religia
AgratBatMachlat

myfascinatingbooks | 2017-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2017

W pewnym sensie jest to atak na chrześcijaństwo i wszystkie inne religie, ale historycznie w pełni uzasadniony. Po pierwsze: jest prawdą, że chrześcijanie, muzułmanie i inni mordowali dla wiary (w zasadzie większość religii powiązana jest z wojnami za wiarę, może za wyjątkiem buddystów i kilku innych wymienionych w tej pozycji), starając się narzucić innym swoje poglądy/wierzenia (co samo w sobie jest niezgodne z nauką Jezusa). Jest również prawdą, że naukowo rzecz badając nie ma dowodów na istnienie boga osobowego, natomiast są dowody na istnienie "boskości w człowieku". Po za tym Osho sam przyznał, że czuje gniew wobec tych którzy niewolą ludzkość, narzucając im religię wygodną dla zachowania struktur społeczno-politycznych nienaruszonych, a znacznie utrudniającą znalezienie prawdy.

Myślę, że są to słowa Osho, ponieważ on nie wyznawał żadnej religii, wiedział, że prawdziwą boskość można znaleźć jedynie w sobie. Przytacza tutaj też inne znane historykom (czy to z zawodu, czy z...

jaczylion0 | 2016-09-20
Przeczytana: 20 września 2016

Wątpię że to są słowa Osho, a jeśli tak, to zostało to przetłumaczone w sposób który mi się nie spodobał. Nie ma w tej książce niczego co wzbogaciłoby Was, tylko niesmaczny atak na chrześcijaństwo prawdopodobnie przypuszczony przez przedstawiciela innej religii, ale możecie się sami przekonać. Nie polecam.

Star | 2018-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2018