Zerbrochene Krug
Róża_Bzowa

Rozbity dzban - komediowy tekst niemieckiego romantyka opowiada o karykaturalnej rozprawie sądowej dotyczącej tytułowego rozbitego dzbana. Powikłana, niemal groteskowa akcja odsłania ludzkie namiętności i stosunki panujące w lokalnej społeczności - obłudę, demoralizację władzy i uległość wobec niej.

źródło opisu: culture.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Maxim212 | 2013-08-22

Ta sztuka nieco przypomina "Rewizora", ale odsłania znacznie mocniej obłudę i podwójną moralność niektórych, co powinni celować w uczciwości. Pamiętam bardzo dawną inscenizację zrobioną przez Teatr TV, gdzie głównego krętacza zagrał, wręcz koncertowo, Wiesław Michnikowski. Zresztą, cała obsada była obrana jak strzał w dziesiątkę centralną za 11 punktów. Warto przeczytać i warto obejrzeć.

Jacek Parys | 2016-12-29
Przeczytana: 16 marca 2017

Bardzo zabawna komedia !!!

MrJacob | 2017-02-03
Przeczytana: 18 stycznia 2017