83-88353-65-9
Interpol, narkotyki, Tajlandia, Birma, Laos, opium
przygodowa
Kamila

Komandor Obertyński (ur. w 1913 r.) jest autorem wielu książek o tematyce marynistycznej i wspomnieniowej. W czasie kampanii wrześniowej jako oficer plutonu artylerii brał udział w obronie Oksywia. Jest kawalerem Krzyża Virtuti Militari. Powojnie służył jako oficer na Batorym i na statkach handlowych. Opłynął wielokrotnie cały glob, a wydarzenia, których był świadkiem i przygody, w których uczestniczył, stały się kanwą dla jego późniejszej paracy pisarskiej.
Złoty trójkąt to pasjonująca relacja z walki Interpolu z gagngiem przemytników narkotyków działającym na terenie tzw „złotego trójkąta”, czyli Tajlandii, Birmy i Laosu, największych na świecie producentów opium. W akcję powieści sensacyjnej Obertyński wplótł własne obserwacje i przeżycia, nadając książce walor autentyczności.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy "Książka i Prasa"

źródło okładki: http://www.iwkip.org/ksiazki/ksiazki2.htm

siejesie | 2016-11-06