Atlas matematyki

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
dtv - Atlas Mathematik
83-7469-189-1
patryk

„Atlas matematyki” stanowi przegląd wszystkich najważniejszych działów współczesnej matematyki. Szczegółowo omówione zostały m.in. logika matematyczna, teoria mnogości, algebra, teoria liczb, geometria i geometria analityczna, topologia, teoria grafów, rachunek różniczkowy, rachunek całkowy, analiza funkcjonalna, kombinatoryka, rachunek prawdopodobieństwa i statystyka. Inaczej niż w oryginale niemieckim, całość materiału została umieszczona w jednym tomie, co ułatwia znalezienie interesujących Czytelnika informacji. Jak we wszystkich publikacjach z tej serii, strony tekstu sąsiadują tu z kolorowymi ilustracjami, obrazującymi przedstawione obok zagadnienia teoretyczne (rysunki figur geometrycznych, wykresy, tabele, schematy, przykłady itp.). Książka ta może służyć jako kompendium matematyczne i - dzięki indeksowi - jako leksykon, a także jako rzetelne repetytorium.
Doczekała się 12 wydań na rynku niemieckim, jej łączny nakład przekroczył już 200 000 egzemplarzy, tłumaczona była na wiele języków.

źródło opisu: wydawnictwo Prószyński 2006

źródło okładki: strona wydawcy