Ilustrowana Historia II Wojny Światowej

978-83-11-11566-8
II Wojna Światowa
historia
Tomek

Celem niniejszej książki jest przekazanie czytelnikowi krótkiej, aczkolwiek szczegółowej relacji z wydarzeń, do jakich doszło w trakcie trwania II wojny światowej wraz z ich tłem oraz uzupełniającymi ją ilustracjami. Zamiast przedstawiać chronologię wojny opisując wszystkie z wydarzeń dzień po dniu, książka podzielona została na serię chronologicznie ułożonych części traktujących o różnych...

Zamiast przedstawiać chronologię wojny opisując wszystkie z wydarzeń dzień po dniu, książka podzielona została na serię chronologicznie ułożonych części traktujących o różnych teatrach działań wojennych. Podział ów zachowany jest w całej książce, a jej części następują po sobie począwszy od opisu jesieni 1939 roku a na jesieni roku 1945 skończywszy. Zabieg ten pozwala zachować ciągłość narracji w ramach opisu poszczególnych kampanii, a jednocześnie umożliwia ułożenie ich w pewnym porządku czasowym.
Kalendarium ważnych wydarzeń znajduje się na niemal każdej stronie. Poprzedzają je artykuły zawierające ich bardziej szczegółowy opis oraz informacje szkicujące ich tło. Podobnie potraktowano opis ważnych bitew, który wzbogacono dodatkowo mapami oraz zdjęciami.

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/159864

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/okl/159000/159864.jpg

denudatio_pulpae | 2015-02-06
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Informacje zawarte we wstępie moim zdaniem troszeczkę rozmijają się z zawartością tej książki. Relacja z wydarzeń nie jest zbyt szczegółowa, a ich tło nie zawsze wyrażone w wystarczający sposób. W książce zastosowano specyficzny sposób ułożenia informacji, który miał być chronologiczny, a wyszedł momentami raczej na dość chaotyczny. Na większości nieparzystych stron mamy umieszczone kalendarium ważnych wydarzeń, pomysł dobry jednak ciężko przyswajalny w formie jaką zastosowano, nie wiadomo czy skupiać się na opisanym na danej stronie zagadnieniu czy datach.

Plusem tego opracowania jest duża ilość zdjęć, jak z resztą sam tytuł wskazuje - "Ilustrowana historia II wojny światowej" jest raczej książką "do pooglądania" niż kopalnią wiedzy.

Tomek | 2011-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2011

Bardzo fajna książka, zawierająca wiele przydatnych informacji. Nastawiona na historię całego świata, a nie Polski podczas II Wojny Światowej. Mnóstwo dat i chronologii wydarzeń. Jedynym minusem jest encyklopedyczna forma książki, co uniemożliwia przeczytanie jej jednym tchem. Polecam wszystkim pasjonatom tego tematu.

Striełok66 | 2016-02-21
Tomek G | 2014-02-22