Dramaty i nowele

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Narodowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Róża_Bzowa

Wstęp i komentarze Mieczysław Urbanowicz

Dziub | 2016-03-07
Przeczytana: 07 marca 2016

Właściwie oceniam tylko opowiadanie Michael Kohlhaas, którego musiałam czytać po angielsku.
Wersja von Kleista nie dokonuje takiego tłumaczenia, jak elegancko zostało to zrobione w najnowszej adaptacji z 2013 roku, aż dziwię się, że postaci Kohlhaasa nigdy nie nazywano niemieckojęzycznym Robin Hoodem, do którego było mu dość blisko, chociaż tutaj powód był oczywisty. Nie mniej jest to przykład zaślepionej zemsty oraz ofiary biurokracji i układów. Bardzo aktualne.

Konrad | 2016-10-08
Florentino29 | 2016-03-25