Dziewczyny płaczą

Tłumaczenie: Ewa Rajewska
Cykl: Dziewczyny (tom 4)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Girls In Tears

Ellie, narratorka i główna bohaterka książki, nigdy by nie przypuszczała, jak wiele może być powodów do płaczu. W czwartym tomie przygód przyjaciółek gęsto leją się łzy szczęścia, rozpaczy, zawodu i wściekłości. Tata przeżywa kryzys wieku średniego, więc kryzys przechodzi i cała rodzina.

źródło opisu: Media Rodzina, 2004

źródło okładki: Media Rodzina, 2004

Maggie_Rose Black | 2011-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fajna książka na parę godzin. Umiliła mi czas, chociaż tematy nie były do śmiechu. Co chwilę płacz. Jak nie główna bohaterka to jej przyjaciółki. No i jak zawsze Nadine wpakowała się w kłopoty z chłopakiem, a raczej mężczyzną. Ta historia uczy, że nie zawsze ktoś z internetu mówi prawdę. Nie mówię, że zawsze tak jest, no ale czasami się zdarza. Przyznam, że sama poznałam kilka fajnych koleżanek w internecie i piszę z nimi już kilka miesięcy, ale co innego jak chodzi o płeć przeciwną i o późniejsze spotkanie się i w ogóle. Czasami się to udaje, a czasami nie. Zależy kto ma jakie szczęście. No, ale wracając książki. Nie jest to jakaś rewelacyjna książka, ale nie jest też beznadziejna. Można powiedzieć że bardzo dobra i taką jej też ocenę daję. Polecam.

jagarkar | 2011-02-02
Przeczytana: 2004 rok

Serial na podstawie tej serii jest naprawdę dobry ("Dziewczyny i miłość"). Książka niestety mnie zawiodła i to dość dawno temu. Podarowałam ją bibliotece, może komuś innemu się spodoba?:)

lucy | 2010-06-26

Kiedyś bardzo lubiłam książki z tej serii. Czytałam je w wakacje, były lekkie, zabawne i prawdziwe. Z przeczytałabym je jeszcze raz. :)

Sheileen | 2014-08-20
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Od dzieciństwa uwielbiam książki Jacqueline Wilson, w te wakacje postanowiłam przeczytać kilka jej książek, w tym serie "Dziewczyny". "Dziewczyny płaczą" to 4 i ostatnia część serii. Jacquline Wilson każdą książkę pisze lekko, łatwym, a przyjemnym językiem. Jej książki dotyczą współczesnych problemów. Jeżeli ktoś szuka książki lekkiej, przyjemnej, szybkiej w czytaniu, która ma jakiś nie wielki morał,ma w sobie dawkę psychologi to cykl "Dziewczyny" jest dla was.

ZaczytanaOptymistka | 2014-04-26
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Książka,która ma jeden wątek główny i może z dwa poboczne,ale akcja jest ciągle-raczej nie ma za wielu opisów-bardzo krótka.Historia raczej mało oryginalna.
Sama w sobie raczej nie przynosi emocji ani nie "wciąga nas do środka"-nie sprawia,że coś się w naszym życiu dzieję.
Taka niezobowiązująca książka do poczytania w sobotni poranek lub na plaży-w chwili relaksu.

WhiteRabbit | 2013-07-21

Mam sentyment do tej serii. Przeczytałam te książki parę lat temu, oglądałam też wtedy serial na ich podstawie. To lekkie i zabawne powiastki dla nastolatek, które przyjemnie się czyta nawet mając lat więcej niż naście. Idealna pozycja gdy chce się odpocząć od "ciężkiej" literatury albo podręczników i książek naukowych. W sam raz na kilka godzin odprężenia.

Nyx | 2010-03-06

Będąc na początku gimnazjum uwielbiałam serię o trzech przyjaciółkach - Ellie, Magdzie i Nadine. Zawsze też utożsamiałam się z Ellie, gdyż sama jestem dość pulchna. "Dziewczyny płaczą" porusza problem wybaczania i prawdziwej przyjaźni. Czy Ellie wybaczy Magdzie flirtowanie z Russelem?

mroowkojad | 2011-01-15
Przeczytana: lipiec 2009

Chyba najlepsza książka z tych czterech...

theCieniu | 2015-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Całkiem fajna książka dla młodszych nastolatek. Lekka, zabawna, ciekawie nakreślone, mądre postacie, sensowna fabuła. Jak byłam w gimnazjum przeczytałam wszystkie poprzednie części, teraz z przyjemnością nadrobiłam ostatnią. Myślałam, że teraz będę na tą powieść zupełnie za stara, ale było nadzwyczaj miło, tak mnie wciągnęła, że w jeden dzień było po wszystkim :) Bardzo dobra pozycja dla młodych dziewczyn!

Arka_Noego | 2015-07-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2015

Strasznie wciągająca książka :) Porusza niektóre problemy, z którymi stykamy się w dzisiejszych czasach. Na pewno dużo dziewczyn, które przeczytało tę jakże ciekawą książkę,zauważało pewne podobieństwo zachowania przemiłej Eleonory do swojego zachowania :) Polecam tę książkę z całego serca...