy. Polecam.
Zakończenie pozostawiło niedosyt więc otwieram drugi tom i zaczynam czytać.

Jeśli chodzi o Raphaela...

Strasznie długo zabierałam się za przeczytania tej ksiazki, wszystkim powtarzałam że to na gorsze dni niemocy czytelniczej i nastał ten dzień. Z cała pewnością czytałam lepsze książki, ale ta sprawiła mi wiele radochy. Była to dokładnie taka książka jak lubię, Akcja, sensacja, namiętność i duża dawka humoru. Bohaterkę pokochałam od pierwszej strony, bohater wzbudzał moje mieszane uczucia, ale ja tak mam z facetami. Na pewno pierwsza cześć była wprowadzeniem do historii jednego mrocznego wampira i jednej stukniętej kobity, której trochę szwankują odruchy samozachowawcze. Koniecznie muszę przeczytać kolejną część. To biegnę czytać i was pozdrawiam.

ahh jeden ząbek i tyle zaczyna się przygód...

ahh jeden ząbek i tyle zaczyna się przygód...

Polecam.....

Polecam.....