Śpiew ptaka

Okładka książki Śpiew ptaka Anthony de Mello
Okładka książki Śpiew ptaka
Anthony de Mello Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Werbistów VERBINUM publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
The Song of the Bird
Wydawnictwo Księży Werbistów VERBINUM
1990-01-01
1990-01-01
83-85009-73-6
Henryk Pietras SJ
filozofia religia opowiadania

Opowiadania czytane bardzo długo(około dwóch lat),a także czytane przypadkowo ,i wg instrukcji max 2-3 naraz. Refleksyjne, ciekawe, czasem dowcipne ,a czasem niezrozumiałe i nudne, jednak trafiające do serca i skłaniające do refleksji i pewnego zastanowienia nad sobą-autentyczności i poszukiwania prawdy. Niektóre przypowieści to prawdziwe perełki, mnie najbardziej zainspirowało opowiadanie-Buddyjska zakonnica Ryonen, które czytałem po kilka razy. Na końcu opowiadań są niekiedy ciekawe komentarze jak np: Duchowość to nie wiedza, czego się pragnie, lecz zrozumienie, czego się nie potrzebuje.

Czy ktoś kiedykolwiek słyszał o drodze, która prowadzi cię do siebie samego, lub o metodzie, która czyni cię tym, czym zawsze byłeś?
Duchowość jest ostatecznie tylko kwestią stania się tym, czym naprawdę jesteś.

Bardzo dobra książka.

Bardzo dobra książka.

#855- Śpiew ptaka - Anthony de Mello - Zysk i S-ka Wydawnictwo
#5/52/2022

Książka ma 222 strony. Swoją premierę miała w tym wydaniu dnia 01.01.2009 roku.

Jest to zbiór bajek pochodzących z różnych kultur. Książka skłania do głębokiej, duchowej refleksji nad swoim życiem.

Każdy człowiek, który ją czyta z danej bajki odczytuje inny, własny morał.

"Nikt nie może odkryć za ciebie twojego znaczenia.
Nawet mistrz."

Ta książka to prawdziwe lekarstwo dla duszy, ciała i umysłu. Zachęcam Was do jej doświadczania.

Dziękuję za ten egzemplarz do recenzji Zysk i S-ka Wydawnictwo.

#855- Śpiew ptaka - Anthony de Mello - Zysk i S-ka Wydawnictwo
#5/52/2022

Książka ma 222 strony. Swoją premierę miała w tym wydaniu dnia 01.01.2009 roku.

Każdy człowiek, który ją czyta z danej bajki odczytuje inny, własny morał.

"Nikt nie może odkryć za...

Ku przestrodze potencjalnych czytelników: jeśli którąkolwiek z bajek odniesiesz do kogoś innego niż Ty, wyrządzisz sobie duchową krzywdę. Zresztą, tę samą przestrogę przeczytasz na pierwszych stronach książki jeszcze raz.

Dodatkowy komentarz jest zbędny, wręcz może przeszkodzić
Warto.

Dodatkowy komentarz jest zbędny, wręcz może przeszkodzić
Warto.

Mądra, otwierająca oczy, element przebudzenia... choć też wyzywająca, zwłaszcza dla kogoś mocno osadzonego w religii.

Mądra i skłaniająca do refleksji.

Mądra i skłaniająca do refleksji.

Zbiór bajek pochodzących z różnych kultur. Dają do myślenia.
Każdą bajeczkę trzeba dogłębnie przemyśleć aby ujrzeć jej głęboki sens. A najlepsze jest to, z tej samej bajki każdy odczytuje inny morał.
Dobra pozycja aby rozwijać duchowość.

Zbiór bajek pochodzących z różnych kultur. Dają do myślenia.
Dobra pozycja aby rozwijać duchowość.

Śpiew ptaka - Anthony de Mello - to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora i myślę, nie ostatnie. Książka polecana przez czytelników LC, to dla mnie, nie był to czas stracony. Piękne, króciutkie opowiadania, dla niektórych bajki, a jakże bogate w treści. W tym zabieganym świecie warto czasami spowolnić a nawet przystanąć - chwila, którą czasami możemy przeoczyć. Książkę, gorąco polecam, dla każdego !!!
„Każda z tych historii dotyczy Ciebie”. - Anthony de Mello.

Jedno z tych opowiadań „My jesteśmy trzej Ty jesteś Trzej”, warto obejrzeć na YouTube „Troje Was troje nas” odc. 6 : polecam!!!

Rozumiem

Rozumiem

Zbiór krótkich historyjek, cytatów, rozważań dających do myślenia.

Zbiór krótkich historyjek, cytatów, rozważań dających do myślenia.

• Religia
  • Duchowość