Cudowna kariera Magdy M.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04339-4
literatura piękna
Leena

Drapieżna publicystka "Dziennika", prowokatorka prasowych i internetowych polemik, bezlitosna recenzentka książek. Magdalena Miecznicka rzuca kolejne wyzwanie, jako autorka książki o pokoleniu swoich rówieśników, którym na progu dorosłości historia zrobiła prezent i otwarła drogę na Zachód. Piękna, wykształcona, perfekcyjna, doskonale zorganizowana i odnosząca sukcesy kobieta jest główną bohaterką tej historii. Bez kompleksów, które towarzyszyły jeszcze pokoleniu jej rodziców, odnajduje się w nowoczesnym świecie: w Warszawie, Paryżu i Nowym Jorku. Lekko, naturalnie poświęca się typowym rozrywkom swoich rówieśników: przeżywa bez pruderii wielkie miłości, potem nieco mniejsze miłości, robi karierę, bawi się w eleganckich miejscach. Okazuje się jednak, że tym, co daje jej energię, nie jest zwyczajna radość życia czy marzenie o sukcesie. Prawda jest znacznie bardziej mroczna, i dotyka nas wszystkich…

Jest to powieść o ucieczce od wolności bycia sobą – o tym, że w świecie, w którym teoretycznie wszystko jest możliwe, naszą największą potrzebą jest ograniczenie sobie możliwości. O tym, że świat, spełnienie, kariera, nawet miłość, służą do tego, żeby nie myśleć o innych, trudniejszych sprawach. Jest to także opowieść o winie i szukaniu usprawiedliwień. No i powieść o polskiej świadomości i relacji Polaków z Zachodem dwadzieścia lat po upadku komunizmu.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka.php?ID=1852

książek: 41988
Muminka | 2016-03-29
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 29 marca 2016

Co za strata czasu. Nudnie, bez polotu i sztampowo. Takie sobie wynurzenia nieznośnie egzaltowanej niczym nastolatka narratorki.

ginger05 Gosia | 2012-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

BEZNADEZIEJA

agnieszka | 2012-05-18
Przeczytana: 2012 rok

Przeczytalam calą bo chcialam znależc jakiś morał,myśl ,cenną radę ale nic takiego się nie pojawiło .Taka tam pisanina nic ciekawego ani wartego przeczytania!!!

Grace | 2012-03-06
Przeczytana: 05 marca 2012

Ta książka nie jest nawet beznadziejna. Zastanawiam się, jak można (i kto na to pozwolił), aby wydano taki za przeproszeniem kicz?! Za przeczytanie tej książki należy się jakiś medal.

Autorka kompletnie mi nie podchodzi. Swoją bublowatą opowiastkę zaczyna najpierw od przejechanego kota, potem o jakiejś młodzieńczej miłości, potem znowu o przejechaniu kaczki, potem nie pamiętam, bo zasnęłam tak, że lektura mi z rąk wypadła.Obudziłam się po przeczytaniu ok 100 str, kiedy zaczyna opowiadać o swojej pracy, ale i to jest jak jeden wielki niezrozumiany bełkot.

Książka nie jest dobra „na odmóżdżenie”, nie zaliczam jej do lektur, które się milo i przyjemnie czyta, wręcz przeciwnie- czytanie to katusze.

Może ta książka jeszcze przejdzie w rękach nastolatek, ale chciałabym uprzedzić każdego, kto zechce sięgnąć po tę książkę, niech na miejscu przeczyta chociażby fragment.

Osobiście uważam, że ta pozycja biblioteczna jest totalną porażką.