Kopciuszek

Wydawnictwo: Amber

Inne wydania

Dawno, dawno temu, we wiosce na dalekim wschodzie, mieszkała bogata wdowa, która wychowywała dwie córki i pasierbicę. Córki te, chociaż nie były piękne, myślały, że podobają się wszystkim i dlatego zachowywały się krzykliwie oraz dumnie

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Booka | 2012-10-21
Przeczytana: 1997 rok

Jeszcze jedna popularna baśń, znana wszystkim dzieciom i dorosłym. Tutaj jednak różni się niektórymi sytuacjami.
Historia o biednej dziewczynie, której zmarłą matka, a ukochany ojciec poślubił kobietę z dwoma córkami. Macocha jest dla niej bardzo zła, a siostry uprzykrzają jej życie na każdym kroku. Kopciuszek zajmuje się gospodarstwem, chodzi w wytartych ubraniach, nie ma nawet własnego łóżka i śpi przed kominkiem. Pewnego dnia ojciec dziewczyny wyrusza w podróż. Złe siostry życzą sobie klejnotów i pięknych ubrań z podróży. Skromny Kopciuszek chce tylko by ojciec przywiózł jej gałązkę pięknego krzewu, którą później zasadza na grobie mamy. Kopciuszek podlewał gałązkę łzami płacząc nad swoim marnym losem nad grobem mamy. Z gałązki wyrasta piękny krzew.
Pewnego dnia król ogłasza huczne przyjęcie w królestwie, podczas którego książę wybierze sobie piękną pannę z postanowieniem poślubienia jej. Złe siostry wraz z macochą wybierają się na bal. Kopciuszkowi jednak zakazują. Rozsypują...

mroźny_poranek | 2014-02-09
Przeczytana: 1993 rok

Ta książka była jedną z moich ulubionych. Czytałam ją bardzo często; do dzisiaj znam jej fragmenty na pamięć.
Równie piękne ilustracje sprawiały, że przenosiłam się w tamten świat.
Piękna książka, którą do dzisiaj czytam mojemu dziecku.

Zania | 2016-12-05

Nie lubię takich wydań. Wady pokaże wam w punktach:
1. Kiepskie ilustracje. Bierze się byle jakiego rysownika, byle tylko książka miała obrazki.
2. Może tekst jest ładny, jednak wszystko jest skrócone i brak tu opisów.
3. Nie wiem co jeszcze...;)
4. A! Jeszcze w książce zanika morał.

Kinga H | 2011-08-12
Przeczytana: 2004 rok

W dzieciństwie bardzo lubiłam opowieśc o Kopciuszku.
Jak zwykle w bajkach bywa...kończy się--> żyli długo i szczęśliwie ;)
Naprawdę warto ją przeczytac ;)

Anna | 2011-03-19

przepiękne ilustracje