L'art romain
sztuka
Nifelinord

Autor podejmuje się scharakteryzowania sztuki rzymskiej. Omawia formy, którymi się posługiwała i tradycje z których czerpała. Nie opowiada o sztuce w kontekście chronologicznym, lecz na podstawie celów jakim służyła.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wiórek | 2011-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2011

Bardzo dobrze i przede wszytskim ciekawie napisana książka o całokształcie rzymskiej sztuki; malarstwa, rzeźby, światyń, forów, mozaik... Dzięki podziałowi książki na dziedziny, które obejmowała sztuka w starożytnym Rzymie, wszystko jest łatwiejsze do zapamiętania i usystematyzowania. Narracja autora jest płynna i podaje on wiele szczegółów, które są pomocne w odnalezieniu się w epoce, w której powstało dane dzieło. Szkoda tylko, że tak mało jest kolorowych ilustracji.

mellaga | 2016-11-27
Na półkach: Sztuka, Przeczytane