Życie Aleksandra Fleminga

Wydawnictwo: Czytelnik
La Vie de sir Alexander Fleming
biografia, Fleming, penicylina
Sylwia

Autor przedstawia życie i sylwetkę jednego z najwybitniejszych uczonych, Aleksandra Fleminga, wynalazcy penicyliny. Dzieje człowieka, który urodził się i wychował na małej farmie w Szkocji, a zmarł w sławie wielkiego dobroczyńcy ludzkości.

źródło opisu: http://literacki24.pl

źródło okładki: http://literacki24.pl

Wojciech Gołębiewski | 2017-05-27
Przeczytana: 27 maja 2017

Wielu ludziom spadło na nos jabłko z drzewa, lecz tylko Newtona zainspirowało do sformułowania prawa powszechnego ciążenia; niejednemu też przelała się woda z wanny, lecz tylko jeden stworzył prawo Archimedesa; podobnie wielu bałaganiarzom zapleśniały nie umyte naczynia, lecz tylko Fleming zauważył "strefy zahamowania" wzrostu bakterii wokół nich, a to doprowadziło w rezultacie do otrzymania najpotężniejszej obecnie grupy leków tj antybiotyków. Nim jednak zajmę się jego biografią, parę słów o autorze.

Za mojej młodości (przełom lat 50. i 60) Maurois (1885 - 1967) był jednym z najpoczytniejszych pisarzy, a dzisiaj na LC znajduję (wymieniam tylko znaczące): „Dzieje Anglii” - 2 opinie; „Klimaty” - 14 (wyjątek!!!); „Lelia czyli życie George Sand” - 1 opinia; „Olimpio czyli życie Wiktora Hugo” - 1; „Trzej panowie Dumas” - 0; „Wolter” - 1; „W poszukiwaniu ...

Typowa_Internautka | 2014-03-07
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Książka znaleziona w MIRKU (miejski regał książkowy w Poznaniu, do wymiany przypadkowych książek przez nieznajomych) okazała się być skarbem i inspiracją. Pasjonująca książka przygodowa. Biografia człowieka o ścisłym umyśle i szerokich horyzontach, prostolinijnego, pokornego, ale z werwą i umiejętnością korzystania z życia i okazji, jakie niesie los oraz niespotykanie odkrywcza i zrozumiała odpowiedź na pytanie, dlaczego osoby z cerą trądzikową nie powinny używać do przemywania skóry preparatów zawierających alkohol.

Pestka | 2014-12-23
GosiaK_90 | 2012-03-21