Film jako powieść XX wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe
nikalil

Historyczne kontakty między literaturą i filmem, literatura na ekranie, krytyka literacka i filmowa...

źródło opisu: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, 1968

źródło okładki: http://www.antykwariatnws.pl

Piotr Prachnio | 2014-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Cenne: Wielkość Renoira*, Scenariusze i filmy Ingmara Bergmana*, Powieść o powieści i Osiem i pół ***, Portret artysty w Niebieskim ptaku *, ,,Nowa powieść'' i film, Robbe Grillet: od powieści do filmu, W stronę Guermantes**, O ignorancji*

Joyce'a się wymienia, Joyce jest bon ton, ale gdy przychodzi wskazać szczegółowe wykorzystanie jego zdobyczy Jackiewicz milczy, a przecież technika strumienia świadomości zaistniała w dziejach kina, w obrazach choćby Mayi Deren czy Jana Němeca (mniej znane ,,Diamenty nocy'')

mota | 2016-03-11
Ivi | 2012-05-21