Życie Aleksandra Fleminga

Wydawnictwo: Czytelnik
La Vie de sir Alexander Fleming
biografia, Fleming, penicylina
Sylwia

Autor przedstawia życie i sylwetkę jednego z najwybitniejszych uczonych, Aleksandra Fleminga, wynalazcy penicyliny. Dzieje człowieka, który urodził się i wychował na małej farmie w Szkocji, a zmarł w sławie wielkiego dobroczyńcy ludzkości.

źródło opisu: http://literacki24.pl

źródło okładki: http://literacki24.pl

Typowa_Internautka | 2014-03-07
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Książka znaleziona w MIRKU (miejski regał książkowy w Poznaniu, do wymiany przypadkowych książek przez nieznajomych) okazała się być skarbem i inspiracją. Pasjonująca książka przygodowa. Biografia człowieka o ścisłym umyśle i szerokich horyzontach, prostolinijnego, pokornego, ale z werwą i umiejętnością korzystania z życia i okazji, jakie niesie los oraz niespotykanie odkrywcza i zrozumiała odpowiedź na pytanie, dlaczego osoby z cerą trądzikową nie powinny używać do przemywania skóry preparatów zawierających alkohol.

Pestka | 2014-12-23
GosiaK_90 | 2012-03-21