Bogowie i boginie Egiptu, Grecji, Rzymu, Wikingów i Krajów Skandynawskich

Gods and goddesses of ancient Egypt, Greece, Rome, Vikings and Northlands
83-7391-423-4
historyczna
Ryan6766

Mity opowiadają nam o potężnych bogach, olbrzymach, potworach, nadludziach, bohaterach i zwykłych śmiertelnikach. Ich działania stanowiły wytłumaczenie wielu tajemnic: wyjaśniały, jak powstał świat, skąd wzięli się ludzie, rośliny i zwierzęta, noc i dzień, słońce i gwiazdy, ziemia, zmienność pór roku, pogoda - i samo życie. Historie opisywane przez Leona Ashwortha pomogą wam zrozumieć jak żyli nasi przodkowie, co było dla nich ważne i czego się obawiali.

źródło opisu: Świat Książki, 2004

źródło okładki: Zdjęcie autorskie