Tańcząc na wulkanie

Wydawnictwo: Dingo
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura faktu
patryk

Prawie pół wieku upłynęło od tamtej zimowej nocy, a transport, którym dowodził oficer SS Ollenhauer, do dziś nie został odnaleziony. Zaginął. Bez wieści. Mówiąc ściślej-został tak sprytnie ukryty, że mimo licznych prób zlokalizowania go nie udało się natrafić na żaden ślad. A przecież kilka ton złota, waluty, papiery wartościowe, kosztowności, dzieła sztuki...nie rozpłynęły się. A zatem? Skarby, które miały stać się podstawą przyszłego nazistowskiego państwa, muszą gdzieś spokojnie spoczywać. W 47 lat od owej nocy wkraczamy na szlak, którym podążał konwój niemieckich ciężarówek. Pójdziemy tropem nie rozszyfrowanej do tej pory tajemnicy, której kryptonim brzmi: "ZŁOTO WROCŁAWIA".

źródło opisu: Dingo, 1991

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Grzesio | 2012-12-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, historia

Klasyczna, niejednokrotnie pionierska pozycja opisująca tajemnice ukrytych w czasie II wojny światowej na Dolnym Śląsku kosztowności. Niektóre z upowszechnionych przez nią wówczas, klasycznych już spraw ciągną się do dzisiaj.

Jale | 2013-05-28
Przeczytana: 22 marca 2007