Okładka książki Otrzyj łzy, kochana

śmierć, kłótnia,
typ
papier
Lucy
7,22 (36 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Choć minęło już kilka miesięcy od tragicznej śmierci znanej aktorki Leili LaSalle, jej młodsza siostra Elizabeth wciąż nie może otrząsnąć się z szoku. To zresztą zrozumiałe - przecież to właśnie jej rozmowa telefoniczna z Leilą została przerwana, gdy do apartamentu aktorki wpadł pijany i zrozpaczony Ted Winters, który w trakcie kłótni z Leilą zepchnął ją z tarasu domu. W oczekiwaniu na proces, na...

W oczekiwaniu na proces, na którym ma występować jako jeden z głównych świadków oskarżenia, Elizabeth wyjeżdża na kilka dni do modnego kalifornijskiego uzdrowiska. Dopiero na miejscu przekonuje się, że przybyli tam również znajomi i przyjaciele jej siostry, w tym także Ted.
Powoli Elizabeth zaczyna powątpiewać w swoją wersję wydarzeń, a tymczasem jednej z otaczających ją osób grozi śmiertelne niebezpieczeństwo...

źródło opisu: Świat Książki, 1996

Polecamy

Opinie czytelników
| 2012-03-16
Przeczytana: 16 marca 2012

bardzo dobry kryminał.niesamowicie trzyma w napięciu a morderca jest szarą eminencją i z pozoru wydaje się że miał on najmniej motywów.prawdziwy Eddie Haskell.tacy ludzie kręcą się wokół tych co mają władzę i pieniądze aby uszczknąć coś dla siebie.nie brałam go wcale pod uwagę, bo człowiek chce wierzyć w przyjaźń, a tu ci co są najbliżej mają najlepszą sposobność, aby wbić nóż.czyż nie tak zrobił Brutus Cezarowi?

Marzena | 2014-09-07

Pochłonęła mnie jak mało co... Trzyma w napięciu do końca. Nie pomyślałabym o takim zakończeniu!

adrianna_czyta | 2014-10-11

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica