Królestwo cieni

Cykl: Moorehawke (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The Crowded Shadows
Monika

Wynter Moorehawke podróżuje przez nieprzebyte lasy w poszukiwaniu zbuntowanego księcia. W ciemnościach czai się wielu nieprzyjaciół. Dziewczyna nabiera otuchy, gdy spotyka Raziego i Christophera. W ślad za przyjaciółmi podążają też dawni wrogowie, a Wynter musi stawić goła strasznym Wilkom. Bohaterowie szukają schronienia u Merronów – tajemniczych ludzi z Północy. Okazuje się jednak, że Merroni sprzymierzyli się z odwiecznym wrogiem królestwa…

źródło opisu: http://paranormalbooks.pl/2011/08/03/zapowiedz-krolestwo-cieni/

źródło okładki: http://paranormalbooks.pl/2011/08/03/zapowiedz-krolestwo-cieni/

creatures | 2014-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2014

Książka przecudna. Pierwsza część kompletnie do mnie nie trafiła, natomiast ta pozycja, była jak strzał w dziesiątkę. Akcja szybko się toczyła, dlatego zawartość nie pozwoliła mi odejść nawet na krok. Co za tym idzie ciągle zastanawiałam się, czym nowym zaskoczy mnie Celine Kiernan.
Historia „aż” za mocno wciągnęła mnie w tamte, pełne przemocy czasy. Nie mogłam się od niej oderwać! W tej książce bardzo spodobał mi się, wpleciony wątek miłosny Wynter i Christophe'a.
W pierwszej części nie polubiłam bohaterów tej serii. Natomiast w tej wręcz ich pokochałam.Za ich odwagę, poświęcenie oraz lojalność.
Nie spodziewałam się takich zakończeń spraw, które zostały przedstawione w tej książce. No, ale...
Jeśli przeczytałeś pierwszą część, i posiadasz mieszane uczucia, co do sięgnięcia po kontynuację. To naprawdę nie pożałujesz wyboru zapoznania sie, z 2 częścią serii Moorehawke :)
pozdrawiam

„Człowiek ma obowiązek bronić tych, których kocha,a nie przelewać ich krew,żeby ułatwić sobie...

Uwielbiam tą trylogię. Co prawda trzecią część dopiero zaczęłam czytać, ale "Królestwo cieni" przewyższyło "Zatruty tron", a bałam się, że będzie odwrotnie.

Dobry język połączony z niezwykłymi opisami dają naprawdę dobry efekt. Po za tym książka posiada niepowtarzalny klimat.

Główną trójkę bohaterów, którą poznaliśmy w pierwszej części, tutaj poznajemy ich bliżej. Bohaterowie ci są sympatyczni i łatwo się z nimi związać, ale nie są idealni, co dla mnie niewątpliwe jest plusem. Cała trójka ma swoje wady. Nie są idealni, ale są idealnie wykreowani. Autorka dużo w nich wplotła. Zalety, wady, dobro, zło. Posiadają cechy przypisywane ludziom średniowiecza, ale też cechy ludzi współczesnych. Wydają się dzięki temu bardzo realni.

Romans delikatnie wrysowany w tło pierwszej części nadal trwa i nadal ukazany jest w łagodny sposób.

Atutem jest również fabuła pełna tajemniczości i zagadek, ale nie pędzi w jakiś zastraszającym pędzie, a mimo to napięcie jest obecne :)

Ach, jeszcze...

Koala | 2013-06-24

Bardzo ciekawa i wciągająca powieść, mimo troszkę zbyt wolnej akcji (za to minus dwie gwiazdki). Po za tym ciekawi bohaterowie (Wynter, Chris, Razi), których łączy silna przyjaźń i, którzy razem (nawet niekiedy tylko dzięki sobie) pokonują trudności. Polecam!

zakreconaxxd | 2012-04-27

Genialne! Chyba tyle wystarczy :) Polecam!

Wyimaginowana | 2012-05-18
Przeczytana: 18 maja 2012

"Królestwo Cieni" jeszcze bardziej mnie wciągnęło niż "Zatruty tron". Kolejne przygody, nowe postacie, tajemnice, akcja, miłość i przyjaźń. Wszystko to sprawiło, że ta książka stała się jedną z moich ulubionych.
W drugim tomie Trylogii Moorehawke bliżej poznajemy trójkę głównych bohaterów. Po niespodziewanym spotkaniu w lesie, znowu razem podróżują, by osiągnąć cel. Jednakże na swojej drodze napotykają wiele niebezpieczeństw. W lasach grasują wilkołaki, a gdy spotykają Merronów wydaje się, że będzie prościej, a jest wręcz przeciwnie, bo wszystko jeszcze bardziej się komplikuje za sprawą ich dziwnych rytuałów i tradycji.
Ogólnie "Królestwo Cieni" bardziej mi się spodobało niż poprzednia część. Może dlatego, że bohaterów nie ograniczają mury zamku i dworska etykieta. A może dlatego, że więcej się dzieje.. ? W każdym bądź razie gorąco polecam :)

książek: 2057
Kuuuba | 2012-05-10
Przeczytana: 2012 rok

Jeszcze lepsza niż poprzednia część.

Querida | 2013-02-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 05 lutego 2013

Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak jego życie będzie wyglądać za kilka miesięcy lub lat. Wiele spraw może ulec zmianie o sto osiemdziesiąt stopni, lub wręcz przeciwnie, trwać wciąż tak samo, pomimo upływu czasu. Mimo wszystko niemożliwym jest zdefiniowanie własnej przyszłości, ponieważ - choć często chcielibyśmy, by było inaczej - leży ona nie tylko w naszych rękach, lecz także innych ludzi, którzy wielokrotnie dokonują więcej zmian, niż można się było spodziewać.

Wynter Moorehawke ucieka z dworu królewskiego, porzucając tym samym dotychczasowe życie i skazując się na tułaczkę w pojedynkę w poszukiwaniu ukrywającego się w groźnych lasach Alberona. Okazuje się jednak, że dziewczyna nie jest jedyną osobą, która postanawia odnaleźć prawowitego następcę tronu, i szybko spotyka na swej drodze Raziego i Christophera. Przyjaciele wyruszają w niebezpieczną podróż, stawiając sobie za cel przywrócenie ładu w ogarniętym chaosem królestwie. Czekające na nich zadanie wystawi na próbę nie...

Nicość | 2012-06-06

Uwielbiam tą część

Sherry | 2015-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2015

"Zatruty Tron" dał nam wgląd w życie, pogrążonego w strachu przed królem, dworu. W kontynuacji trylogii, Celine Kiernan przygotowuje dla nas kolejne przygody Wynter i jej przyjaciół, tym razem rozciągające się także poza mury zamku. Ciekawi?

O ile w pierwszym tomie autorka skupiła się na przybliżaniu nam sylwetek najważniejszych osób w królestwie króla Johnatana oraz mentalności mieszkańców dworu, o tyle w "Królestwie Cieni" postanowiła przedstawić nam świat wykraczający poza obszar, w którym zdążyliśmy się już obeznać. Ulubieni bohaterowie jak Wynter, Chris czy Razi powracają, by zabrać nas w niebezpieczną podróż po lasach, kryjących zarówno nowe sojusze, jak i wrogów, a także cienie przeszłości. To dzięki temu tomowi dane nam będzie poznać historię przyjaźni Christophera i Raziego, która mogła zainteresować już podczas czytania pierwszej części trylogii. Ich zażyłość, a także fakt jak potrafili porozumiewać się bez słów i kryć swoje sekrety, w tym tomie po raz kolejny da o sobie...

Cassiel | 2013-05-04
Przeczytana: 01 maja 2013

Każdy człowiek (...) ma swoją wytrzymałość. Kiedy wszystko, co kocha, i wszystko, co nadaje sens jego życiu i sprawia, że jest tym, kim jest, zostaje mu odebrane, zniszczone, znika w płomieniach jak sucha drzazga. Człowiek dochodzi do wniosku, że ma już tylko jeden wybór. Może zdecydować, kiedy i w jaki sposób umrze.

Są książki, które potrafią wywołać na nas całą gamę emocji i sprawić, że staną nam się bliskie jak nigdy dotąd. Jako osoba je kochająca wiem jak to jest, ale za każdym razem kiedy na swojej drodze spotykam taką powieść, mam wrażenie, że wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłam. Świat, który stworzyła autorka jest wręcz nie do opisania i trzeba samemu przekonać się o jego pięknie i grożącym niebezpieczeństwom. Zapoznać się z bohaterami historii, porozmawiać z nimi i poobserwować ich codziennie życie. Może nawet nawiązać trwałe przyjaźnie, które poskutkują co rocznymi wizytami w królestwie króla Jonathona - Wilków, Merronów i innych plemion, ludów?

Wynter Moorehawke...