Osaczeni wielkim chłodem

Wydawnictwo: Czytelnik
przygodowa
Edi_Edi

Opowieść o rejsie i konsekwencjach "spotkania" z góra lodową najsłynniejszego statku pasażerskiego "Tytanika". "Szumnie rozreklamowany dziewiczy rejs z Europy do Nowego Jorku zgromadził na pokładzie s/s Titanic największe nazwiska międzynarodowej finansiery, największe fortuny Starego i Nowe­go Świata. W okrętowym skarbcu złożono pieniędzy i kosztowno­ści na kwotę wielu milionów funtów....

"Szumnie rozreklamowany dziewiczy rejs z Europy do Nowego Jorku zgromadził na pokładzie s/s Titanic największe nazwiska międzynarodowej finansiery, największe fortuny Starego i Nowe­go Świata. W okrętowym skarbcu złożono pieniędzy i kosztowno­ści na kwotę wielu milionów funtów. Niejeden z obecnych na po­kładzie bankierów mógłby nabyć na własność cały statek-pałac, bez wielkiego uszczerbku dla swej fortuny.
— Nasz transatlantyk istotnie nie ma sobie równego — odpo­wiedział z dumą. — Jestem szczęśliwy, że pod koniec życia przy­padł mi w udziale zaszczyt prowadzenia największego statku świa­ta."

źródło opisu: Czytelnik, 1980

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Grzanka | 2015-04-12

Tematyka przyrodnicza i geograficzna jest naprawdę wielkim wyzwaniem dla pisarza, który musi poszczycić się dużymi zdolnościami, by tymi sprawami zafascynować czytelnika. Surowość i pozorne ubóstwo arktycznego krajobrazu domaga się zaś szczególnie zdolnego i kochającego rzecznika - Centkiewiczowie podołali zadaniu znakomicie. O lęgu fok i fizyce gór lodowych piszą w taki sposób, że nie można się oderwać.

PozaPsem | 2016-05-01
Klaudia Kurkowska | 2016-03-16