Patriarchatu dawno miniona chwała

Tłumaczenie: Anna Car
Seria: Literatura czeska
Wydawnictwo: Atut
Patriarchátu dávno zašlá sláva

Potoczysta, epicka opowieść o doświadczeniach środkowo-wschodnich Europejczyków – Ukraińców, Czechów i Niemców. Jej głównymi bohaterami są mężczyźni rodu Berezinków: świetnie wystylizowany na mitycznego patriarchę Ukrainiec Jefim Berezinko, jego syn Teodor, dalej syn Teodora Roland i wreszcie syn Rolanda Włodzimierz. Wędrujemy z nimi po Europie, rozpoznając mechanizm ludzkiego losu i przemijania, spotykając tragikomiczne postaci i zjawy niczym z nocnych koszmarów.

źródło opisu: http://www.atut.ig.pl

źródło okładki: http://www.atut.ig.pl