Ryba- Skorpion

Tłumaczenie: Andrzej Frybes
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Le poisson- scorpion

Narrator, jak można się łatwo domyślić - pisarz i podróżnik, wędrujący bez określonego celu po Azji, trafia na Cejlon, gdzie z powodu choroby i braku pieniędzy musi pozostać przez dłuższy czas. Przykuty do łóżka, trawiony wywołującą majaki gorączką, ulega wszechogarniającej magii tego miejsca. A jest to miejsce niezwykłe: tu wszyscy rzucają uroki, na ulicy spotyka się demony i czarodziei, a...

A jest to miejsce niezwykłe: tu wszyscy rzucają uroki, na ulicy spotyka się demony i czarodziei, a rozmowy z osobami nieżyjącymi od lat są na porządku dziennym. Dzięki cudownemu darowi obserwacji i portretowania Bouvier wprowadza nas także w życie postaci realnych: celnika, sklepikarki z Indigo Street czy ojca Alvaro, jezuity, chociaż realność tego ostatniego także staje pod znakiem zapytania.

źródło opisu: Oficyna Literacka Noir Sur Blanc Spółka z o.o., 1999

źródło okładki: www.noir.pl

foczka | 2015-11-14

Chciałabym, żeby każda kupiona spontanicznie w wyprzedaży książka była taka jak ta. Wystarczyło kilka rozdziałów żebym miała pewność, że chcę przeczytać wszystko co napisał Nicolas Bouvier. Czytanie tego działa "na raz" nie ma najmniejszego sensu, warto tę podróż odbyć z autorem nieśpiesznie, czytając opisy w tempie w którym były spisywane.

ouLIPOgram | 2012-10-14

Miłe zaskoczenie. Książka przypadkowa za 5 zł. Warto.

noname | 2016-07-13
Ania | 2015-03-08
guappa | 2015-01-30
Gosia Drewa | 2015-01-26
Znalezione w Ninatece: Nicolas Bouvier i podróże

Człowiek podróżuje, aby zdarzały się i zmieniały różne rzeczy; gdyby nie to, zostałby w domowych pieleszach - napisał Nicolas Bouvier w swojej książce „Oswajanie świata” uznawanej dziś za biblię podróżowania. Dziś w naszym audio-literackim cyklu o tym, dlaczego w ogóle podróżujemy.

Wcielenia Bator

Joannę Bator znamy nie od dziś – najpierwsi czytelnicy mogą pamiętać ją z 2002 roku i jej literackiego debiutu, powieści „Kobieta”. Później poznawaliśmy z nią Japonię i losy pewnej rodziny z Piaskowej Góry. Po paru latach wróciliśmy do Wałbrzycha, by prowadzić śledztwo. Tym razem lecimy w egzotyczne strony – na Sri Lankę.