Park

1 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7745-078-9
fantastyka
paprotkowa

[...] Szablicki akcję swojej mikropowieści oraz opowiadania osadził w scenerii Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku, jednego z największych tego typu obiektów nie tylko w Europie, zlokalizowanego pomiędzy Katowicami, Chorzowem i Siemianowicami. Przebywająca w nim przypadkowa grupa osób, w tym i sam narrator, zostaje niespodziewanie odcięta od świata zewnętrznego niewidzialną barierą niewiadomej proweniencji. Próbując się stamtąd wydostać, napotykają na swej drodze niemożliwe do wytłumaczenia zjawiska. Tego, iż prawdopodobnie są to efekty związane z wizytą gości z Kosmosu bądź z jakiejś innej Czasoprzestrzeni, dowiadujemy się - jak przystało na szanującą się opowieść - dopiero na samym końcu".

źródło opisu: Wydawnictwo Radwan, 2011

źródło okładki: www.radwan.pl

Alicya Oss | 2014-01-08

Wojewódzki Park kultury i wypoczynku w Chorzowie obecnie znany jako Park Śląski /Park - Janusz Szablicki/

Haaaaańńńńńbaaaaaa!!! Nikt jeszcze nie umiejscowił akcji swojego dzieła w WPKiW w Chorzowie (Park Śląski). Ratować honor obiektu postanowił – niestety – Janusz Szablicki i w walce o jego godność napisał powieść sci-fi o zaskakującym tytule Park.

Uczynione przez pisarza dziełko jest praktycznie niedostępne. Zdobycie go graniczyło z cudem. Tym bardziej wiele obiecywałam sobie po tej powieści: „niedoceniona” - myślałam. Pierwszy kubeł zimnej wody – okładka. I to nie tylko ze względów estetycznych. Wydawnictwo bowiem, co tutaj dużo mówić, odwaliło taką chałę, że woła to o pomstę do nieba. Przynajmniej tyle, że w tym wypadku można oceniać książkę po okładce i nie będzie to dla treści krzywdzące. Może był to nawet zamierzony akt miłosierdzia wobec potencjalnego czytelnika? Na niebieskim...

Piotr Stasik | 2016-02-23
Na półkach