Rozbite zwierciadło: Krytyczny przewodnik po gościńcach nowej polskiej prozy

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ATUT
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7432-073-7
Fox Mulder

Zbiór artykułów autorstwa znanego wrocławskiego krytyka literackiego, od ponad piętnastu lat redaktora naczelnego miesięcznika „Odra”, o współczesnej prozie polskiej. Podejmuje on próbę odpowiedzi na pytanie, dlaczego po 1989 r. nie pojawiły się doniosłe rozliczeniowo utwory.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza ATUT, 2006

źródło okładki: www.atut.ig.pl

Fox Mulder | 2011-08-03
Przeczytana: 24 kwietnia 2011

Książkę szczególnie polecam osobom interesującym się tematyką literatury rozliczeniowej, a także tym, którzy chcą się czegoś dowiedzieć o swoich ulubionych pisarzach.

Zainteresowanych odsyłam do recenzji: http://www.wywrota.pl/db/artykuly/18616_mieczyslawa_orskiego_inihil_novi_sub_sol.html

Lena Chaton | 2015-11-12
Iwka Pe | 2012-04-27