Christianity the Deadliest Poision & Zen the Antidote to all Poisons

Okładka książki Christianity the Deadliest Poision & Zen the Antidote to all Poisons Osho
Osho Wydawnictwo: Rebel religia
religia
Rebel
1989-01-28
1989-01-28
389338071X

Tak zgadzam się z jedną opinią,że ta książka to niesmaczny atak na chrześcijaństwo!!! Nie polecam - po co zaśmiecać sobie umysł takimi urojeniami! I jeszcze jedno - nie jest ważne co ktoś mówi ale dlaczego to głosi i jaki chce osiągnąć cel !
Poniżej cytat w kontrze do tych pseudo mądrości :
"Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie [...] Mają one pozór mądrości w obrzędach wymyślonych przez ludzi [...] ale nie mają żadnej wartości, gdy chodzi o opanowanie zmysłów." (Kol. 2:8-23 BW)

Serdeczności
Monika

Poniżej cytat w kontrze do tych pseudo mądrości :

W pewnym sensie jest to atak na chrześcijaństwo i wszystkie inne religie, ale historycznie w pełni uzasadniony. Po pierwsze: jest prawdą, że chrześcijanie, muzułmanie i inni mordowali dla wiary (w zasadzie większość religii powiązana jest z wojnami za wiarę, może za wyjątkiem buddystów i kilku innych wymienionych w tej pozycji),starając się narzucić innym swoje poglądy/wierzenia (co samo w sobie jest niezgodne z nauką Jezusa). Jest również prawdą, że naukowo rzecz badając nie ma dowodów na istnienie boga osobowego, natomiast są dowody na istnienie "boskości w człowieku". Po za tym Osho sam przyznał, że czuje gniew wobec tych którzy niewolą ludzkość, narzucając im religię wygodną dla zachowania struktur społeczno-politycznych nienaruszonych, a znacznie utrudniającą znalezienie prawdy.

Myślę, że są to słowa Osho, ponieważ on nie wyznawał żadnej religii, wiedział, że prawdziwą boskość można znaleźć jedynie w sobie. Przytacza tutaj też inne znane historykom (czy to z zawodu, czy z zainteresowania) fakty, z którymi ciężko dyskutować. Poza tym on wyznaje zasadę, że prawdy nie trzeba bronić, ponieważ obroni się ona sama a propaganda i obrona są potrzebne jedynie kłamstwom, w które najzwyklej ktoś chce by masy uwierzyły lub ktoś pragnie sam wierzyć - bo tak jest wygodniej zamiast dużo trudniejszej i skomplikowanej drogi jaką jest poszukiwanie prawdy w samym sobie.

Na język polski przetłumaczono tylko fragment całej książki "CHRISTIANITY. THE DEADLIEST POISON & ZEN. THE ANTIDOTE TO ALL POISONS", którą chyba warto przeczytać w całości.

Wątpię że to są słowa Osho, a jeśli tak, to zostało to przetłumaczone w sposób który mi się nie spodobał. Nie ma w tej książce niczego co wzbogaciłoby Was, tylko niesmaczny atak na chrześcijaństwo prawdopodobnie przypuszczony przez przedstawiciela innej religii, ale możecie się sami przekonać. Nie polecam.

• Antychrześcijaństwo
  • Nietrafiony wybór - nie skończone
  • Poradniki, Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Christianity the Deadliest Poision & Zen the Antidote to all Poisons