Tao Kubusia Puchatka

1993-01-01
1993-01-01
Rafał T. Prinke
taoizm tao

Bardzo mi się ta książeczka spodobała. Uważam, że Benjamin Hoff wykonał świetną pracę, ukazując tezy taoizmu w zachowaniach mieszkańców Stumilowego Lasu. I nie jest to bynajmniej książka dla dzieci - każdy powinien znaleźć w niej coś dla siebie, szczególnie jeśli jest to Wasze pierwsze zetknięcie z taoizmem (jak u mnie). Nawet jeśli nie planujecie tej filozofii zgłębiać, to warto zapoznać się z postawą Puchatka i przemyśleć, czy nie warto by było części z jego rad zastosować do własnego życia :) W moim wypadku, do niektórych wniosków już sam doszedłem, jak choćby potrzeba wyciszenia czy odkrywanie radości z prostych czynności (np. spaceru po lesie). Ale i tak lektura Tao zainspirowała mnie do kolejnych zmian w swoim postępowaniu. Najważniejsze, aby droga, którą w życiu obieramy dawała nam radość i satysfakcję i abyśmy idąc nią korzystali i rozwijali nasze najlepsze cechy. Cele same się znajdą :)

Kolejna książka, która dziś by mnie nie zainteresowała, ale kiedyś stanowiła ważny drogowskaz. Od religii Wschodu jestem tak daleko, jak na mapie Polska od Chin i Japonii. Ale taoizm w prostym ujęciu, w jakim był przekazany w książkach Benjamina Hoffa, nastolatkowi dawał pewne oparcie.

Czy polecam? Nie. Ale sentyment w życiu jest siłą często znacznie efektywniejszą od logiki i pragmatyzmu. Dlatego do końca życia, zarówno "Tao", jak i "Te", będą tkwić w którymś z głęboko osadzonych zwojów mojego umysłu.

Niezwykła. Prosty przekaz, a jednak tak otwierający oczy. Uświadamia, jak niewiele potrzeba do szczęścia i jak za bardzo chcemy je osiągnąć, kiedy nie powinniśmy do niego dążyć, lecz w nim trwać. Książka ukazujący idealne porównania od filozofii przez bajkę do życia codziennego. Polecam każdemu.

Nie jest to może arcydzieło, ale książka ma to coś coraz bliżej mi do próbowania odpuszczania sobie i próby życia bez spiny... akceptacji swoich wad... mądra choć coś mi przeszkadzało...

Jedna z tych książek, które zmieniły moje postrzeganie siebie, świata, ubogaciły mnie i dały szansę na pracę nad sobą. Jedna z tych, które po prostu MUSIAŁAM mieć na własność. Czytałam ją w wieku 15 lat, wówczas nie zrozumiałam ani słowa. Teraz...jest jak łyk wody ze strumienia w upalny dzień. Cudo.

To moje kolejne zetknięcie z religią wschodu. Bardzo przystępnie, logicznie i sympatycznie przedstawione. Warto sięgnąć, bo można nie tylko przypomnieć sobie fragmenty książki o Kubusiu, ale i pośmiać się.

Dzięki tej książce zainteresowały mnie różne teorie osobowości, co skłoniło mnie do pójścia na studia z psychologii.

Rewelacyjna książka.
Sama prawda.
Każdy powinien ją przeczytać!!!
Prawdy niby tak powszechne, niby tak znane, ale przez tak niewielu praktykowane...

Rewelacyjna książka.
Sama prawda.
Każdy powinien ją przeczytać!!!

"Czasu nie da się oszczędzić, można go jedynie spędzać".

Bardzo mądre podejście Kubusia Puchatka jak spędzać życie, aby cieszyć się nim w pełni.

"Czasu nie da się oszczędzić, można go jedynie spędzać".

Ciekawa pozycja z nurtu slow Life. Polecam.

Ciekawa pozycja z nurtu slow Life. Polecam.

• Filozofia