The Nine Lives of Chloe King. The Stolen

Okładka książki The Nine Lives of Chloe King. The Stolen Liz Braswell
Okładka książki The Nine Lives of Chloe King. The Stolen
Liz Braswell Wydawnictwo: Simon & Schuster Cykl: Dziewięć żyć Chloe King (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dziewięć żyć Chloe King (tom 2)
The Nine Lives of Chloe King. The Stolen
Simon & Schuster
2010-05-11
2010-05-11
The Nine Lives of Chloe King Chloe King Liz Branswell

Nieliczny przypadek gdzie adaptacja jest ciekawsza od powieści.

Nieliczny przypadek gdzie adaptacja jest ciekawsza od powieści.

Podobnie jak przy pierwszej części: miło spędzony czas, ale raczej jako jednorazowa przygoda.

Muszę przyznać, że jest delikatnie lepsza niż "Upadła", ale tylko delikatnie.

Ogólnie rzecz biorąc przez ponad pół książki nic się nie dzieje, a jedyna sytuacja kiedy coś się kręci to wtedy, gdy Chloe rozmawia z nową znajomą - Kim lub gdy akcja jest prowadzona z perspektywy Briana, czy przyjaciół Chloe - Amy i Paula.

Muszę przyznać, że jest delikatnie lepsza niż "Upadła", ale tylko delikatnie.

Bardzo mi się podobała.

Bardzo mi się podobała.

Czy jest coś przyjemniejszego niż opalanie się na plaży w Międzyzdrojach? Ależ tak. Opalanie się czytając drugi tom o odważnej nastoletniej i odrobinę zbuntowanej pannie Chloe King. W tym tomie akcja i intryga przewijała się przez niemal całą książkę. Chloe zaczęła myśleć dojrzalej. Dostrzega się jej wewnętrzną przemianę i obudzenie instynktu przywódczego. Ostatnie strony zszokowały mnie do tego stopnia, że aż nie mogę doczekać się przeczytania ostatniego tomu.

Chloe King zostaje uprowadzona do domu, w którym żyją osoby, takie jak ona - z kocimi zdolnościami. Okazuje się, że należy do starożytnej wojowniczej rasy Mai, a jej opiekun, Sergiej, chroni ją przed Bractwem Dziesiątego Ostrza. Chloe, mimo, że poznaje wiele nowych osób, które chcą jej pomóc poznać siebie, bardzo tęskni za mamą i przyjaciółmi. Gdy w końcu odkryje, że jej bliskim może zagrażać niebezpieczeństwo, ruszy na ratunek. Może to jednak okazać się początkiem wojny między ludźmi a Mai...

Druga część równie wciągająca co pierwsza! Tak dużo dzieje się w tej historii, nie wiadomo komu Chloe ma ufać i cała ta akcja trzyma w napięciu do ostatniej strony. Bardzo lubię takie krótkie, lekkie, ale i pełne fascynujących wątków książki, w których człowiek zanurza się całym sobą podczas czytania. Bardzo fajni i charyzmatyczni bohaterowie oraz ciekawy pomysł na stworzenie rasy Mai i ich odwiecznego konfliktu z Bractwem Dziesiątego Ostrza. Jestem zachwycona Chloe i ogólnie całą drugą częścią - nie mogę się doczekać trzeciej!

Za dużo siedzenia w jednym miejscu.
W pewnych momentach miałam wrażenie, ze Chloe stała się totalnie niesamodzielna i bezmyślna. A ostateczna scena walki trochę mnie zażenowała. Gorsza od poprzedniego tomu.

Za dużo siedzenia w jednym miejscu.

Dopiero jak przeczytałam książkę dowiedziałam się że na jej podstawie nakręcono serial. Podobny taki sławny a w życiu o nim nie słyszałam. Ale książka bardzo fajna. Bardzo mi się podobała. Główna bohaterka może zbyt trochę ekstrawagancka ale jest ok. Miło się czyta. Polecam. :)

Gdzie u diabła podziewał się Siergiej, kiedy Scott Shannon odrzucił moje zaproszenie na szkolny bal i na moich oczach umówił się z Liz Braswell?

Drugi tom książki był jeszcze bardziej powalający niż pierwszy! Jestem zachwycona zakończeniem. Uwielbiam to jak zachowywała się Chloe w pierwszym tomie, lecz teraz stała się poważna i rozsądna co jeszcze bardziej mi się, podoba. Bardzo polecam obejrzeć tę trylogię nie tylko fanom kotów ;).

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to